Jump to content

Bajs


Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hm i ja imam neki bike ceo Shimano...dobro me sluzi...mada slabo nesto i voizm zadnjih 2 god...platio ga mnogo nesto ja mislim oko 400 dem....dvoumio se nsto izmedju polar-a i njega...sad kad bi uzimao uzeo bi scott neki ne bi trepnuo...jbg to je stvar koja se kupuje 1 u 10 god /ako imas srece/ tako da ne treba da se stedi na tome...

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

@ Zverko, dobri su im bajkovi, imam nekoliko drugara koji lome do koske njihove bajseve godinama, jedan je samo menjao menjac jer je pao na njega, a drugom je pukla pedala, i to je to.

Ne kazem ja da su losi, naprotiv, za voznju po Savi i Adi su ekstra, i lepo izgledaju i mozes iz njih da izvuces sigurno par hiljada km bez problema, sto je u prevodu na prosecnog coveka bar pet godina udobne voznje bez ikakvih daljih ulaganja. Sto kapiram da nasem glavnom baji i treba.

Ali bas da se lomis sa njima... Mislim mozes da ih lomis, ili sebi ruke i noge :) Ja sam video da likovi lome Scott ili GT alu ramove, ali to moras bas dosta da se napregnes da uradis, dok sa Capriolo... pa recimo da ces malo lakse to postici, ako hoces da divljas.

nemoj samo da se zajebete i kupite kod preprodavaca, samo i direktno u PlanetBike ako se za njih odluchite, oni odradjuju garanciju kako treba.

Generalno gledano oni jesu najbolji ako hoces bajs koji ces samo da uzmes i da vozis, da ne mislis. Samo je problem sto ipak malo deru po usima sa cenama, recimo kao da kupujes Comtrade racunar :) To je ono za tetku sa cetvrtog sprata, neces ga ti kupiti :) Ista stvar i sa bajsevima, ako oces nesto stvarno dobro onda moras da se potrudis i oko komponenti i oko svega. Za ove jeftinije nije toliko razlika, ali bajs koji mozes da kupis ovako za 400evra i u Planetbike-u su iskreno nebo i zemlja, skoro pa da ne mogu da se porede. A i nervira me sto stavljaju krs kompnente na Scott ramove i onda se ljudi naloze kao to je to. Fazon odes na Scott sajt i vidis da recimo taj tvoj Tampico treba da ima Deore menjace, a ti zavrsio sa nekim Alivio ili nesto slicno (ispravi me ako gresim). I tako sa svim komponentama, a razlika samo u ceni menjaca tog je mislim oko 1500 din, i sad bi ti kao pomislio da prakticno imas bolji bajs nego sto jeste, zato sto jednostavno 'vataju na poznato ime.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo disc kocnice su namenje sa namerom. A to su kompanije napravile za profi DH-ove. Down Hill. Ljudi koji se takmicu u mountain bike i spustaju niz neverovatne padine. E to je zbog toga. Svi ovi discovi koji se prodaju su krs i nicemu ne sluze. Znaci bolje jedan klasican tipa lrx shimano v-brake nego to govno. z

V

Link to comment
Share on other sites

oko v-brejkova, diskova i ostalih drugara: probajte da vozite malo nizbrdo, sa sa mtb-om i bez preteranog truda navijem na 70, a onda treba stati. imam deore lx v-brake (onaj koji je uvek paralelan, ima dodatnu polugu) i popusti i on, naročito posle dugačkih kočenja.. voleo bih da imam disk, al neki dobar, jer ako ima fejding onda je to gore od ovoga što imam..

Link to comment
Share on other sites

ma ne, kazem ako ces gotov bajs, ovakav, iz planetBike-a, koji su kao uvoznici i oni daju garanciju, onda pravo kod njih, ne kod nekih preprodavaca koji ce te u slucaju svakog manjeg kvara (koji je van stelovanja kocnica i menjaca) poslati u planetBike :)

npr. meni je posle 20 dana otisla nabla prednja, ochito je bila fabricka greska, ulazim u radnju, kazem sta je problem:

oni: pa mozes ovu da kupis :)

ja: bato, necu da kupujem, dobra je i ova samo da nije ujebana, zameni ti to posto je u garanciji, pa nece biti problema.

oni: zatvorena je nabla fabricki, ne mogu da je otvaram.

ja: pa chim je sjebana, znachi fabricki je kvar u pitanju, u garanciji je

oni: pa da, ali to je kvar koji mi ne rachunamo u garanciju

ja, oni, ja, oni i kao lik kaze aj probacu da je namestim..

dodjem par dana nazad, a ono napuco je nesto, iskrivio neki zatvarach dole na nabli, bash ono fuheraja najcrnja, i:

ja: sta je sad ovo? :)

oni: pa popravljeno je, jbg, nije moglo drugachije

ja: pa znas sta, meni ovo lichi ko da ce da se sjebe opet

oni: pa ne bi trebalo

prodje nedelju dve, eto istog felera se pojavio...

ja: ljudi, niste nista uradili :)

oni: e pa znas sta, i ovo smo ti uchinili (?!?!) idi u planetBike pa se tamo zali (tako nesto, tim tonom mi je recheno).

i na kraju se svelo na to da sam otisao u PlanetBike sa garantnim listom, namestili mi tamo u servisu, radi evo vec koliko je proslo od tada, nema nikakvih devijacija na oko, posteno uradjen posao, jos me tip u servisu dole maltene napushio sto sam uopste i nosio kod tih shalabajzera :) pa reko zbog garancije, tamo sam ga uzeo. Naravno, prevrnuo je ochima u fazoni 'Ma, pusti...evo ti i uzivaj, kad budes imao problema, dodji pravo ovde, zajebi njih.

O tome pricham Zwerko, a upravo sam ja tako i kupio bajs, ponesen tom zeljom, da kupim (odmah, nisam hteo da chekam nesto da mi naleti sta je povoljna kupovina), da imam garanciju i da ne mislim, kao sa kompom sa zapechacenim kucistem :)

za te pare sam mogao da uzmem bolji bajs naravno, tj. za tih 18k dinara, ne secam se koliko je bio

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo disc kocnice su namenje sa namerom. A to su kompanije napravile za profi DH-ove. Down Hill. Ljudi koji se takmicu u mountain bike i spustaju niz neverovatne padine. E to je zbog toga. Svi ovi discovi koji se prodaju su krs i nicemu ne sluze. Znaci bolje jedan klasican tipa lrx shimano v-brake nego to govno. z

Upravo brate, ne znam ko se ovde bavi DHom.

oko v-brejkova, diskova i ostalih drugara: probajte da vozite malo nizbrdo, sa sa mtb-om i bez preteranog truda navijem na 70, a onda treba stati. imam deore lx v-brake (onaj koji je uvek paralelan, ima dodatnu polugu) i popusti i on, naročito posle dugačkih kočenja.. voleo bih da imam disk, al neki dobar, jer ako ima fejding onda je to gore od ovoga

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

E laki vidi ovaj, stoji u tehnichkom muzeju u Bechu, pa ako hocesh trkni i ukradi ga :P

http://i19.photobucket.com/albums/b198/GojkoSM/Wien003.jpg

btw. evo josh nekih nevezanih slika iz Becha

http://i19.photobucket.com/albums/b198/GojkoSM/100-0033.jpg

http://i19.photobucket.com/albums/b198/GojkoSM/100-0083.jpg - btw. ovo je samo 1/20 te ogroomne prostorije... Bilo je par ogromnih korpi koje su pune cdova sa greshkom i koshtaju 1E ( A greshka je npr. ako je napukla plastika :P )

http://i19.photobucket.com/albums/b198/GojkoSM/Wien055.jpg - Malo sam ga nabudzio kao u nfsu :P

http://i19.photobucket.com/albums/b198/GojkoSM/Wien023.jpg - xXx

Link to comment
Share on other sites

oko v-brejkova, diskova i ostalih drugara: probajte da vozite malo nizbrdo, sa sa mtb-om i bez preteranog truda navijem na 70, a onda treba stati. imam deore lx v-brake (onaj koji je uvek paralelan, ima dodatnu polugu) i popusti i on, naročito posle dugačkih kočenja.. voleo bih da imam disk, al neki dobar, jer ako ima fejding onda je to gore od ovoga

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

A gde si ti vozio 70 bez truda, majke ti? :) Znaci niz onu nizbrdicu sa Bezanijske kose kod Tosinog bunara mozes na mauntinbajku da ides 60 max, preko toga ti apsolutno nista ne znaci ni ako verglas kao manijak. Ostale nizbrdice u gradu su manje vise tu negde, ima i strmijih ali kvalitet podloge ne omogucava bas neke brze voznje (ako nemas death wish ili opet mnogo dobar bajk). Doduse nije da se ni sa 60 staje lako, ali ne treba preterivati. Naravno stoji da su krsteni diskovi x puta bolji od v-brakea.

I na tarabi pishe picka, kapiram da nije dobro podesio brzinomer.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Citam ovo vezano za brzinu bajsom, ja sam imao udes sa oko 50 , 55 na sat , udario sam u prolaznika koji je inace bio pijan i za malo ga ubio na mestu. A zamalo i ja da se pozdravim za zivotom.. Ali na srecu sve se dobro zavrsilo. Tako da znam kolko je i 40 na sat bajsom a kamoli nesto preko toga..

Senses working overtime.

Link to comment
Share on other sites

To ti kazem. Ne znam, ja imam problema sa merachem, dobar je, ali mi se cini da tu i tamo sam pomera podesavanje precnika tocka, ne znam zasto, pa kapiram da zbog toga hoce da daje pogresnu brzinu. Ili se sam kalibrishe or somethin'...u svakom slucaju, 70 je velika brzina za bajs, ili je bilo 74 ili tako nesto, a ivane?

A inace, koliko se ja secam, to je uspeo u ulici koja se iskljucuje desno sa brankovog mosta ka centru, right?

Sto se tice spusta sa bezanije, to je ta shema, nesto malo preko 60 sam izvukao u 18. brzini, nepreporucljivo je verglati dalje, osim mozda jos malo ako imas bajs sa 21. brzinom, ovako samo moze da ti sklizne noga jer prebrzo idu pedale, i dovidjenja, dovidjenja....usr'o sam se tad btw, uzas...

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

To ti kazem. Ne znam, ja imam problema sa merachem, dobar je, ali mi se cini da tu i tamo sam pomera podesavanje precnika tocka, ne znam zasto, pa kapiram da zbog toga hoce da daje pogresnu brzinu. Ili se sam kalibrishe or somethin'...u svakom slucaju, 70 je velika brzina za bajs, ili je bilo 74 ili tako nesto, a ivane?

70 nije velika brzina za bajs in general. Prosecna brzina na jednoj od etapa na Tour de France sad je bila i 57 km/h (etapa duga 67km), tako da ako je to prosek na momente voze mnogo, mnogo brze. Ali to su trkacki bajkovi i to nema blage veze sa mauntinbajkom. Dakle preciznije bi bilo, 70 km/h je puno za mauntinbajk.

Sto se tice spusta sa bezanije, to je ta shema, nesto malo preko 60 sam izvukao u 18. brzini, nepreporucljivo je verglati dalje, osim mozda jos malo ako imas bajs sa 21. brzinom, ovako samo moze da ti sklizne noga jer prebrzo idu pedale, i dovidjenja, dovidjenja....usr'o sam se tad btw, uzas...

Sam broj brzina nije odraz toga kolika je maksimalna brzina, već kako su brzine rasporedjene zbog lakseg savladjivanja uspona. Mauntinbajk od 18, 21 ili 27 brzina ima prakticno istu maksimalnu brzinu. Sa druge strane ja nisam imao problem da se userem da mi patika sklizne sa pedale, jer sam vozio sa SPD pedalama na kojima su ti patike fizički pricvrscene za pedalu (nesto najslicnije su otprilike vezovi na skijama). Poenta je da jednostavno preko 60 km/h nema svrhe da vrtim vise pedale, jer ne mogu da postignem vecu brzinu, samo verglam u prazno, a nema potrebe ni da verglam da bih odrzao brzinu jer to radi nizbrdica za mene. Mala prednost bi mi recimo bila da sam imao skroz slick gume, ali sam imao semi-slick, mada kapiram da to ne moze da ti doda 10 km/h, narocito ne pri toj brzini.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pricam o tome da se pedale sporije okrecu kada si na visoj brzini, te je manja mogucnost da ti noga sklizne kad nemas privezane tike za pedalu.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Sam broj brzina nije odraz toga kolika je maksimalna brzina, već kako su brzine rasporedjene zbog lakseg savladjivanja uspona. Mauntinbajk od 18, 21 ili 27 brzina ima prakticno istu maksimalnu brzinu.

Ne bash toliko prakticno istu, glavu dam da cu mnogo brze zaverglati na 27 nego na 18.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

e te 'semi-slick gume' ako je to ono celava odozgo i bocno malo kramponi je idealno za grad. Mada, sve sto ima prechnik dovoljan da ne uleti u tramvajske shine, dobro je, ja sam se ujebo jednom, vozio rogovu 10brzinku ruzveltovom, izmedju shina, krenuo da skrecem u dimitrija tucovica i kako sam presao preko shina, ostade bajk u mestu u shinama a ja jedan roll-over :)))

Link to comment
Share on other sites

Ji kaskader ;))

Inace, cisto da vas malo izvestim oko stanja stvari sa bajsom, ipak sam ja startovao ovaj topic ;)

Bio sam malo, gledao neke modele, ovo ono, ali jos uvek nisam otisao do tog PlanetBikea. Nekako ni ja nisam bas hteo kod njih, jer znam na koji su fazon, al' mozda i odem ako ne bude nista bolje u ponudi. Cimnuo sam Shomyja kao sto mi je preporucio Zwerko, i sad cekam da mi javne rezultate. Pa vas obavestavam ovih dana na sta je pao izbro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...