Jump to content

Bajs


Recommended Posts

Mozhda se secate da sam pre oko dve godine ja mislim trazio da mi neko preporuci dobar bajs kao i gde da ga kupim. E pa tada ga nisam kupio ;) jer sam popravio neki stari pa kao prosto mi nije trebao. Ponovo je aktuelno to pitanje, i treba mi pomoc, znam da vas ima dosta koji se time bavite, ili se barem nadam.

Ovako ... posto ja bas nisam nesto posebno nizak niti imam nesto malo kilograma, potreban mi je veliki i "izdrzljiv" bicikl da mi se ne bi raspao kada dva puta sednem na njega. Tu mislim i na volan i na sediste, viljsku, sve zivo.

Zelim da izdvojim do 250 evra za taj bicikl, licno mislim da preko toga nije ok dati, nisam ja neki profi drajver da mi sad trebaju ne znam kakva cudesa. Ako za 250 evra ne mogu da nadjem dobar bajs skupicu jos toliko pa cu da kupim skuter ;}}

Generalno planiram da se vozim po gradu, mozda nekad i odem na pokoji izlet, ali nisam zainteresovan da se verem po strmim planinama ili spustam niz padine i ne znam ni ja sta sve ne.

Pricao sam sa ortakom nesto i on rece da za 250 evra mogu da kupim neki dobar Scottov bajs u PlanetBikeu (ne znam koji model), pa ajde da vidim dal' mislite da je to kul ideja, imate neki bolji predlog, predlog radnje za kupovinu, itd itd.

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam samo jednom u zivotu qpio vrhunski bajs.

Peugeot na partizanovom stadionu , i stvarno sabijao je igricu ,ne secam se koliko sam platio ali znam da mi je trajao mnogo godina bez ikakvih kvarova i stuff.

A sad ga ne vozim vise zato sto mi je omalio [:)] .A sad imam neki za 100e sto sam qpio isto sabija ,ali sam se malo sa ortaima gadjao sa bajsevima [:D][:D] da da bukvalno [8D] (taj dogadjaj se desio ispred sqpstine tj prekoputa u onom parku a posledice su bile polomljen tocak na ortakovom bajsu meni je sjebana pedala jedna sad i stalno mi otpada [:D] i oba tocka mi idu levo desno [:)] a trecem ucesniku skoro nista nije bilo aaa da i na kraju smo poceli da sakcemo jedni drugi po bajsevima [:D][:D] )tako da mi taj bajs i nije nesto mada i dalje je ok a sad keva i cale (tj od kad sam i rekao da sam se gadjao sa bajsevima) nece da mi plate popravku bajsa [:D] a mene mrzi da odem sam a i nemam cash.

Link to comment
Share on other sites

Matori, nadji POLAR STORM, za nekih 150e i onda mu stavi aluminijumske pedale umesto originalnih i

onaj srednji amortizer zameni i stavi GASNI umesto njega.... i jos dodaj prednje i zadnje svetlo i speedometer....i obavesno gume stavi za gradsku voznju...

a sic moze neki MASNIJI da te ne zulja guza....

E sad, to SVE ce te izaci ISPOD 250e a imaces mega madafakin makinu !!!

Inace bajs ima CELICNI ram pa je malko tezi od onih fensi alu ramova ali zato ja sa svojih 115kg

skacem sa njim po trotoarima i na vrsackom bregu bez frke...

evo i slika:

storm.jpg

Edited by nigger

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Da, shto se guma tiche ima onih Goodyear pseudo slikova (takve sam btw dobio uz POLAR). Lichno ja ne volim zadnji amortizer, ali prednji mora da bude i to dobar. Moj bajk je inache bio aluminijumski i mnogo je dobar za voznju poshto je lagan.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Sve sami neznanci :Pp. Mislim, onaj koji ti kaze da je peugeot dobar sa bajseve taj je neznalica...

Elem, za 250e ne mozes da kupis nista od jacih firmi(scott,GT,Giant,kona,Specialzed itd.) kao ni nista jace od shimano opreme(lx,xt,xtr). E sad posto kupujes neki srednji bajk gledaj samo da nije neki fush ram odnosno pozeljno je da bude ako ne full aluminijum onda barem polu alu polu gvozdje. Suspenzije ti ne trebaju eventuualno prednja ali i to je samo sminka ovih sto prodaju bajseve da ti uvale kao e ovaj ima 2 amortizera. Kad cujem amortizer odma mi nije dobro. Znaci i suspenzije ako nisu(rst, rock shox, z itd..) onda ti je bolje da imas obicnu viljusku ali da bude obavezno prava. Znaci da ne bude onako iskrivljena na krajevima. Ako oces neki jaci savet odnosno da bas kazem sta kako za te pare onda da se cujemo. Ili to ili barem da se istalis za vise kesa pa da uzmes jedan onako bas solidan bajkic. Tolko od mene.

zpo

V

Link to comment
Share on other sites

Ne znam,ja sam jos pre 4 godine uzeo GIANT(aluminijumski,lagan ko pero),malo vozen za 600 maraka tada.Prednji amortizer(RST),v-brake kocnice i dan danas radi kao nov!Znaci prezadovoljan sam,kuda sam sve isao i kolko je puta padao i sve,i dalje mu tockovi idu pravo,brizne menja normalno,kocnice rade savrseno iako ni jednom za ove 4 godine nije isao u servis.Ja sam ga nesto malo doterivao,podmazivao lanac,kocnice,amortizere itd...Kao sto je vec neko rekao,gledaj da uzmes kvalitetan bajs pa makar bio i vozen malo ali sa kvalitetnim delovima...Samo naravno,takav bajs treba da gledas gde ostavljas ;)

Znaci ja se zgrozim kad vidim Capriolo sa svim amortizerima,''disk kocnice'' nasminkan do jaja,a ustvari rupa.Moj ortak je ziv primer,kao kupio bajs sa diskovima,amortizeri napred,nazad,levo,desno,srednji za 120

Edited by Gr@sSh0pp3R

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

mislim da je ovo budjenje,shto nigger pomenu,najbolja opcija.u svakom sluchaju ova sranja sa obichnim amortizerima ne uzimaj.ima dosta slichnih bajseva vec od 100e,samo treba zamenite te malo osetljive komponente i plastichne kochnice naravno.u pezo ne svrachaj tamo udaraju po ushima(300e+)

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Scott ili polar...v-brake obavezan,aluminijusmki ram i da mu je prednji amortizer kvalitetan...zadnji ti nije neophodan...i gledaj da ti i prednji i zadnji tocak budu ojacani,tj. da ne bude celican ili aluminijumski pa ces morati da ga centriras svakih 15dana...imas sad bas jeftin Capriolo Adrenalin sa prednjim amortizerom sve te dzidza budze sto ti trebaju a veoma je(ali veoma veoma)izdrzljiv...Crn sa crveno zutim sarama,recimo da u mom Pancevu sam video vec jedno 10takvih istih...

e da,Peugeot nikako...

Edited by gruja

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Ponika sa banana sedistem :)

Ja uzeo djubre od kapriola prosle godine ( <100e) i lepo me izdrzava i dan danas. Za 250 je najpametnije od nekog ko se rzume uzeti polovan dobar i nabudziti ga.

U principu nigger je dao pametno resenje (pimp my bike).

Link to comment
Share on other sites

my 2 cents. Za te pare ne mos' da uzmes bajs sa krstenom suspenzijom, ali neka prednja koja ce da te sluzi u normalnim uslovima eksploatacije moze da prodje. Peugeot bajseve nemoj da gledas, samo kostaju mnogo a za te pare mozes deset puta bolji bajk da uzmes. Scott imas u Planetbike-u koji su satro generalni uvoznici, ali oprema koju oni stavljaju na te ramove za te pare za koje ih prodaju je krs, dakle i to preporucujem da zaobidjes. Oni su prosle godine prodavali i Polar biciklove, ali nisam siguran da li ih i dalje furaju. Capriolo bi ja licno zaobisao, ne sto su toliko losi, nego zato sto vataju na jeftine fore, tipa bajs ima diskove, suspenzije, sta sve ne, a onda se sve to raspadne za godinu-dve posto je kvalitet krs, da mozes sam da biras komponente mozda bi i mogao od njih da se napravi krsten bajs (ali ti to verovatno ne zelis da radis). Mozes da pogledas dobre polovne bajkove u Pirani (kod Sajma na biciklistickoj stazi) ili na Partizanovom stadionu. I javi se Shomy-u on mi je pricao da ima neke "kombinacije" za bajsovi, a moze i da te posavetuje, posto je upuceniji od mene sto se cena tice.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Hvala za savete :) Ali ako ih sve saberemo u jedan, ispasce da treba da kupim Peugeot Polar Scott sa prednjom i zadnjom ali i nijednom suspenzijom, da ima aluminijumsko-celicni ram, sediste koje je tvrdo ali ipak od sudjera i meko, i taaaako :)

Videcu da sibnem neki detaljniji post ako treba, a javnucu vam rezultate "pretrage".

Link to comment
Share on other sites

sh znam.. aj sam prosle godine uzeo u NS doduse Capriolo Sport varijatnu

l_sport.jpg

imas na sajtu sve specifikacije

inace ljudi su bili max fer i ponudili mi ako hocu nesto da zbudzim od opreme neka kazem sta hocu... cak su mi lepo rekli sta u osnovnoj konfiguraciji nije bas ok i sta bi trebalo da zamenim ako sam neki extreme manijak itd itd

nisam nikakav manijak ali volim iz zezanja malo offroad da vozim :) i 'biciklov' se pokazao dosta dobro

a i izgleda cool ;) pogle fotke i specifikaciju na sajtu

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Preporucujem da sam sastavis bajs, super shema, sam biras jacinu kocnica, tezinu rama, sediste, menjac, sve..samo pitanje je moze li se to odraditi za 250 jura :/

Sad su svi bajsevi super, ja nisam verovao sta je ortakinja kupila za 100 evra, zmaj od bajsa, ne samo lep za oko, nego i kvalitetan.

Capriolov, u nekoj radnji na sajmu, zaboravih.

@ Zverko, dobri su im bajkovi, imam nekoliko drugara koji lome do koske njihove bajseve godinama, jedan je samo menjao menjac jer je pao na njega, a drugom je pukla pedala, i to je to.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

to je za vlazne dane, kad se bandash okvasi, nece da kochi obichna kocnica :)

naravno, nije za grad, kao ni kramponke, samo neke slick valjaju.

dzaba i diskovi i v-brake (to je ionako entry-level) kad su npr. prednje nable fush, amortizeri prednji nista spec, menjachi isto entry-level.

ako je 400km predjenih dovoljno da treba da se proveravaju lageri u srednjoj (pogonskoj, jel) glavi, onda mozda i jesu ok za te pare.

nemoj samo da se zajebete i kupite kod preprodavaca, samo i direktno u PlanetBike ako se za njih odluchite, oni odradjuju garanciju kako treba.

Ovi ostali preprodavci (tipa u bulevaru kod picerije Alexandar) samo *rkaju patke i hvale bajkove ko da su ih oni pravili. Klasika uvaljivachi ;)

elem, lepi su na oko, nesto nisam iskusio da su extra dobri za te pare. Za best buy ja bih ipak otishao kod nekih ok likova koji prodaju bajsove, tipa u Takovskoj kod stanice Trole, malo ispod raskrsnice sa LoleRibara ima jedan pasazh, samo tu se cheka na bajsove, kako kakvi naidju, moze i da se nabudzi svasta (nisam siguran za poreklo, ali sigurno nisu iz srbije ;))

eve mog, to je Scott iz PlanetBike-a (poreklom i garancijom) :)

img00030sy.th.jpg

Edited by Ji 4Tze
Link to comment
Share on other sites

to je za vlazne dane, kad se bandash okvasi, nece da kochi obichna kocnica :)

Sviranje kurcu, ni po vlaznom vremenu nemam problema sa kocenjem sa obicnim kocnicama. Kad ih dobro nashtimujem ofkors.

A i nije da bash vozim 80 na sat pa mi treba momentalno kocenje.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...