Jump to content

Koji 19" TFT ?


baya

Recommended Posts

Odlučio sam da uzmem TFT 19" ali se dvoumim između samsung 930BF i

ViewSonic VX924 monitora, pa ako neko ko poseduje jedan od ta dva (ili oba [:D] ) može da me posavetuje bilo bi lepo.

Svi nešto hvale ovaj VX924 pa sam više na njegovoj strani ali nešto nisam siguran. I šta mislite o nekom "jeftinijim" monitorima 913V recimo? Ne želim da uštedim ali opet bilo bi lepo da mi ostane keša da uzmem još nešto mada kao što rekoh nije mnogo bitno.

btw koliko bih mogao da tražim za moj SM 957mb star skoro pa godinu dana sa još 2 i kusur godine garancijom?

Trebalo bi mi i kućište i napajanje, nevažno mi je da li zajedno ili odvojeno ali da se uklapa u nekih 100-130e. Sad imam BSP 400W napajanje i neko aurora svetleće kućište, jbg štedelo se malo [:D] kad sam uzimao. Može i neki dodatni cooler da se ubaci u kućište ali onda da ide do 150-160e za napajanje, kućište i cooler.

Go then. There are other worlds than these.

Link to comment
Share on other sites

@Baya

Monitor biraj tako što ćeš da odeš u radnju, pogledaš svaki posebno i onda izabereš. Odziv od 8ms (ili manje) je dovoljan, ali obavezno proveri i kvalitet boja i kontrast i osvetljenje, jer tu može da bude dosta razlike između različitih modela. Generalno, ViewSonic pravi odlične (najbolje) monitore, pa ne bi trebalo da bude problema sa tim kojim hoćeš, ali oprez nikad nije na odmet.

Što se tiče napajanja, uzmi neko koje ima dosta snage na +12V grani (oko 25A, ili više), po mogućstvu 400W ili više, ali markirano - Antec, Enlight, PC Power&Cooling...

@killYg0r

Isto kao i Baya za monitori, s' tim da sa bi sa Samsungom 713N bio prezadovoljan :)

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

A jel moze neko da kaze u kojoj prodavnici imaju te Viewsonic monitore posto i ja planiram za mesec dana da uzmem TFT 17"

I da kako da gledam kvalitet tft-a ,po ceni ili moram da se razumem u neke stvari da bi svatio sta da qpim

Mislim da ih imaju u Imtelu (pored Novog Mercatora), a tamo mozes i lepo da ih pogledas pa da vidis koji ti se svidjaju. A mislim da standardno imaju i Samsunge.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...