Jump to content

Counter-Strike banned in Iran


Recommended Posts

sg-files-578-filename-CS_Banned.JPG

Elem, kazu da je glavni razlog zato sto je vlada zabrinuta za njihovu decu, koja provode dane i noci pored CS-a :P

Sada u Iranu ima oko 8000 igraonica i 2 miliona aktivnih igracha... Vlada je pochela da trazhi od igraonica da brishu cs kao i generale :D...Tako da cs-a nece biti na kvalifikacijama za WCG 2005... To je glavni deo prevoda, evo sad c/p ( preveo sam samo zbog stepe [:D][:D][:D] )

Unfortunately, all major Counter-Strike tournaments in Iran have been banned by the government. The reasons are not yet officially announced, but it seems like the government is really worried about seeing many groups of adults and kids gathered to play Counter-Strike for many days and nights.

It is good to know that there are about 8000 active game-clubs and some game-centers in Iran nevertheless, and approximately 2 million gamers active at this field, the majority of these being CS players. The main reason for this is related to the fact that Iran has poor internet connection services, especially broadband connections. The goverment has, however, started to ask these gaming-centers to delete CS from their computers, as well as C&C:Generals.

This news has shocked the competitive scene of Counter-Strike in Iran and this also means that there will be no WCG 2005 qualifiers in Iran, as originally planned.

*Update*

After this news was originally posted, the government in Iran has also decided to prohibit the Starcraft WCG qualifiers in the country. The only games which will be played in the qualifiers are Warcraft III and Fifa 2005.

Kad malo razmislite, bolje i sors nego nishta :)

Link to comment
Share on other sites

dosta pametna ideja,da i mi imamo 8000 igraona i 2miliona igraca bilo bi to i kod nas ;)) ali sutra malo

nisu mi jasni samo ako imaju toliku scenu kako su bulje.......

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, nista cudno, vidjali smo vec banovanja igara. For the record, postoje zemlje u kojima je banovan kompletan internet, pa ih ne vidite da se zale ;}

zavisi gde zivis ;) npr ja cortanovci :D

маракана дал је пуна ил смо само ми,

наша ће те песма увек звездо носити,

не жалимо наша грла нити дланове,

а ти само храбро бори се.

http://www.sk-gaming.com/member/stepa-/

Link to comment
Share on other sites

bedak za njih imaju 1 odnosno 3 igre manje, a 2 mil ppl je verovatno izgubilo pola stvari koje moze da radi u zivotu :D

hehe da se u kini ovako neshto desi, oni imaju 60 mil Online igracha i jos 3x vishe ljudi koji vise po igraonama, al' dobro shta je 60 miliona za kinu....nishta :P

Link to comment
Share on other sites

osecam da se tuku da igraju kao terori na mapama :)

sta mislite el igraju sa onim krpama na glavama? ko zna kakvi su im skinovi :)

ako u iranu imaju 8000 igraona sta je tek u gore pomenutoj kini i japanu koji us 99% virtual zajednica???

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Nemaju oni ništa više(bar tako mislim) igraona jer imaju dobre konekcije.Pre nedelju dana dok je moj ortak boravio u Londonu našao je igraonu(posle 3 nedelje boravka) i da uđe u cs kad ono 1.3 [:D]

Edited by Corey

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

omg ili Subhanalla :D

da vam pojasnim malo stvari... ako i koga interesuje ....

iran je ISlAMSKA REPUBLIKA sto znaci da se postuje SERIAT ( islamski vjerski zakon ) .. i mogu vam reci da je pametno i normalno ukinuti cs u takvoj zemlji i slazem sa njima ..

ima vese razloga kontam ...

1. glavni i osnovni je da ljudi provode mnogo vremena igraju igre ( cs i generlas igram i ja i samo te 2 igre i provodim od 2 do 5 sati dnevno - nocno :D )

zamisli kad bi toliko vreemna provodili na neke korisne stvari .. ucenje .. dobrotvorni rad ... sport ... i milion drugih ...

iran je jedna od vodecih zemalja u islamskom svijetu kako po obrazovanju tako i finansijski ... a koliko navescu vam samo da prave nuklerku ... cemu se cijeli svijet protivi .. a da i prkose najvecoj sili USA i to uspesno ;)

znaci cs ... hmm ponekad pozelim da nisam nikad ni naucio igrat ga ... !!

btw vlasnik sam igraonice u novom pazaru tako da dok "radim" igram cs and generals i to prilicno uspesno :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...