Jump to content

F.E.A.R.


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kao shto rekoh evo i clipova iz igre linak

seckanje je naravno rezultat 512 rama koje je usko grlo dok ostale stvari:

amd64 3000+ [kloknut na 2.4ghz]

6600gt pci-e

dfi nforce 4

Rade posao, mada ljudi su palili na 9200se i kazu da radi savrsheno zbog optimizacije

Detalje sam smanjio na 800x600 zbog manjeg swapovanja

PS: Morao sam da pravim mali kompomis oko kompresije, ipak ima ljudi koji josh voze

dial-up ovde.

Edited by sTaLjin
Link to comment
Share on other sites

meni je ovo fps ko i svaki drugi, na stranu dobre grafike i tog ai-ja. Takodje smara me toliko swap-ovanje, sad da nabavljam josh giga rama, zabole me kur. Ode ovo u recycle bin.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Danas sam seo i odigrao 5-6 nivoa (zapravo toliko je bilo onih ekrana sa ucitavanjem, pa dal' je to nivo ili nije, pojma nemam), jedno 2 sata sam se zabavljao, posto mi je bio skroz opusten dan.

- Koliko je ovo samo zahtevna igra :) Znaci meni radi, ok, posto sam joj odradio da sama detektuje sta i kako, i sad to fura u 800x600x32 ali je dosta stvari na low ili medium ili off (kapiram da kara stvar 9550 iako ima 256 rama i 128 bita), i to onako prilicno ubija kompletnu atmosferu jer nema senki, tamnih coskova, dobrih efekata koji prate eksplozije i tome slicno.

- Meni se pricha, za sada, dopada. Cak sam se i par puta onako malo strecnuo, nije sad da sam skocio sa stolice, ali su fin efekat napravili. Cak mnogo jachi nego recimo u Undyingu, prva igra koje se setih a da je FPS sa "strasnim" efektima. Ne znam da li ce je kasnije skenjati, ali za sada se to razvija ok. Ne ocekujem Indigo Prophecy od ovoga, ali je kul.

- Ono sto mozhe da mi se ne dopadne dodushe jeste izvestan broj (mozhda i previshe) onih triggerovanih scena. Znaci AI protivnicki ne koristi kutiju da bi se od mene sakrio, nego je to tako skriptovano da oni zapravo urade, da bi bilo zanimljivije. I dosta drugih scena se tako triggeruje kako ja pridjem nekom mestu, sto ja ne volim.

- Sa druge strane, AI je odlican, ne znam sta prichate gore. Prva scena kada naidjes na vishe protivnika mi je dosla glave iz prvog pokushaja. Znaci, znam da su pametniji, citao sam i sve, i ja uletim i cucnem i kao pucam ;) i ono prisli sa sviju strana, zveknuli po koju bombu i tjao. Kasnije sam ih pocistio lako kada sam skapirao princip funkcionisanja, ali nikako nisu maciji kasalj.

- Kada sam kod bombe, zvonjenje u ushima kada vam bomba eksplodira u neposrednoj blizini je sjajan, kao i samo ponasanje protivnika kada ih pogodite u nogu pa hramlju, kada padnu pa krenu da ustanu ili kada ih prikucate penetratorom (ono oruzje sa klinovima).

- Malo ne nervira sistem silaska niz merdevine, i znao sam od samog pocetka da su napravili kompletnu tu animaciju da bi u jednom trenutku mogli da mi prodaju foru pojavljivanja nekoga/necega u trenutku kada ja krenem da silazim niz stepenice.

- Odlicni su oni "kung fu" potezi, skroz te natera da pokushas da se prikrades svima pre nego da pucas na njih iz daljine, skoro kao Oni pre nekoliko godina kada pucanje prosto nije bilo toliko zanimljivo kao kada priletis nekome i iznabadas ga nogom.

Mozhda sam hteo jos ponesto da dodam, al' ajde, to cu kasnije kada se setim ako je bilo stogod jos interesantno.

Link to comment
Share on other sites

Ne rise da radi i na 7800gtx, ja mislio da to jedva i solitare moze da upali ;)

Ko ima 512 rama pozeljno bi bilo da defragmentuje disk.

BUUUM ;)

PS: Swapuje malo na pochetku zbog paljenja frapsa

tatastaljine ae objasni u cemu je fazon sa swapovanjem na hardu, sta se zapravo deshava, zasto moram da defragmentujem disk, posto znam da mi bf2 sa 512 ram-a na medium zabada na svakih 10-20 sekundi [:(]

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...