Jump to content

vesti


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

za testove ne znam, ali projektuje se na kompu tako nesto lako i jeftino, posto postoji softver koji moze da simulira dejstvo vishe sila na auto, isto kao sto u mojoj profesiji postoje simulatori vetra i zemljotresa. ali kapiram da se kola moraju testirati i u realnosti, da bi dobili neki atest pre pustanja u prodaju a i zbog osiguravajucih drustava.

btw najvise bih voleo da vidim kako izgleda morga posle sudara. I onaj stari "drveni" a i ovaj novi. koji je i ovako urokljiv

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

pazi, onaj šveđanin je overio enca o banderu pri 200+ i prošao sa manjim povredama (uspeo i da pobegne sa mesta nezgode), tako da je sve moguće. jeste da su motori u suštini isti već 100 godina, ali bar bezbednost napreduje.

Link to comment
Share on other sites

naravno, zaustavljanje u mestu sa 200 km/h ne može da preživi ni džek bauer :)

no, ako uzmemo u obzir deformabilne zone na kolima, erbegove, pojaseve... svašta je moguće. ovaj lik kad je udario u banderu, enco se raspao na dva dela, a kabina je nastavila da se kreće. pri tom ni bandera nije čvrsta kao zid, verovatno ju je savio ili srušio. a dajana teško da je i pojas imala vezan.

nego, kad već pričamo o bezbednosti, mene strašno nervira standardni naš fazon za prevoženje dece u kolima, ono kad matorci sede napred a klinac stoji pozadi između sedišta i bleji napred. onda se slupaju, sitno nešto, matorcima ne bude ništa a mali izleti kroz šoferku i polomi kičmu.

Link to comment
Share on other sites

naš zakon zapravo kaže da moraš vezati pojas ako ga ima, jer je pisan u vreme kada su pojasevi uvođeni na prednja sedišta :))

(mrzi me sada da proveravam, ali sam tako čuo)

Link to comment
Share on other sites

Deluje stvarno OK. Ne znam da li imamo neke precizne cene Dovla (?), ali kapiram da ce biti super, posebno zbog poreza na Loganu. Plus krece prodaja pred sajam automobila, pa ce verovatno pasti neki popust, ovo ono, ima da bude loodilo.

Link to comment
Share on other sites

Nece smeti da bude mnogo visa od cene sadasnje Fabije, znaci pocetna verzija nove bi trebala da bude nesto ispod 10.000 evra sa pdv-om. Ne znam koliko Fabija moze da se meri sa Loganom, osim po pitanju najprodavanijih automobila kod nas. Ono, Fabija jeste skuplja od Logana, cak i onaj novi Logan MCV karavan ce biti ispod deset soma sa novom carinom za Daciu, ali Skoda je prakticno Volkswagen. U voznji Roomstera sam to najvise i osetio, a Fabia ce biti modifikovani Roomster.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...