Jump to content

F.E.A.R.


VELIKI KURAC

Recommended Posts

U fino, neko je digao topic iz mrtvih. Igrao sam jos malo FEAR, ok, da kazhemo da stvari koje sam napisao stoje, dodushe, ono sto mi se malo ne dopada jeste to sto se vidi da su se negde oko pola igre (tj. to je moj utisak, da je to pola igre) smorili i onda skoro izbacili potpuno "natprirodne" delove igre. Kasnije ih vracaju ... no, nije mi to problem, nego rupe u prichi... i to po principu, penjes se na vrh zgrade da bi usao u helish, taman da udjes, a on odleti, opet se penjes na vrh zgrade da bi usao u helish, popnes se, padnes kroz pod i nadjes se u podrumu, opet se penjes na vrh zgrade da udjes u helish, protivnici ga raznesu. Pa onda na slican fazon, taman spasis neku ribu, onda se ti sjebes i izgubis je, opet je jedva nadjes, krenete liftom, ono se sjebe nesto i ona ode liftom bez tebe ... i tako. No sve u svemu, jos uvek mi nije dosadilo, da preciziram.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tatastaljine ae objasni u cemu je fazon sa swapovanjem na hardu, sta se zapravo deshava, zasto moram da defragmentujem disk, posto znam da mi bf2 sa 512 ram-a na medium zabada na svakih 10-20 sekundi  [:(]

Igra ako nema ram, voli da drlja po hardu pa samim time hard mora da bude defragmentovan. 512 kao optimum za igre vishe ne vazi kod ovih novijih ostvarenja

Link to comment
Share on other sites

predjoh.

fear treba igrati pre svega zbog neverovatne ljubavi i volje koja je ulozhena u pravljenje oruzhanih okrshaja, koji su na najboljem nivou matrixa, equilibriuma, filmova johna wooa... znachi, uletanje u nekoliko protivnika u bullet timeu sa shotkom, prashina koja se dizhe, zvuk tupih udaraca metka u meso, malter koji se otkida sa zidova...

medjutim, izvan toga igra nije neshto, ni u grafici, ni u prichi, ni u raznovrsnosti, pa ni u horroru nakon prve tretjine igre.

shteta. moglo je da bude remek-delo fpsa, ovako je samo ostvarenje koje tje odusheviti one koji se lozhe stvarima iz prvog pasusa ovog ultramini reviewa. ;)

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

medjutim, izvan toga igra nije neshto, ni u grafici, ni u prichi, ni u raznovrsnosti, pa ni u horroru nakon prve tretjine igre.

Cekaj stani, ako ostavimo po strani pricu oko koje sam i ja malo iznad napisao pokoji redak, i sve ostalo sto si rekao, kako grafika "nije nesto" ?! Gde si ti tacno video bolju grafiku i cime bi to potkrepio? Ne racunam ja sad to sto grafika nije nesto na nivou koji meni kompjuter dozvoli da igram sa solidnim brojem fpsa naravno, vec na ono kako su programeri zamislili.

Link to comment
Share on other sites

1024x768@32, pola high, pola med. Ista konfiguracija na kojoj igram HL2 sa sve na high, osim vode.

Sindrom GI Joe figurica (plastichni izgled) kod modela je zastupljeniji nego u Doomu, Quakeu4 i Riddicku. Zhenski modeli (oba, ako ne rachunamo Almine verzije) posebno izgledaju kao da su upravo ukradene iz izloga nekog butika. Pored 3 navedene, bolje i/ili lepshe modele sam video i u Half Lifeu2, Silent Hillu 3 i 4, Far Cryu, FIFI06...

Teksture ponegde izgledaju jako budjavo, mada se mozhe retji da je u pitanju i problem do neinspirativnih lokacija na kojima se igra odvija. Mislim da svaki FPS u poslednje 3 godine ima lepshe teksture od FEARa.

Reshetke na ventilacionim otvorima izgledaju kao da su preuzete iz Dukea3d.

Po kancelarijama je sve toliko kockasto, da se utisak o lutkicama pojachava, poshto izgleda kako da se igrash u nechemu shto bi se zvalo GI Joe 'Downtown Office', slichno vazhi i za 'Urban Sewer' i/ili 'Demolished Building' lokacije.

Nesumnjivo da su korishtjenje senki, dima, prashine, kao i bullet time efekat, na briljantno visokom nivou, poshto bez toga ne bi bilo ni one zle atmosfere prilikom firefightova, ali to nije sve shto chini grafiku.

Imam i beef sa fizikom, poshto se deshava da pridjem hrpici paketitja na korak i da onda krenu da vibriraju od moje blizine. Pa zatim, oshtetjenja po zidovima koja vladaju, ali se magichno popunjavaju posle nekog vremena su jedina oshtetjenja koja sam video... Iz onog mitraljeza na plafonu sam pucao sat vremena u oblizhnji komad nameshtaja (koji inache nema nishta oblo na sebi, ali moram pohvaliti da su dobro pogodili izgled kozhe) i nishta.

Eto. Verovatno bih mogao josh da potkrepljujem, ali ne vidim chemu?

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Juce sam opet malo igruckao i shvatio sam da je ovo prva igra gde zaista koristim senke u gameplay-u, u smislu da mi se desilo da se sunjam hodnikom, vidim senku protivnickog marinca koji mi se priblizava iza ugla pre nego sto sam video njega i odlucim da mu dodjem drugim putem iza ledja i saspem mu shotku u potiljak :)

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Eto. Verovatno bih mogao josh da potkrepljujem, ali ne vidim chemu?

Nema potrebe, ja samo volim da cujem komentare koji su te naveli na onaj ili ovaj zakljucak. Mogu da razumem to sto si napisao i eto, to je to, nemoj da se puno rasplinjujes, ok je :)

» Click to show Spoiler - click again to hide... «
Inache sam i ja obrnuo igru, nisam ni znao da sam tako blizu zavrsetka, doduse, do trenutka kada Wade nije pustio Almu, ali sam malo bio iznenadjen krajem igre, ono, izadjes i kao ka-blast i ode sve u k*rac i - kraj. Vise sam ocekivao neki malo jacu posednju bitku, ako ne bas sa nekim od glavnih likova, onda kakva masovka ili slicno.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

vako imam par problema sa igricom pa ako neko zna resenje

prvo i osnovno a sto me strasno nervira je sto mi zvuk krci pucketa ili kako vec cujem ja sve muziku zvuk itd. al je poprilicno nejasno zbog suma i to se desava samo u igri

a drugi problem je sto se komp resetuje kad probam da izadjem iz igre

ako bi neko pomoga bilo bi lepo

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...