Jump to content

Stizhe nam sajam,stizhe nam sajam


gruja

Recommended Posts

bio sam na sajmu i uzeo sam ukupno 10 stvari

3 knjige hronike ambera za 1100

3 knjige hronike tomasa kovenanta nevernika za 1000

bukovski - zene

edgar alan po - zbirka pripovedaka i prica

lavkraft - slucaj carlsa dekstera vorda

gaston laggaffe strip :)

treba da mi upadnu jos neke pare danas pa cu ponovo do sajma da uzmem markiza de sada i 120 dana sodome :)

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

prokleti komunistichki fazoni  dovukli milijardu dechice koja samo trche okolo deru se i prave guzvu ko kupuje sa 10 godina knjige (ne rachunam stripove)? i ako kupuju, sta mogu da kupe? ono sto vide na tvu - kako sam postao gej ikona od zeljka joksimovica, ko je kome metnuo od isidore bjelice i kako sam zaklao petoro ljudi od legije. bolje da su njihovi matori kupili po dve pristojne knjige i dali deci umesto sto su se otvorili za prevoz, ufur, pljeske&krofnice, balone, i ostale zajebancije. zvuchim sam sebi kao matori prdonja, ali danasnja dechica rastu u dosta losijim uslovima nego mi :(

Sam si kriv sto si odlucio da na sajam knjiga odes bas istog dana kada je "deciji dan" odnosno "dan skole i profesora" ili tako nesto slicno, tj. dan kada je citav sajam "okrenut" upravo deci u osnovnim i srednim skolama. Da se slazhem da je glupo na takvom sajmu sad sve okretati njima (gledah na vestima kako marko vidojkovic potpisuje deci plakate, oni muchenici nit znaju ko je nit o cemu pishe) ali svakako si to mogao da izbegnes da si otisao juche/sutra.

Link to comment
Share on other sites

Izuzetna je guzva u prevozu, a jos i ne ide redovno. Jednim delom zbog Nemanjine, drugim mozda zbog Sajma, tek, primecujem koliko tezhe stizhe prevoz i puniji je kada idem nazad kutji. Inache, koji si uz'o klajnov recnik, izdanje i to?

Jedan jedini, najbolji. :)

Nolitov, treće izdanje, onaj veliki

Link to comment
Share on other sites

Moja lista zxelja:

Electrochoc - Laurent Garnier

hint sa sajma:Najbolje za musxkarca

Uzeo sam je ja prosle godine kad je tek izasla,Plato ti je izdavac,ali veruj mi ove godine je uopste nisam video...knjiga je odlicna,samo sto je malo Loren neodredjen u nekim trenucima kad prica o gudri,i kad prica o superstar Dj-evima...sve u svemu vredi procitati,treba jos takvih knjiga...

i ge si uzeo Najbolje za muskarca?

uuu reci mi na kom standu je bukovski i reci mi koliko je markiz otprilike :)  bem ti sto volem knjige

Ja sam jedva Bukovskog nasao i to sam morao da pitam :)...izdavac je lom,znaci kad udjes u keca,prodjes sredinom i tu jako blizu ulaza u 14cu ti je Lom,ne mozes da omasis...uzeo sam Bludnog Sina,Faktotum,Zene i Pesme I...vec sam procitao Bludnog sina i pola Faktotuma,hvala Rur bagro na preporuci...

Sve u svemu ja se sutra vracam da uzmem jos nesto,tako da bagro jer moze neki kratak review za Letopise Tomasa Kovenanta i Hronike Ambera posto vidim da svi hvalite knjige,pa cisto da znam da li ima vise knjiga,kojim redosledom da ih uzimam i to??

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

@gruja

Letopise Tomasa Kovenanta

dobar drugaciji pomalo mracan :) lex ima svasta da ti kaze za njega posto ga gotivi :)

i ja cu da uzmem da imam svoje i bukovskog!

el ti se svideo ? bukvica?

za muskarca je odlicna ...

fala svima eto napravi se do jaja lista sta citati :) samo da je apra za sve

� by Ivan_

alen je van konkurencije.

� by Ignis Dei

Alen mora da bude van konkurencije, jer je Macan

� by Alen

nije bitna strela nego indijanac.

Baseball Club Beograd96

Link to comment
Share on other sites

@gruja

Letopise Tomasa Kovenanta

dobar drugaciji pomalo mracan :) lex ima svasta da ti kaze za njega posto ga gotivi :)

i ja cu da uzmem da imam svoje i bukovskog!

el ti se svideo ? bukvica?

za muskarca je odlicna ...

fala svima eto napravi se do jaja lista sta citati :) samo da je apra za sve

Dobar je bukvica,znaci ono ja konstantno imam osmeh na licu dok je citam,ne mogu da se uozbiljim uopste :))...a najjace je sto me Henri Kinaski odgovorima podseca na Laga,tako da,vristanje:)))...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Da, da, to je taj zhuti, i ja imam isti. Odlican je Klajn, svakako najbolji kojeg mozes da nadjes kod nas. Jedino obrati paznju na to da neke reci krajnje cudno prevodi ... Sad ne znam za sta tebi tacno treba recnik italijanskog (jel ti na faksu?), ali je moje da te upozorim :)

Imali smo mogućnost da biramo jezik, pa sam se odlučio za italijanski, uvek sam hteo da ga naučim a mrzelo me je da idem na privatne časove (i da, kapiram da ga sigurno neću sjajno naučiti za svega 4 semestra).

Hvala na upozorenju. :)

Link to comment
Share on other sites

Bio. Pazario:

Tolkin - Nezavrsene price (kompletiram dela)

Kristijana F. - Mi deca sa stanice Zoo (verovali ili ne, nikada ranije nisam procitao)

Majkl Drosnin - Biblijski kod (cuo da je zanimljiva)

Dejvid Luis - Covek koji je stvorio Hitlera (posledice Der Unterganga)

Nemacki u dzepu (zlu ne trebalo, mozda zaglavim nemacku bolnicu)

Videcu da iskukam jos koju kintu od mojih, pa da se vratim po jos par naslova. Tesko, al cu ipak pokusati zbog:

"u dzepu" izdanja,

Dekodirani DaVincijev kod,

Najbolje za muskarca (zainteresovali ste me),

i tako...

Razmisljam da ispazarim knjigu o Ljubi Zemuncu. Uzmem izdajem klincima u kraju za dobru kintu i da vi's pos'o. :)

Link to comment
Share on other sites

Bio. Pazario:

Tolkin - Nezavrsene price (kompletiram dela)

Kristijana F. - Mi deca sa stanice Zoo (verovali ili ne, nikada ranije nisam procitao)

Majkl Drosnin - Biblijski kod (cuo da je zanimljiva)

Dejvid Luis - Covek koji je stvorio Hitlera (posledice Der Unterganga)

Nemacki u dzepu (zlu ne trebalo, mozda zaglavim nemacku bolnicu)

Videcu da iskukam jos koju kintu od mojih, pa da se vratim po jos par naslova. Tesko, al cu ipak pokusati zbog:

"u dzepu" izdanja,

Dekodirani DaVincijev kod,

Najbolje za muskarca (zainteresovali ste me),

i tako...

Razmisljam da ispazarim knjigu o Ljubi Zemuncu. Uzmem izdajem klincima u kraju za dobru kintu i da vi's pos'o. :)

dekodirani da vincijev kod treba procitati samo da bi shvatio koliko gluposti moze da se nabije u jednu knjigu :)

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

nisam otishao kada sam chuo da je ove godine esotheria nema shtand.. blah, sise!

Slagali su te. Stoji Esotherijin stand proud&strong u glavnoj hali.

Stripova ima dosta na "balkonu" glavne hale.

dekodirani da vincijev kod treba procitati samo da bi shvatio koliko gluposti moze da se nabije u jednu knjigu :)

Khm, u koju knjigu?

Kod ili dekodirani kod?

edit:Ko je izdavac "Najbolje za muskarca"?

Edited by noodle
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo sledece:

Digitalna Tvrdjava - Den Braun

Tacka prevare - Den Braun

Zlatna Krv - Lucijus Shepard (ovo me jako interesuje,jedva cekam da je prochitam)

i naravno novi Harry Potter :D posto ostale sam sve prochitao pa i ovaj da imam u kolekciji....

Den brauna hocu da prochitam sve knjige, Andjele i Demone nisam uzeo zato sto hocu da se odmorim malo od njegovog odlichnog Davinchijevog Koda, tako da cu to posle da uzmem i da prochitam, za nekim mesec-dva...

+ sam video da su svi shtandovi PRETRPANI kao nekim ISTINAMA o svetom gralu i kako je Danvinchijev kod "SKRNAVLJENJE svega sto je sveto i da ce hrishcani da se bore protiv toga iz sveg srca".

Shabanchine jedne bogoverne. Tako da je svaka druga knjiga tu o svetom gralu i njegovoj "istini". Knjiga je mnogo dobra, naterate da se zapitash malo oko svega, a ovi je napali ko ludi :)

Btw grujo morash da mi dash Laurenta, nisam nashao na sajmu :(

Link to comment
Share on other sites

,Oct 29 2005, 11:16]Sveta Krv i Sveti Gral su knjige koje su izasle mnogo pre Davincijevog koda i nisu romani nego ne-znam-ni-ja-sta (naucno popularne?). Ne znam da li si na to mislio, ali ako jesi, one nemaju nikakve veze sa crkvom.

egzekli, ta knjiga (sveta krv i sveti gral je valjda 1 kniga... mada umem ja da greshim:) nema toliko veze sa crkvom i nije roman vetj neko teoretisanje i iznoshenje teza i slichno... ja je smatram zanimljivom :D

shto se Davincijevog koda tiche... to je obichan krimi roman zasnovan na fikciji i kome se svidja nek izvoli, ali nemojte odmah da uzimate zdravo za gotovo ni shta je on (Braun) tu izneo, ni kritike iz crkvenih i shta-ti-ja-znam-kojih krugova. Chudo jedno shta reklama i mediji mogu da uchine

btw... ja=ateistichka gerila :D

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

Hehe to je jos jedan poen za mene :)

ja juce uzo

zavist

uzo

bludnog i faktotum

uzo

nevernika

uzo

martina oluju maceva

..

el ima iko markiz de sad 120 dana sodome :) posto mi je bio skup tj. nisam imo vise parica :((

� by Ivan_

alen je van konkurencije.

� by Ignis Dei

Alen mora da bude van konkurencije, jer je Macan

� by Alen

nije bitna strela nego indijanac.

Baseball Club Beograd96

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...