Jump to content

Najlepse pivo....


Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Problem kod nas je sto jednostavno nema dovoljno raznovrsnih piva na domacem trzistu. Uvoze se jedne te iste vrste piva i ljudi nemaju prilike da probaju nesto drugacije. Pre svega kod nas na trzistu su u potpunosti zastupljena samo lager piva, a obicno i njegova podvrsta pilsner.

Po procesu proizvodnje piva se dela na lager i ale (citaj ejl). Ejl piva su popularnija u Britaniji, dok su lageri zastupljeni mahom u Evropi, a recimo nemacka i ceska piva spadaju u tu grupu. Tako da iako pivare imaju razlicite recepte, drugacije vode itd. sve je to lager koji se pravi po tacno odredjenom procesu, npr. lager ima duzi proces fermentacije i starenja u odnosu na ejl, jer je i tip kvasca koji se koristi razlicit, pa je samim tim i ukus znacajno drugaciji. Recimo moje omiljeno crno pivo Guinness spada u ejl piva, podvrstu porter, koja oznacava dodatnu jacinu.

Hocu da kazem da su kod nas dosta suzeni pogledi u odnosu na pivo jer je jednostavno izbor (bar do skoro bio) vrlo mali, pa su ljudi navikli da piju kojekakve bljuvotine iz domace radinosti...

Sirite vidike...probajte sto vise piva! Ne moze da skodi.

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

Jebem li ga, obicno to kasnije ide, za 5 godina bash i ne znam moze li. A i cisto sumnjam da si u sedmom razredu osnovne pio par litara piva dnevno ;)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

najvise volim da pijem jelen a ako se pije dvolitarsko onda je to apatinsko tj isti djavo:)

inace citao sam politikinu listu domacih piva (uzeto je sve moguce u obzir od gustine penusavosti reskosti tralala) i ocenu

5 su dobili jelen i vajfert

4 lav i niksicko

3 mb

ostalo nisam pamtio posto je tolko lose da ne zasluzuje da se cita:)

strana piva ne pijem osim zlatoroga i plzenskog;)

edesi.org :)

Link to comment
Share on other sites

to je lista udruzenja zashtite potroshacha koje je vrshilo ispitivanje kvalieteta domacih piva.na listi su unache i strani brendovi koji se kod ans proizvode i nisu uopshte tako dobro plasirani.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...