Jump to content

EXIT


Recommended Posts

Ah ali desilo se ono cega sam se plashio :)

Znaci rulja urla i zvizdi za BIS i Underworld se posle kraceg oklevanja vraca

na scenu i da nam jednu mekanicu, jednu osrednju i na kraju MOANER!!! ohohooooo!!!!

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

btw kako se zove cica koja je pevala uz dram ?

pa ako je bilo onako kako su najavljivali, onda je to pevačica benda republica, saffron.. sećaš se, imali su hitić pre nekoliko godina, zvao se "ready to go"..

Link to comment
Share on other sites

kao i "drop dead gorgeous"

malo mi je mrsko, iz nekih lichnih, nevezanih za sam festival, razloga da pricham o ovom exitu, ali ajde:

necu rangirati ali cu reci svoj stav o onome sto se ovde najcesce pominje.

- Underworld je bio hajlajt festivala, za mene, i hvala sreci sto je bio prvi dan odnosno performans nije bio pokvaren vremenskim nepogodama. sve mi se svidelo, od seta, koji je bio odlichan i za mene, koji u sustini i nisam veliki poznavalac elektronske muzike i neko ko vishe voli gitarske zvukove, od video performansa do video osvetljenja

- FBS... malo, vrlo malo me je razocarao samo u smislu sto nisam osetio taj nivo opste egzaltiranosti koji sam osetio gledajuci nastup u brajtonu. ali i ono sto je bilo, bilo je super - mada takodje ne kapiram poentu onog brejka kada je krenula dzenis dzoplin. Pesma je odlichna ali je totalno napravila prekid. Ali ipak i vishe nego hvala za ono sto mi je pruzio

- Nathan detroit - za svojih pola sata mnogo mi je ok bio.

- Ian Brown... sticajem okolnosti slusam dosta njegovih novijih stvari i generalno je blizak gitarskom zvuku koji mi se dopada.

zbog kishe propustio sam coxa i garbage sto mi je zao. za white stripes mi je zao zbog jedne ribe...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Inache exit ce za godinu-dve kontam postati festival elektronske muzike i arena ce se preseliti na main stage :) , jer sve dane osim cetvrtog u 23h arena je bila vec KRCATA i do 7 se nije praznila , a i sve vishe i vishe se dovode DJ-evi i masa se sve vishe interesuje za iste , ili realnije je da postane Elektronik&metal fest , jer te dve grupe su ubedljivo najzastupljenije na xitu.

kako gresis :) da si bio na prethodnim exitima primetio bi da je elektronske muzike sve manje i da se u glavnom prebacuje na dj (na kojem je sve vise sabana koji se shire bez majca... znachi pravo sa lijanse su sishli)....

ove godine je bilo najmanje elektronike i bilo je dosta toga (dobro nije bio rnb il hiphop al mene to ne tangira preterano)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Realno, lineup ove godine slabiji nego prethodne. Mnogo vishe ljudi, mnogo vishe stranaca, pogotovo Engleza. Pozitivno u celoj prichi je shto su nas najzad prihvatili kao deo civilizovanog sveta. Prvog dana otvaram shator u kampu, Englez iza mene lezi u lezaljci izmedju dva drveta i kaze: Hey, man, did you hear there was seven bombs in London? Ja neshto u sebi razmishljam, brate, kolko ste nam zveknuli `99?

Mnogo dobro zezanje je bilo preko dana na Tuborg loud and clear stage-u ispred kampa. Upoznao sam nekog Bugarina, igrali smo 3 sata fudbal. Najjacha je njegova teorija, zivot je kao fudbal. Vidish brate ovu loptu, kad sam ti je shutnuo, ti si je shutnuo nazad. Neki ljudi kad lopta dodje do njih, samo je sa gadjenjem odbace polako sa strane. Pa lopta je da se shutne. Posle me lozio da mu smuvamo neshto, poshto ja znam srpski. Navatao neku ribicu. Kaze brate mnogo smo blizi ja i ti, nego ovi Englezi... Inache neverovatna stvar je gde god da shutne loptu u masu, ona se uvek nekako vrati nazad. Uopshte ne pazi i ne brine za nju :)

Smorilo je to shto je kamp ogradjen. Sushtina EXIT-a je druzenje, komunikacija i upoznavanje ljudi, cirkanje i to. Kakve su to frimajnderske fore kad oni zveknu ogradu? Definitivno sledetje godine idem na divlje pored Dunava. Tamo su mi bili drugari i bilo je fenomenalno.

Najbolje mi je bilo na Slayer-u, iako nisam metalac. Nekako mi sad mnogo vishe prija ziva svirka nego DJ varijanta. Dobro, o ukusima ne vredi raspravljati.

Mnogo je bolje bilo zezanje na manjim stejdzovima.

Laibach je odlichno pocheo, Underworld odvalio. Slushao sam neke Ukrajince, meshavina Doors-a i Strokes-a na Future Shock Stage-u. Reggae stage pozitiva, pogotovo u jutarnjim chasovima. Zao mi je shto se niko nije setio da napravi neki reggae set na plazi ispred kampa. Mnogo je lepo slushati ga kad je sunce. To me jedino i smorilo na EXIT-u. Josh u vozu je bilo gomilu klinaca i klinki u fazonu, jao, pustili nas roditelji, strrrrava, mozda cemo se i jebati.

Prvi dan je uvek taj trip, daj odma, sada odma, shto vishe, odma, otju zezanje po svaku cenu. Dajte ljudi opustite se bitje za svakog...

I tako...

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

gotivna spika sa bugarinom, ali baš.. i u pravu si za klince i za sve, pa čak i za žive svirke, ove godine nisam maltene ni kročio na dj stage..

jedino ne bih rekao da je bio slabiji lajnap, brate, ipak sam slušao underworld i fatboya, a slušao bih i garbage da nisam banana.

Link to comment
Share on other sites

prosle godine je bilo vise ljudi definitivno.... a ove vise stranaca

lajnap ove je bio kao da su mene pitali...

extra je bilo sto je bila ogranicena kolicina karata pa se 5-6 dana pred sam exit npr nije moglo kupiti karta za subotu pa nije bilo neobuzdane mase kao prosle godine na molokou koji su dosli a nemaju pojma zasto su dosli...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

poshto nemam vremena da pishem neki esej samo cu ukratko da bacim par redova:

top 9 lista :

1) Cristian Varela

2) Underworld

3) Michel De Hey

4) Carl Cox

5) Marky & Patife (samo sam 30 min slushao [:(])

6) Darren Emerson

7) Sasha

8) Valention Kanzyyani

9) Gordon

usput samo da kazem da me je Varela dobrano dobrano iznenadio znachi uopshte od njega nisam ochekivao onakvo njepra [:p]

i sav moguci hejt prema FBSu .. koji shaban i ljakse, nije da imam neshto protiv hitova al brate bash ga usra, da ne pricham o onim fazonima krenem, krenem, dizem, dizem i sada kada treba bang bang vrhunac iskljuchim sve i skachem ?!? WTF .. pa mogli ste bilo koju drugu budalu da dovedete da za 10x manje pare se glupira na sceni kao i on i sad je to kao neki dj ?!?

josh jedna stvar koja me je totalno shokirala na ovom exitu a to je kao da smo svi na cecinom koncertu .. razumem ja tapshanje na kraju seta kada dj zavrshi da mu se zahvalish na uzitku/iskustvu/pranju/chemu vec .. al brate ovde ko da su svi doshli sa splavova uz svaku numeru se pljeska toliko da se na kraju zagusi zvuk ?!? pu neobrazovani [xx(]

al moram da napomenem da pored gornjeg neobrazovanja masa na ovom exitu je generalno bila odlichna u poredjenju sa prethodnim godinama

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

to sa pljeskanjem, vikanjem i pištaljkama je i mene užasno smorilo.. najgore je bilo na underworldu, što sam ti i rekao.. niko se nije ložio kad krene neka stvar (naravno, kad ne znaju), al zato kad se u nekom trenutku čuje malo jači bas odma rukice gore i dranje..

a onog klinca koji je stajao iza nas i duvao u pištaljku još uvek sanjam na drugom kraju pesnice.. sreća njegova što se pomerio..

Link to comment
Share on other sites

fbs je covek zabavljac.. nije u tripu ja sam neki umetnik cool dj sa opasnom besnom facom ovo ono... chovek je savremeni estradni umetnik... zapravo to su svi oni samo vecina toga nije ni svesna... meni je bio skroz ok bas onako opusteno djuskanje sa dosta pozitivne energije... za tuc tuc przi przi je dj arena ....

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cene su bile kao i uvek....

VODA VODa - 50 kinti

SOKICI NEXT I SINALCO - 80

PIVO+pena, toceno u casi - 90

...i tako navise.....

valjda tako nekako...

Jebiga, skonto sam da mi dnevno za EXIT treba oko 1000 din,

klopa na gajbi, taxi prevoz, osvezenje na tvrdjavi...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

ok, ali sa druge strane neki, odnosno barem ja, cu radije platiti na tvrdjavi (jer i nije toliko nepristupachno) nego cimati i nositi gore ranac, torbe, kese ili sta vec...'ocu da budem slobodan kao ptichica

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

E a kakve su bile cene, nisam vid'o da ste o tome pisali?

meni su cene na exitu bile sasvim prihvatljive (a i opet su bile česme), ali imam utisak da je novi sad poskupeo drastično.. sad, da li su se to ugostitelji konačno dosetili da dignu cene za vreme exita, ili je nešto drugo, tek - cene po gradu su iste kao u beogradu. bar ono što sam video.

Link to comment
Share on other sites

cene su bile korektne .. mene jedino smara ponuda. mislim ok voda2, al tuborg pivo od koje ne mozesh da se napijesh ili da te bar uradi nikako (mada mozda je to i plus u celoj prichi poshto bih ja ukinuo pivo na ovakvim dogadjajima), energy koji je toliko sladak da posle njega si zedan josh vishe i i .. pa u tome je fora nema vishe nishta ..

meni chisto fali tekila .. ono 1-2 shota ujutru da te prokrvi bi bilo fantastichno .. morace sledece godine neka pljoska da se unese =)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

borovnica je još đene đene, ja sam uzeo narandžu i jedva popio pola, koliko je slatka..

naravno, pričamo o nextlive sokićima, koji su neka varijanta kao bravo, bundeva+40% narandže (valjda).. next premium je najbolji sok ikada, al to i da su imali, koštalo bi 200 dinara..

Link to comment
Share on other sites

ne znam meni nije smetalo da nosim ruksag ono skinem ga stavim pred sebe i djuskam mislim zasto da budem budala da me peru na djavi za sok pivo energis ili nesto trece kad mogu lepo da ponesem od kuce, sto se tice cena po ns one se takve vec neko vreme ne znam gde ste posle svakog dana jeli i pili ali tamo gde ja idem cene se nisu menjale...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...