Jump to content


Stator

Recommended Posts

nishta ne znache te brzine i te cene kada na njihovim flat ugovorima imash ogranicheni dl .. mislim koj ce mi qrac 1mb kad mi je kvota 3-4gb ? koliko znam samo valjda sezam ima bez kvote .. mada to su mi neke stare info

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

nishta ne znache te brzine i te cene kada na njihovim flat ugovorima imash ogranicheni dl .. mislim koj ce mi qrac 1mb kad mi je kvota 3-4gb ? koliko znam samo valjda sezam ima bez kvote .. mada to su mi neke stare info

Em sto ti je nikakav info, posto svi imaju Flat pakete od kad su poceli sa ADSL-om, em sto ne citas:

Nove cene ADSLa 1Mbps 3500din, 1,5Mbps 4400din i 2Mbps 5250din, doplata za staticnu IP oko 1500din. Od tada i nove cene sporijih paketa 256 kbps oko 900din, 512 oko 1700din i 768 oko 2600din, za staticnu IP plus oko 1300din. Sve cene su na bazi FLAT paketa, a bice i paketa sa ogranicenim down-om i up-om u zavisnosti od provajdera.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Postoje neke informacije, dodushe to nije bas sto posto provereno, da jedan deo ADSL provajdera zapravo pravi kvotu koju mozhes da potrosis za ADSL (i sa flatom) i da je ona recimo za 256 oko 30GB. Sad ne znam da li je to istina ili nije, tek cinjenica je da 30GB sa 256 bas i ne mozes da potrosis pa 24/7/4 da ti radi download (ili mozda mozes?). Ali to je, da ponovim, neprovereno.

Link to comment
Share on other sites

Ali zar 30Gb mesecxno nije predovoljno, mislim kao da smo do sad dl-ovali neke kolicxine pa sad smo besni...kao 30 giga loma bre ili nemam pojma 10Gb...cxak je i 10 giga dojajno svucxesx 2 DVD-a i za kusur se smarasx po netu ili se igrasx...razumesx? Samo da fercera bato, pa nek ide zxivot :))

fml

Link to comment
Share on other sites

pre svega, ne radi se o tome da li jeste ili nije dovoljno, nego ako ti prodaju flat, onda treba da očekuješ da si flat stvarno i dobio..

osim toga, mogu vrlo lako da zamislim situacije u kojima bi neko trošio i više od 30 giga mesečno..

Link to comment
Share on other sites

pa fora je u tome shto oni nazivaju flat paket koji imash pristup 24/7 a imash ogranichen protok .. to po meni nije flat .. pre bih ga nazvao polu flat [:D]

Flat u terminologiji ADSL-a znaci da imas neogranicen protok. To da imas 24/7 pristup se podrazumeva, zato se to i vodi kao permanentna veza. Dakle ove cene koje je Stator naveo kao moguce su za neogranicen protok kao sto i pise, jer se navodi da ce postojati i varijante sa ogranicenim upload-om, odnosno down-loadom. Procitaj ponovo recenicu koju sam boldovao u prethodnom postu.

Postoje neke informacije, dodushe to nije bas sto posto provereno, da jedan deo ADSL provajdera zapravo pravi kvotu koju mozhes da potrosis za ADSL (i sa flatom) i da je ona recimo za 256 oko 30GB. Sad ne znam da li je to istina ili nije, tek cinjenica je da 30GB sa 256 bas i ne mozes da potrosis pa 24/7/4 da ti radi download (ili mozda mozes?). Ali to je, da ponovim, neprovereno.

Pazi oni u svakom slucaju prave neku racunicu, cisto da bi znali koju cenu da rebnu da bi im se isplatilo i koliko ce to iskoristiti neke njihove kapacitete. Dakle oni verovatno racunaju sa tim da korisnik ne moze da skine vise od 30GB mesecno, ali to ne znaci da ce mu ukinuti net ako uspe da skine vise. Realno gledano 80% korisnika mesecno ne iskoristi ni 5 GB, a oni verovatno racunaju da bi mogli da rade sa sadasnjim cenama i ako bi svako skidao po 30GB. Verovatno neko ako skida sa dobrih servera i ako ne non-stop na netu moze da skine mozda i vise od 30GB za mesec dana, ali im se to anulira sa onima koji ne potrose ni petinu te kolicine podataka.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja se prvi uklapam u tu cifru od 5 giga mesecno je sa net-a ne skidam filmove/muziku/serije/software. Dakle ono samo chat & sutf*

tako da kapiram da ljudi u proseku koriste oko 10% svoJih resursa..

mada se meni desavalo da ne predjem i 1 GB mesecno...

* jednom u 6 meseci predjem tu ciftu kada mi izadje neka nova distribucija koju skinem.

Dok evo cale na poslu ima kablovski i on trosi otprilike oko 200-300 mega mesecno tako da se to njima isplati i te kako...

Link to comment
Share on other sites

Pazi oni u svakom slucaju prave neku racunicu, cisto da bi znali koju cenu da rebnu da bi im se isplatilo i koliko ce to iskoristiti neke njihove kapacitete. Dakle oni verovatno racunaju sa tim da korisnik ne moze da skine vise od 30GB mesecno, ali to ne znaci da ce mu ukinuti net ako uspe da skine vise. Realno gledano 80% korisnika mesecno ne iskoristi ni 5 GB, a oni verovatno racunaju da bi mogli da rade sa sadasnjim cenama i ako bi svako skidao po 30GB. Verovatno neko ako skida sa dobrih servera i ako ne non-stop na netu moze da skine mozda i vise od 30GB za mesec dana, ali im se to anulira sa onima koji ne potrose ni petinu te kolicine podataka.

Ovo sto govoris upravo ide u prilog citavoj prichi jer slican princip fura (ili je furao) onaj EuropeOnline ili kako se zvase satelitski servis. Svojevremeno, kad su poceli da propadaju, napravili su kvote za download, ali su ljudi mogli da svoje kvote spoje, pa tako da ih "anuliraju" jer onaj ko koristi za surf satelit (ma kako to suludo zvucalo) mozhe da donira kvotu onome ko samo skida itd.

Inache, na spiku oko protoka, ja kod kutje imam vec par meseci onu Sezam 1GB+1GB, i skroz mi je dovoljna, surfujem, skidam cak i neke programe, itd itd. Znaci za sve sem za torrente, filmove, serije i slicno je sasvim dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

proshli mesec:

FLAT H 512 Isteklo vreme 0,00 85 946,40 2005-08-26 20:05:18 2005-08-26 20:10:00 2005-09-26 00:02:06

ovaj mesec:

FLAT H 512 Aktiviran 0,00 8 569,94 2005-10-20 19:21:06 2005-10-20 19:25:00

nije losh pochetak za 3 dana a i nisam se neshto preterano trudio...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...