Jump to content

kucni ljubimci


Recommended Posts

Zdravo svima,

možda mi neko može pomoći. Naime, pre jedno pola godine sam uzeo jednog papagaja na pijaci, i to poveceg bogami. Rekli su mi kao ova vrsta ne raste vise, ali za pola godine izras'o u nekakvu kokosku, da te Bog sacuva.

I sad, prvo ja nemam mesta u stanu za takvu golemu zivotinju, ima raspon krila gotovo od zida do zida, ko kondor bre! I ništa onda sam ga vezao za ti sipku na kojoj stoji, nema vise letenja, sve mi porazbija po kuci.

A drugo, reko', sad ću da ga naucim da prica nešto, bar nekakve koristi od tog kretena. Ali ovaj valjda iz protesta samo cuti, samo povremeno kresti da ti se zamrzne krv u zilama.

E sad, poshto nisam takav da tucem papagaja, ja hteo da simuliram da vidi šta će mu se desiti ako ne pocne da prica, pa kupio plisanog papagaja igracku, i izudarao ga tu pred njim. I od tad ovaj prestao i da kresti. Sad samo cuti, jede, tovi se, ne smem vise ni da mu pridjem kakav monstrum je postao. Shta sad sa njim da radim?

„Bolje čitav zivot biti bogatas,nego jedan dan sirotinja.”

Link to comment
Share on other sites

Vezati ga je uzas po meni... Bolje nadji nekog ortaka koji moze da ga drzi ili probaj u zloskom vrtu... ko zna mozda ga uzmu, ako je neka interesantna vrsta... stvarno neznam sta bih uradio da sam na tvom mestu ali bi ga svakako sklonio iz kuce sto pre... i kazes od zida do zida raspon krila... pa koliko je to chudo jbt, aj pls postuj sliku

Link to comment
Share on other sites

ahahahahahah umirem do smeha... Da li ti stvarno imash takvog papagaja i drzhish ga u stanu zavezanog za radijator?? Omg, ja ne veruje, sve kontam zeza... LOL

Ako stvarno imash tu kokoshku daj sliku nama, i shalji ga u neku instituciju od koje cesh dobiti pare za njega :PPP

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim uopste cemu tripovanje oko vezivanja papagaja? To je jedna sasvim normalna pojava kada recimo zelis da ga ostavis na terasi preko dana, ili prosto nemas kavez za pticu nego onu sipku na kojoj stoji. Naravno, fino je da on dobar deo dana bude odvezan i da ide gde treba, ali kao i svaka druga zivotinja mora da se nauci redu pa da zna recimo da tu gde stoji treba da kenja a ne da sere po celoj kuci itd itd.

E sad, ako uzmemo da se zezas i da nema bas raspon krila od zida do zida, ali da jeste poveci, da li si ti siguran da su ti oni na pijaci prodali zaista papagaja? :) Ima raznih ptica koje mozes da uvatis po Srbiji :)) Za metod tuce plishanog papagaja nisam cuo, mora da je priznata medju pedagozima ;)

No definitivno mi nije jasno sta bi ti sa njim da uradis, tj. sta ti je cilj? Kako da ga se resis, ili kako ga da nateras da prica, ili sta?

Link to comment
Share on other sites

evo iskopo sam na netu tu vrstu papagaja here

Nego, pazi stha kaže - moj ljubimac je izgleda izuzetno inteligentan, ekstremno! Zabelezeni su slučajevi da igra sah sa ljudima. Veceras iznosim tablu pred kavez i gajbu piva, biće duga noć..

„Bolje čitav zivot biti bogatas,nego jedan dan sirotinja.”

Link to comment
Share on other sites

, ja hteo da simuliram da vidi ?ta ?e mu se desiti ako ne pocne da prica, pa kupio plisanog papagaja igracku, i izudarao ga tu pred njim.

Jebote, kako je ovo fenomenalna ideja. Znachi I am blown away! Ne mislim konkretno na to shto si ti hteo da postignesh, otkud papagaj zna da ti ovog bijesh zato shto on kao cuti pa ce onda ovaj da shvati da treba da kreshti... nego chisto kao koncept za zastrashivanje.

Da li bi ti funkcionisalo i za zenskinje i djecu... verovatno ne za zene, ali malu decu bi mogao da isprepadash. Hmmmmm...

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...