Jump to content

Venecuela VS SAD


Recommended Posts

kada cete shvatiti da americhki predsednik je u stvari vishe ceremonija nego osoba koja zaista vlada amerikom. Krug ljudi koji zaista vladaju ukljuchuje i predsednika ali i josh barem desetak osoba, posebno u slucajevima predsednika koji su "granichi slucajevi"

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kada cete shvatiti da americhki predsednik je u stvari vishe ceremonija nego osoba koja zaista vlada amerikom. Krug ljudi koji zaista vladaju ukljuchuje i predsednika ali i josh barem desetak osoba, posebno u slucajevima predsednika koji su "granichi slucajevi"

E nije tachno ! Jesi ti gledao Dan Nezavisnosti !? [:p][:p][:p]

Link to comment
Share on other sites

zato sto je sporedni lik, inace prvobitni verenik glavne heroine izvrsio samoubistvo posle kraha njujorske berze '28.. to je kao na kraju filma sta se desilo sa junacima... wtf nisi gledao titanik....

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Severna koreja je jedina nada za svet u kome postoji razlicitosti

Ovo je negde u rangu toga da treba da postoje nekrofili i pedofili jer su oni jedina nada za svet u kome postoji razlicitosti.

Nama je nastavnik geografije josh u osnovnoj shkoli prichao kako je Amerika od velikog ekonomskog kraha ne znam koje beshe godine (bila je ekonomska kriza u celom svetu) odluchila da razvija vojnu industriju kao strateshki cilj i sada dokle god Amerika ratuje obezbedjuje se posao za stotine hiljada Amerikanaca. Imao je taj chovek poentu. Takodje nam je prichao da ce sledeca svetska ekonomska sila biti Kina shto ce se ubrzo pokazati tachnim.

Uz svo duzno postovanje, ne treba bas slepo verovati nastavnicima geografije. Posle Velike ekonomske krize je Amerika odlucila da svoju ekonomiju podigne na noge javnim radovima na unapredjenju svoje drzave, Ruzveltov tzv New deal. Industrija oruzija se nije ni pominjala. Industriju oruzija su razvili tek za vreme Drugog svetskog rata i posle kada su svi bili u strahu od novih ratova. Ali industriju oruzija nisu razvijali samo oni vec i Rusi, a na kraju krajeva i ono sto ce kasnije postati Evropska unija je nastalo iz zelje Francuske da na teritoriji Evrope, a posebno u vezi SR Nemacke i Italije, kontrolise ugalj i celik koji su osnovne sirovine za proizvodnju oruzija.

A sto se Kine tice tu je bas onako izmislio toplu vodu :)

Ma bre ako Amerika propadne propashce iznutra, a ne od strane neke jache sile... Postace oni jevreji isuvishe halapljivi i sve ce jednom da ode u kurac, ima da se rascepi USA i ostace samo neki manji savez od nekih 10-15 drzavica... Verovatno znate da vec njih nekoliko traze nezavisnost i da se redovno po tim drzavicama desavaju ubistva Federalaca od strane nekih farmera i sta ja znam... Nas je bre bilo 6 pa nismo mogli zajedno vishe od 50 godina... ni oni nece dugo trajati... Koliko god mi mrzimo Amere, oni su najbolje reshenje. Samo razmislite da je neko drugi "najjachi" na svetu, tipa Irachani i ostala govna...

To sto se nas 6 raspalo posle 50 godina samo pokazuje koliki smo mi debili, ali ne i opste procese u svetu. Treba shvatiti da se Amerika ili recimo EU ne drzi zajedno zato sto se mnogo vole medjusobno, nego zato sto su cisti interesi u pitanju, a ti interesi tesko da ce nestati u neko skorije vreme. To sto neka budala tamo u Teksasu trazi nezavisnost nema nikakvu tezinu u odnosu na multimilijardersku industriju nafte kojoj je u interesu da bude u SAD jer preko spoljne politike mogu diktirati cene nafte na celom svetskom trzistu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

da, ali ja i dalje mislim da je Mario u pravu sto se tice propasti SAD. takodje smatram da im se spolja tesko moze nauditi bilo vojno, bilo ekonomski, bilo politicki.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Eto pade avion iznad Venecuele...

Ako je neko chitao Noama Chomskog mnogo toga tje mu biti jasnije. Amerikancima odgovaraju mali ratovi non stop. Posle ekonomskog kraha krajem dvadesetih dvadesetog veka (u kapitalistichkim drzavama) najbolje se snashla Nemachka koja je, sav svoj potencijal stavila u sluzbu vojske, iako je mirovnim sporazumom posle I svetskog Nemachkoj zabranjeno da ima vishe od 150.000 vojnika, ratna mornarica i avijacija svedena na nulu, oni su shtancovali armiju samo tako. Jako slichno kao i danas, vidi se dvolichnost velikih svetskih sila. Tako je naprimer trideset i neke, prolaskom kroz Suecki kanal (koji je kontrolisala Liga naroda, pretecha Ujedinjenih nacija) i zauzimanjem Etiopije jasno dokazana politika dvostrukih standarda (najbolje da bi Italijani i Nemci ishli oko Afrike brodovima), shto je i dovelo do II svetskog rata.

Na Americhkom tlu se (osim napada na Perl Harbor, gde su Ameri izgubili vishe od tretjine flote, i josh jednog napada chini mi se) najmanje vodio rat. Napad je najbolja odbrana tako da su amerikanci guranjem rata po pacifichkim ostrvima izbegli direktan rat na svojoj teritoriji. S druge strane Englezi koji su bili ojadjeni Hitlerovim napadima iz vazduha (shta retji kad je Hitler prekinuo napad, shto mnogi smatraju njegovom najvetjom greshkom, ostalo je Englezima samo desetak aviona, iako su ih shtancovali non stop) su vetjinu svojih vojnih prototipa i planova dali amerikancima. Tako su ameri i napravili svoje avione i tenkove koji tek tada mogu koliko toliko da se nose sa Hitlerovim.

Poenta je da posle drugog svetskog rata Amerika izlazi na chelo svetskih sila jer su ostale zemlje poprilichno ojadjene direktnim ratovanjem. Amerika na kraju II svetskog ima 50% svetskog bogatstva, shto samo budala moze da prokocka (kao u Riziku ili Monopolu).

Amerikanci su oduvek bili vune i uvek su chekali poslednji trenutak da se umeshaju u rat, kad njima odgovara, dok su ljudi ginuli. I iskrcavanje u Normandiji je napravljeno iskljuchivo zbog interesa, jer je bilo jasno da tje Staljin opushteno utji u Berlin, sa ili bez Saveznika.

Pre II svetskog Sharl De Gol, perspektivni general je prichao i pisao knjige o potrebi brzog rata, sa brzim tenkovima i avijacijom, ali se zadrta vrhushka francuske vojske nije slagala sa tim jer su verovali u snagu Mazinovljeve linije odbrane (teshki bunkeri u kojima se mesecima mogla izvrshiti odbrana). U I svetskom su na taj nachin izginuli milioni ljudi, a da se linija borbe pomerila za par kilometara). S druge strane, u Nemachkoj je bila Zigfridova odbrana i na taj nachin se poprilichno stavila tachka na svaki pokushaj. Neverovatno je to da je Hitler chitao De Gola i skidao mu fore, dok su ga francuzi ismevali. Do poslednjeg trenutka i sam Hitler je mislio da tje itji preko Mazino linije a onda je zaobishao preko zemalja Beneluksa.

Hitler i Staljin su podelili Poljsku na dva dela i do poslednjeg trenutka Staljin nije verovao da tje ga Hitler napasti.

Shto se tiche priche o tome kako su USA i Russia iste, ima tu shta retji. Imao sam priliku da preko ICQ-a pricham sa dosta Rusa, a i Zerbah zna, bolest velikih nacija je megalomanija. Po tome su jako, jako slichni. Rusija nije ono shto je bila. I bez americhke pomotji Rusi ne bi bili danas gde jesu. Ono shto cenim kod njih je to shto se recimo Snickers, i ostali USA proizvodi, pravi u Rusiji, ruski radnici dobijaju lepe pare a i sve ostalo pishe na tjirilici. I Francuzi imaju slichnu kulturnu politiku. Ne zele da izgube svoj jezik. Za razliku od nashe male zemljitze.

Ako Amerika propadne propashtje iznutra.

Edited by Nemesis Enforcer

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

Shto se tiche priche o tome kako su USA i Russia iste, ima tu shta retji. Imao sam priliku da preko ICQ-a pricham sa dosta Rusa, a i Zerbah zna, bolest velikih nacija je megalomanija. Po tome su jako, jako slichni. Rusija nije ono shto je bila. I bez americhke pomotji Rusi ne bi bili danas gde jesu. Ono shto cenim kod njih je to shto se recimo Snickers, i ostali USA proizvodi, pravi u Rusiji, ruski radnici dobijaju lepe pare a i sve ostalo pishe na tjirilici.

Uh, mrzim tu bolest velikih nacija - bash ume da smori. Mada Rusi imaju dosta i onog slovenskog tipa "gledaj kakva nam je drzava, najgori smo!" [:D]

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Hm, hm, da krenemo redom.

Posle ekonomskog kraha krajem dvadesetih dvadesetog veka (u kapitalistichkim drzavama) najbolje se snashla Nemachka koja je, sav svoj potencijal stavila u sluzbu vojske, iako je mirovnim sporazumom posle I svetskog Nemachkoj zabranjeno da ima vishe od 150.000 vojnika, ratna mornarica i avijacija svedena na nulu, oni su shtancovali armiju samo tako.

Vrlo je diskutabilno da se Nemacka iz krize izvukla izgradnjom vojne industrije. Poenta je sto se i Nemacka, kao i Amerika, protiv krize borila svojom vrstom New deala, a tek kad su industriju podigli na noge su krenuli u militaristicku ekspanziju.

Na Americhkom tlu se (osim napada na Perl Harbor, gde su Ameri izgubili vishe od tretjine flote, i josh jednog napada chini mi se) najmanje vodio rat. Napad je najbolja odbrana tako da su amerikanci guranjem rata po pacifichkim ostrvima izbegli direktan rat na svojoj teritoriji. S druge strane Englezi koji su bili ojadjeni Hitlerovim napadima iz vazduha (shta retji kad je Hitler prekinuo napad, shto mnogi smatraju njegovom najvetjom greshkom, ostalo je Englezima samo desetak aviona, iako su ih shtancovali non stop) su vetjinu svojih vojnih prototipa i planova dali amerikancima. Tako su ameri i napravili svoje avione i tenkove koji tek tada mogu koliko toliko da se nose sa Hitlerovim.

Oko ulaska Amerike u rat, kao i oko bombardovanja Engleske sam vec pricao na temi o Hirosimi, pa se sada ne bih ponavljao, mogu samo da kazem da ovo sto si pisao ovde, po mom misljenju, ne odgovara istini.

Amerikanci su oduvek bili vune i uvek su chekali poslednji trenutak da se umeshaju u rat, kad njima odgovara, dok su ljudi ginuli. I iskrcavanje u Normandiji je napravljeno iskljuchivo zbog interesa, jer je bilo jasno da tje Staljin opushteno utji u Berlin, sa ili bez Saveznika.

Iz svih relevantnih istorijskih izvora se vidi da je Staljin na konferenciji u Kazablanci izricito zahtevao da se otvori jos jedan front na Zapadu (tada vec postoji jedan na Istoku i jedan u Evropi, u Italiji). Tako da tu tvoju tvrdnju o opustenosti demantuje sam Staljin.

Pre II svetskog Sharl De Gol, perspektivni general je prichao i pisao knjige o potrebi brzog rata, sa brzim tenkovima i avijacijom, ali se zadrta vrhushka francuske vojske nije slagala sa tim jer su verovali u snagu Mazinovljeve linije odbrane (teshki bunkeri u kojima se mesecima mogla izvrshiti odbrana). U I svetskom su na taj nachin izginuli milioni ljudi, a da se linija borbe pomerila za par kilometara). S druge strane, u Nemachkoj je bila Zigfridova odbrana i na taj nachin se poprilichno stavila tachka na svaki pokushaj. Neverovatno je to da je Hitler chitao De Gola i skidao mu fore, dok su ga francuzi ismevali. Do poslednjeg trenutka i sam Hitler je mislio da tje itji preko Mazino linije a onda je zaobishao preko zemalja Beneluksa.

Gde nadje Sarla de Gola i Blitzkrig da mi je znati samo... Dakle teoriju munjevitog rata su dvadesetih i tridesetih godina proslog veka sacinila dva engleza Liddell Hart i J. F. C. Fuller. Njihova istrazivanja je zatim nastavio, a sto je jos bitnije, u praksi i primenio, nemacki general Hans Guderian nazvasi tu strategiju Blitzkrig. Hitler nije tu bas nista citao, a pogotovo ne Sarla de Gola.

Sto se napada na Francusku tice opet nema veze sa napadom preko zemalja Beneluksa, jer su Englezi i Francuzi smatrali da Nemci ne mogu proci Mazino liniju (sto je u principu i bilo tacno) i sve svoje mobilne snage su koncentrisali na severne granice Francuske, tj ka zemljama Beneluksa. Nemci su zato poslali dve armijske grupe da zamajavaju Saveznike, jednu u zemlje Beneluksa, a drugu da napada Mazino liniju. Medjutim plan koji je osmislio jos jedan od ideologa Blitzkriga, general fon Majnstajn, je predvidjao da glavnina nemackih snaga napadne kroz sumu u regiji Ardena, koju su Saveznici smatrali neprohodnom. Tako su Nemci razbili saveznicke trupe na dva dela, i dok su Englezi bezali iz Dankerka, Guderian i Romel su primorali Francusku na kapitulaciju. O tome procitaj recimo ovaj clanak: http://germanyinworldwar2.com/guderian.htm

Hitler i Staljin su podelili Poljsku na dva dela i do poslednjeg trenutka Staljin nije verovao da tje ga Hitler napasti.

Staljin mozda nije verovao da ce ga Nemacka napasti tako brzo, ali se vecina savremenih istoricara slaze da je Staljin znao da ce biti napadnut.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ovo je negde u rangu toga da treba da postoje nekrofili i pedofili jer su oni jedina nada za svet u kome postoji razlicitosti.

ne nisam mislio u tom smislu nego u smislu da su sve zemlje trenutno KAPITALISTICKE osim severne koreje. u didnt get d point.

Link to comment
Share on other sites

Vrlo je diskutabilno da se Nemacka iz krize izvukla izgradnjom vojne industrije. Poenta je sto se i Nemacka, kao i Amerika, protiv krize borila svojom vrstom New deala, a tek kad su industriju podigli na noge su krenuli u militaristicku ekspanziju.

U odnosu na druge nacije u tom trenutku da. Industriju su upravo podigli na tim idealima. Dok su se Engleska i Amerika borile sa gladju, siromashtvom i nezaposlenoshtju, Nemci su uveliko furali Naci trip, arijevska rasa i to. Staljin takodje, samo preko komunizma. Slozitjesh se razlika i nije velika... Ma moral je sve.

mogu samo da kazem da ovo sto si pisao ovde, po mom misljenju, ne odgovara istini

Shta to tachno?

Edited by Nemesis Enforcer

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

ne nisam mislio u tom smislu nego u smislu da su sve zemlje trenutno KAPITALISTICKE osim severne koreje. u didnt get d point.

Trebalo bi malo vise da ucis tu geografiju. Mislim da bi za tvoju konstataciju dobio minimum smrtnu kaznu u zemljama kao sto su NR Kina, Kuba, Vijetnam, a generalno i u mnogim arapskim i africkim zemljama.

Shta to tachno?

Tacno ono nasta sam ti izodgvoarao cinjenicama u prethodnom postu, a za ovaj deo koji si me sad citirao rekoh da pogledas temu o Hirosimi,

ovaj post oko bombardovanja Engleske i ulaska Amerike u Drugi svetski rat.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

liji). Tako da tu tvoju tvrdnju o opustenosti demantuje sam Staljin.

Gde nadje Sarla de Gola i Blitzkrig da mi je znati samo... Dakle teoriju munjevitog rata su dvadesetih i tridesetih godina proslog veka sacinila dva engleza Liddell Hart i J. F. C. Fuller. Njihova istrazivanja je zatim nastavio, a sto je jos bitnije, u praksi i primenio, nemacki general Hans Guderian nazvasi tu strategiju Blitzkrig. Hitler nije tu bas nista citao, a pogotovo ne Sarla de Gola.

uticaj ova dva engleza se precenjuje. guderian jeste pomenuo u jednom pasusu svoje autobiografije "Achtung! Panzer!" Harta, i to je to. Njihova piskaranja su bila upravo to - piskaranja koja se nisu pomakla od stola i istrazivala u praksi dok sa druge strane, nemacka i Sovjetski Savez su josh od 1926. imali ratne kod Kazana i Lipetska gde su eksperimentisali sa zajednickim dejstvima avijacije i kopnene vojske.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Iz svih relevantnih istorijskih izvora se vidi da je Staljin na konferenciji u Kazablanci izricito zahtevao da se otvori jos jedan front na Zapadu (tada vec postoji jedan na Istoku i jedan u Evropi, u Italiji). Tako da tu tvoju tvrdnju o opustenosti demantuje sam Staljin.

95% posto nemachkih vojnih snaga je bilo na istochnom frontu. Okej mozda sam preterao oko opustenosti ali realno...

Gde nadje Sarla de Gola i Blitzkrig da mi je znati samo... Dakle teoriju munjevitog rata su dvadesetih i tridesetih godina proslog veka sacinila dva engleza Liddell Hart i J. F. C. Fuller. Njihova istrazivanja je zatim nastavio, a sto je jos bitnije, u praksi i primenio, nemacki general Hans Guderian nazvasi tu strategiju Blitzkrig. Hitler nije tu bas nista citao, a pogotovo ne Sarla de Gola.

Postoje dokazi da je Hitler imao jednu, a ne mogu da se setim tachno koju, De Golovu knjigu. Tachno je da nije to bila Hitlerova ideja vetj njegovih generala ali je utoliko chudnije shto je to Hitler prihvatio, odnosno imao vishe njuha za takvu stvar, u odnosu na Francuze naprimer. U svakoj zemlji imash ljude koji idu ispred svog vremena, u inovacijama i tako dalje, De Gol je bio jedan od tih u Francuskoj. Nisam rekao da je izmislio blitzkrieg. Gde nadje? U knjizi, chitao sam memoare Sharla De Gola a tema za maturski mi je upravo bio deo pred i sam pochetak II svetskog rata. Znam koliko je De Gol bio neprihvatjen u pochetku.

To za Francusku je tachno, da ne okolishimo. Bash si se uneo. Zaboravili smo samo na Italijansku diviziju koja je krenula preko Alpa [:)]

I silne padobrance koji su zauzimali gradove duboko unutar Francuske.

Shto se tiche istorichara i Staljina okej, nek misli ko shta hotje. Ja sam prochitao da mu je kurir doneo vest o napadu (znash da su ushli vozovima, od tada Rusi imaju drugachije shine od ostalih, pa morash da chekash kad ulazish u Rusiju da ti promene to sranje na vagonu) i ovaj josh uvek nije mogao da prihvati, dok ta vest nije potvrdjena.

Mada Rusi imaju dosta i onog slovenskog tipa "gledaj kakva nam je drzava, najgori smo!

Idealna kombinacija :)

Edited by Nemesis Enforcer

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

uticaj ova dva engleza se precenjuje. guderian jeste pomenuo u jednom pasusu svoje autobiografije "Achtung! Panzer!" Harta, i to je to. Njihova piskaranja su bila upravo to - piskaranja koja se nisu pomakla od stola i istrazivala u praksi dok sa druge strane, nemacka i Sovjetski Savez su josh od 1926. imali ratne kod Kazana i Lipetska gde su eksperimentisali sa zajednickim dejstvima avijacije i kopnene vojske.

Kao sto rekoh Guderian je proucavao njihov rad pa je na tome zasnovao svoju teoriju i primenio je u praksi, ali to je bilo mnogo kasnije od 1926. To sto su oni vezbali sa zajednickim dejstvima avijacije i kopnene vojske ne znaci mnogo, jer takva dejstva su se primenjivala i u Prvom svetskom ratu. Blitzkrig podrazumeva zajednicko delovanje avijacije, artiljerije, tenkova i pesadije, ali na nacin koji do tada nikada nije bio vidjen, ne samo puko sadejstvo ovih rodova. To je bila toliko radikalna promena doktrine da je i sama Guderijanova knjiga gde opisuje svoju teoriju bila 1937. napisana kao jedna vrsta marketinga i promocije, kako bi se ta doktrina prihvatila u visokim vojnim krugovima. Steta samo sto je nije procitao niko ozbiljan na drugoj strani.

95% posto nemachkih vojnih snaga je bilo na istochnom frontu. Okej mozda sam preterao oko opustenosti ali realno...

Prvo procenat je preveliki, a drugo velika posvecenost Nemaca Istocnom frontu i jeste bio jedan od glavnih razloga Staljinovog zahteva za otvaranjem drugog fronta - Nemci bi u tom slucaju morali da sklone veliki deo svojih trupa sa Istoka, a i pojacanja bi bila manja.

Postoje dokazi da je Hitler imao jednu, a ne mogu da se setim tachno koju, De Golovu knjigu. Tachno je da nije to bila Hitlerova ideja vetj njegovih generala ali je utoliko chudnije shto je to Hitler prihvatio, odnosno imao vishe njuha za takvu stvar, u odnosu na Francuze naprimer. U svakoj zemlji imash ljude koji idu ispred svog vremena, u inovacijama i tako dalje, De Gol je bio jedan od tih u Francuskoj. Nisam rekao da je izmislio blitzkrieg. Gde nadje? U knjizi, chitao sam memoare Sharla De Gola a tema za maturski mi je upravo bio deo pred i sam pochetak II svetskog rata. Znam koliko je De Gol bio neprihvatjen u pochetku.

Sarl de Gol jeste objavio knjigu Vers l'arm

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ameri provociraju venecuelu duzhi period godina. Poslednje shto znam je u vezi nabavke 100.000 kalashnjikova gde su aludirali da venecuela podrzhava kolumbijske komuniste. Zgodno su prevideli chinjenicu da je kolumbija dobila brda naoruzhanja za sve rodove vojske od SADa, i optuzhuju Venecuelu za 'zapochinjanja trke naoruzhanja'.

Kad bi uspeli da eliminishu komuniste u kolumbiji, ameri bi sigurno nahushkali kolumbijce na venecuelu (ove dve zemlje su i ranije bile na ivici rata). Ameri nece novi vijetnamski rat tako da ce prepustiti klanje po dzunglama svojim minionima..

Link to comment
Share on other sites

95% posto nemachkih vojnih snaga je bilo na istochnom frontu. Okej mozda sam preterao oko opustenosti ali realno...

uochi Overlorda samo u francuskoj je bilo 46 peshadijskih i 9 oklopnih divizija (ukupno ~850k vojnika) plus ~60k kvinslinga. U Barbarosi je uchestvovalo ukupno 4 miliona vojnika. taj broj je sigurno opao do 1944. pogotovu kad se uzme u obzir unishtenje Armijske Grupe Centar i gubitak pola miliona nemaca.

Link to comment
Share on other sites

uochi Overlorda samo u francuskoj je bilo 46 peshadijskih i 9 oklopnih divizija (ukupno ~850k vojnika) plus ~60k kvinslinga. U Barbarosi je uchestvovalo ukupno 4 miliona vojnika. taj broj je sigurno opao do 1944. pogotovu kad se uzme u obzir unishtenje Armijske Grupe Centar i gubitak pola miliona nemaca.

Da, da, dobro, da nije bilo Amera Saveznici ne bi pobedili.

A shto je najvishe zrtava u ratu bilo Ruskih, Nemachkih i Jevrejskih to nema veze.

Previshe dizete Amere u nebo. Da nije bilo Rusa koji su grudima ishli na bajonet, ruske zime i ruske katjushe (nijedna nije zaplenjena od strane Nemaca) Nemci bi uveliko osvojili Moskvu a posle toga bi bila kita od D Day-a...

O Staljingradu netju ni da govorim. O Lenjingradu takodje.

Netju da zanemarim ni Jugoslovenske zrtve, kojih uopste nije malo.

I uopshte shta god da ja sad napishem natji tje se vetj adekvatan odgovor da me spustite, tako da... nek svako iznosi svoje mishljenje.

@Zwerko, shto se tiche tvog posta, i dalje mi nishta nije jasno shta si hteo da kazes. Ja sam napisao samo chinjenicu da je Englezima ostalo desetak aviona kad je Hitler prekinuo napad na Englesku.

Kolko ja znam, napad na Rusiju je bio planiran ranije ali je Hitlera zamajavao napad na Jugoslaviju i Grchku. Jako su se lepo ponele Engleske snage u Grchkoj.

I ne znam zashto stalno potencirash da De Gol nema veze sa Blitzkrieg-om (a ja ga inache i nisam povezao sa tim, vetj sam samo naglasio da je De Dol govorio o potrebi brzog ratovanja). Realno Blitzkrieg je postao taktika tek onog trenutka kad ga je Hitler uzivo uradio. Pre toga je bila samo teorija. Da se ne zavlachim u teoriju, u kojoj si sigurno nadmotjan... Niti tju da trazim dlaku u jajetu ko ti.

Pogledajte bilo koju tabelu na netu o zrtvama u II svetskom...

zwerko aj reci mi molim te da NR KINA NIJE KAPITALISTICKA DRZAVA U KOJOJ JE NA VLASTI KP KINE?

Kina je zemlja sa dva sistema, jedan iznutra i jedan spolja (pa ni Ameri nisu tzvetjke po tom pitanju, pitaj bilo kog prosechnog Amera shta misli o spoljnoj politici... boli me uvo, nek benzin bude jeftin). Komunizam dakle nije unishten...

Jugoslavija nikad i nije bila klasichna komunistichka drzava...

Edited by Nemesis Enforcer

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...