Jump to content

Problem


Dule_smor

Recommended Posts

Elem, kao sto neki od vas znaju moja malenkost poseduje muzejski primerak compa.I posto ga koristim uglavnom za net nisam imao potrebu da ga menjam dugo vremena.Ali od skorije mi pravi velike probleme, pa ajde da pitam i vas za savet.Meni se cini da je problem hardverski, ali sami zakljucite:).

Evo o chemu se radi-relativno cesto se deshava da pri startovanju windowsa izbaci otprilike ovakvu poruku:

XMS driver not present.

Unable to control A20 line.

Himem.sys is missing.

Mada par puta mi se desilo da izbaci samo sharena slova i znakove.I naravno ne moze da podigne sistem.Ali zanimljivo je sto se ovo ne dehsava uvek.Recimo nedelju dana comp radi normalno, a onda tri dana pokusavam da ga ukljucim

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Njaverovatnije ti je problem do memorije kad puca tako. Mada nije iskljuceno ni da je ploca vrisnula ili tako nesto. Probaj recimo da uzmes i temeljno ocistis komp od prasine. Recimo ja imam problem da mi otprilike jednom godinsnje nece da se butuje komp zbog prasine koju kuler sa procesora nabaca na memorijske slotove. Uzmem lepo izvadim ih, produvam malo taj deo i radi k'o satic :)

Sa druge strane kad su u pitanju fajlovi da ne rade nije nemoguce da ti se pokvario i hard. Probaj da uradis surface sken da vidis da se slucajno nisu pojavili neki bad sectori.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...