Jump to content

vera ili nauka


molim vas dodajte obrazlozhenje posle glasanja  

66 members have voted

  1. 1. molim vas dodajte obrazlozhenje posle glasanja

    • mislim da je bog stvorio zemlju za 6 dana pre 7000 god. ...
      13
    • verujem u stvarne, nauchnechinjeniceopostankuiporeklusveta
      31
    • ne zhelim da ulazim u tu raspravu
      22


Recommended Posts

Ni sam ne znam u šta da verujem ali je sigurno da ne verujem u Darvinovi teoriju evolucije jer je smešna.

ili ti nisi dovoljno inteligentan da je shvatiš?

Jer materija je veoma nesavrsena sama po sebi i nije vecna u jednom kompaktnom obliku. To bi vodilo do zakljucka da to nesto sto mi nazivamo bog nije od materije. A svima je poznato da je sve oko nas materija i po definiciji je svemir beskonacan tako da nema mesta za antimateriju.

have you been snortin' blox? © gta vice city

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

puf vera ili nauka... to se i ne razdvaja umnogome... i naucnici zasnivaju neke svoje teze tako sto veruju da su im neke ne bas najbolje dokazane pretpostavke tacne.... kada se kaze vera da li se misli vera u belog bradatog ciku... to je mozda za amere prica... moras u nesto verovati... u maminu sarmu npr

ne uzdam se previse u naucnike koji nemogu/nece da npr. pronadju lek za recimo sidu.... ko zna sta jos oni nemogu ili jos gore nece....

u crkvu se tek ne uzdam toliko ... vise iz neke tradicije koja mi je skroz cool :) ono postovanje predaka... zrtvovanje prasica... alhemijski postupak spravljanje rakije i tako to ...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

naravno verjem da nam nauka moze pruziti mnogo odgovora ali ne znam bash da li nam moze pruziti SVE odgovore(zapravo i ne moze zbog hajzenbergovog principa neodredjenosti:J)

josh uvek sam u fazi preispitivanja po tom pitanju, ali naginjem odredjenom tipu verovanja u neko vishe bitje

u svakom sluchaju ne vreujem da su crkve (ovakve kakave sada postoje) bilo kakav most prema tom stvorenju

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

inache nisam vernik ili tako neshto sl. i verujem u chvrste nauchne cinjenice i darvinovu terorije evolucije. Takodje mislim da je vera i nastala u nedostatku znanja o svetu oko nas, i da su 10 bozijih zapovesti napisane ljudskom rukom i ljudskim umom. Da je neki pametni chova razmishljao shta tje se desiti u svetu gde se ljudi boje jedino zemaljskog suda, i da je jedini problem kod ubistva, ne ostaviti ni jedan trag. nije da sam protiv vere, naprotiv, mislim da puno ljudi crpi jedinu srecu u zhivotu iz vere, samo imam drugachije mishljenje, svoje mishljenje, a ne ono zapisano vekovima unazad. Mom mishljenju je MNOGO doprinela srednjovekovna katolichka crka sa inkvizicijom i indugencijom od kojih se i sad jezim... Voleo bih da chujem vashe mishljenje na ovu temu, jer sam o njoj nedavno razgovarao sa drugaricom koja je tvrdokorni vernik, ide u crkvu svake nedelje i sl., na zhalost nismo stigli zavrshiti temu. vidim zhivot kao sqp hemijskih slozhenih hemijskih reakcija. ljude kao mashine koje reaguju na spoljne uticaje, i zhivotinje kao malo primitivnije mashine, a ne kao proizvodi nekog chike na nebu koje je on osmislio...

Same....

verujem u neku kosmichku ravnotezhu nalik budizmu kao ono fazon zlo chini vratice ti se dobro chini.... :D iz toga proizilazi :D chini dobro i sve ce biti ok :D

Gotta learn the rules

so i can break dem properly!

Link to comment
Share on other sites

Bas kako je "G!" rekao.Da bi neki nacnin poceo da prouca va neku ideju

i kasnije dosao do nekog otrkica mora verovati ili bar pretpostavljati

da je izvesna cinjenica tacna.

A vidim da jos uvek neki prave gresku i kazu verujem u ono sto vidim.

To vec nije vera nego znanje onda imas neki fiktivan dokaz da to nesto

postoji.A vera je kad znas da nesto postoji bez da imas neki dokaz koji

mozes da okazes ostalima i tako ih uveris.

Ja licno verujem u Darvinovu teoriju i uvek prihvatam zvanicna naucna objasnjenja.

Ali verujem i u Boga.Naravno ne tako kako ga velika vecina ljudi zamislja:

cika sa belom bradom koji sedi na tronu od oblaka i preti prstom.Nego zaisljam

ga kao sveukupna kosmicka energija koja na neki nacin regulise zbivanja u kosmosu.

E sad da ne bih puno filozofirao reci ci kratko, po meni BOG=THE FORCE.

Neukrotljivi!

Link to comment
Share on other sites

@Topic, PRETEKAO SI ME, HTEO SAM OVU TEMU DA OTVORIM

ovo je moje slobodno misljenje i ne zelim ikoga da vredjam

Bog ne postoji. Da, sad je on za 6 dana sve stvorio... Zasto on koji kurac dozvoljava da se svi ovi ratovi deshavaju, ili bilo sta? Da nije mozda lik umro? Zasto se dobrim ljudima desavaju lose stvari ( znam X primera ) a zlim ljudima sve najbolje???

Kao mi smo nastali od Adama i Eve? Pa jeli to incest? mi bi svi onda bili retardirani?

daj bre...

[lol]ako Bog postoji nek se javi ovde/kod mene kuci pa ako stvarno postoji ostatak zivota cu da posvetim sirenju vere[/lol]

ja sam inache ateista , ne verujem u boga, ni u satanu , ni ushta

hvala.

http://img67.imageshack.us/img67/1829/lol4thlk6.jpg kako pricati sa GM-om

Paladins are gay

Blizzard loves paladins

Therefore, Blizzard is gay

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da postoji bog , ali verujem da postoji neka "ravnoteza" , ako si dobar prema drugima , mora ti se to nekako vratiti , i nesto na taj fazon.

Inache ovakve rasprave su najbolje pod alkoholisanim stanjem :)

Bleja u bloku negde oko 4 ujutro svi mortus pijani nemamo sanse da "promasimo" ovu temu :) Tako da je to 100% tacno.

have you been snortin' blox?
Link to comment
Share on other sites

Pa to ti kazem , nas 5-6 kad se napijemo pre izlaska i onda sedimo i resavamo sva mogutja pitanja i misterije ovog sveta , pa se na kraju zapucamo i ostanemo u dvoristu do 4-5 pa kutji i sutra se ne secam , a bio sam ubedjen da smo resili sve mogutje misterije koje muce covecanstvo :)

Link to comment
Share on other sites

Pa to ti kazem , nas 5-6 kad se napijemo pre izlaska i onda sedimo i resavamo sva mogutja pitanja i misterije ovog sveta , pa se na kraju zapucamo i ostanemo u dvoristu do 4-5 pa kutji i sutra se ne secam , a bio sam ubedjen da smo resili sve mogutje misterije koje muce covecanstvo :)

Gari kako se ne secas uvek zavrsimo pricama o mafiji,koja je najjaca....

hampster.jpg

Jednostavno,il se rodis s'tim il ne.

Link to comment
Share on other sites

BOG=THE FORCE

slazhem se, potpuno, energija je jedina vechna, osim ako vechnost nije iluzija, to ubedjenje proizilazi iz mogutjnosti da je vreme iluzija...

@ gotenx

jedno je izrazivati svoje mishljenje, a drugo je pljuvati po verovanjima drugih ljudi, da si u srednjem veku i u "zlatnom" dobu inkvizicije , ne verujem da bi stigao da izgovorish celu misao...

nadao sam se da do ovakvih ispada netje dotji, ali izgleda da je gotenx ipak ugledao topic...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...