Jump to content

Tajne kuhinje


Recommended Posts

elem pade mi na pamet pa da vidim jel i drugi misle da je dobra ideja pa ako jeste da je sprovedemo u delo. znaci svako od nas (pogotovo studenti) je bio u prilici da u fridge-u nema nista i onda smuti neku dobru klopu od nicega... i tako su se radjali dobri recepti.. mislio sam da svako od clanova ko je bio u ovakvoj poziciji prospe svoj recept za dobru klopu... pa onda ako se primi ideja da vidimo ciji je recept najbolji or something.. . sta mislite? (znaci nemojte jos da pisete recepte prvo da vidimo da li je ideja dobra)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja mislim da je dobra ideja, lično sam invalid u kuhinji ali sam često sam na gajbi (hvala bogu) pa bi mi koristilo znanje..

po mogućstvu jednostavni recepti sa jako malo potrebnog iskustva i isprljanih sudova ;)

p.s. odo da obrišem off-topic postove, ovo bi moglo da bude korisno..

Link to comment
Share on other sites

Aj bash da se setim nekih mojih sranja...uglavnom sam sebi kuvam, ali se dogadja da me mrzi pa onda uzmem i recikliram has, ili smuljam nabrzaka nesto od necega, bez odlaska u radnju po mogucstvu =)

Elem, ako vam je od jucerasnjeg rucka ostalo shpageta (makarona, chega god), uzmete beli sir, jaja, sve to zameshate sa shpagetama, i zapecete u rerni, mmmm =)

Przenice su mega rad sa 'lebom starim dan-dva, nekad cak i tri. Znaci samo 'leb i jaja.

Mator hleb uvek moze da posluzi i za tost, al da odradite sledecu munju. U zamrzivacu cete sigurno naci stangle butera; za vreme pravljenja tosta, kad ste vec pri kraju, uzmite podeblji slice butera, stavite na tost, i vratite u toster, ono ce se istopiti, a mator suv hleb ce upiti i sve ce to dobiti feeenomenalan ukus! Ili cete napraviti buter kurshlus pa cete morati na fastfood trafche, ili da zovete vatrogasce u najgorem slucaju =)

Rendane jabuke sa malo meda ili shetjera umeju da ugase glad na sat-dva (zavisi koliko jabuka metnete ;)), to je uvek gotivna munja ako cekate kevu s posla ili slicno ;)

Tu su naravno i kajgane na 1000 nacina, super je sa belim sirom, od te podrigushe sto je kao ostala u frizideru ;) moze da se nasecka dovoljno, da se zapece u tiganju, i da se onda prelije jajima odozgo. Mozete i da napravite palacinka kajganu, ko voli, ako imate dovoljno ravan tiganj, i strpljenja i skilla da ne pokidate palacinku pri okretanju.

A ostale sheme ukljucuju suljpa u konzervi, koji mozete zapeci u glinenim tjasama, pa kao ispadne neki prebranac, a kobaju stavite u kajganu, a onda se nakrkate pasulja i kajgane sa kobajom i provedete u klonji ostatak dana =)

bon a pti [:D]

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

ajde ako smo krenuli da i ja dam par mojih....

znaci potrebno:

-2-3 jaja

-brasno

-mleko

-meso (bilo kakva vrsta, sto vise to bolje, naravno ne sirovo, najbolje kobasica, slanina sunka n stuff like that)

-kecap

-kiseli krastavci (moze i bez njih ali je mnogo ukusnije sa njima)

-zacin po izboru (vegeta npr)

znaci smuti se testo srednje gustine od jaja brasna mleka i nesto malo kecapa... sitno se isecka meso i krastavci ubaci unutra sve se ponovo promesa, doda se vegeta, potom se supenom kasikom prave "pogacice" od testa i mesa.. extra je...

sledece - vrlo hranljivo ali treba par sastojaka koji se retko nadju neiskoristeni u kuhinji

potrebno:

-2 jajeta

-kozerva tunjevine

-kesica sampinjona (ona bezveze od 50 din)

-po mogucstvu soja sos,ali moze i bez njega

-crni luk

znaci iscediti riblje ulje iz konzerve tune, na tome dinstati crni luk neko vreme, kad se izdinsta dodati pecurke (BEZ VODE IZ KESICE) peci jos malo, potom dodati tunjevinu, promesati, dodati 2 jajeta, peci jos neko vreme, posoliti i jesti...

pecenica iliti francuski tost ili po nasem leb u jajima dobije skroz novi ukus kada se umesto soli u razmucena jaja doda zacin C odnosno vegeta.

ako neko voli palentu, nek doda jednu "vojvodjanku" u palentu i nek promesa dok se ne rastopi bude veoma ukusno.

prijatno. :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Obicno pravim kajganu

Ukljucim rernu na dvojku stavim tiganj pa ulje ( podrazumeva se )

stavim 3 jajeta dobro ih izmuttim da se ne stvori belance jer to mrzim

onda stavim slaninu ili kobasicu sta mi pri ruci

dodam malo luka

prenesete na neku tacnu i izrendate sir da se onako istopi

Znaci meni je ovo super,najedem se ko prase hehe

recept broj 2! :D

Pre nekoliko nedelje sam bas ovo pokusao sto sam islucajno video na televiziji

2 banane

mleko (onako osrednje sipate ne znam ni ja sam :) )

secer

u jednu ciniju sipate mleko

zatim iseckate sitno banane i stavite ih zatim i zgnjecite da bude gusto

i dodate secer

ovo je stvarno majka !!!

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, sve bre nesto pravite sa jajima, neverovatno :) I to mahom kao neka kajgana ispadne. Evo, posto nisam kuci, stvar koju najvise volim da pravim, ako se to tako uopste mozhe reci posto je uzasno lako, za sve koji ono hoce na brzaka nesto lepo da calabrcnu. Ostatak kada dodjem kuci :

- Konzerva tunjevine

- Makarone / bilo koji drugi vid testenine da nisu spagete, znaci skoljkice, grkljancici ...

- Kiseli krastavcici

- Soja sos

opciono :

- majonez, kechap.

Skuvate makarone, malo tvrdje, al' nista specijalno, procedite, a za to vreme na ringli zagrejete ulje. Pospete makarone da se ne bi slepile (treba vam jako malo ulja, necete da napravite fritezu od toga ;)). Pomesate sa tunjevinom, sitno iseckate kisele krastavce i njih ubacite unutra. Onda uzmete i sipate soja sos, pomesate, i voila. Dodaje se i majonez i kecap po potrebi.

Ovo ubedljivo najvise pravim kada me mrzi nesto detaljnije da se baktjem, ne zahteva ukljucivanje rerne, tunjevinu i makarone skoro uvek imam u kuci, soja sos obavezno, tako da jedina stvar koja moze da zafali su krastavcici, pa ih pokupim usput ili slicno. To mu bas dodje recept za pravljenje "od nicega".

Kad se vrnem kuci dobicete jos.

Link to comment
Share on other sites

voleo bih da znam da kuvam, ali sem stvari koje se u sustini svode na przenje, ne znam mnogo. Ne mislim da je kuvanje samo za zene, posebno sto sam iz iskustva video da sada sve ribe koje iole dobro izgledaju su u fazonu - necu da kuvam, perem i peglam, ja sam emancipovana zena....tako da je bolje da sada naucim sam nesto da spremam, da ne bih umro od gladi u braku...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

pa ti vashi frizhideri uopshte nisu prazni,shto je nekako bila poenta cele priche.predpostavljam da je vecina ljudi u takvoj situaciji kada im keva negde zapali.u tom sluchaju mene moja obichno ostavlja sa punim frizom sem ako ne dodje drashko odmah sutradan i sve pojede;)

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

pa ti vashi frizhideri uopshte nisu prazni,shto je nekako bila poenta cele priche.predpostavljam da je vecina ljudi u takvoj situaciji kada im keva negde zapali.u tom sluchaju mene moja obichno ostavlja sa punim frizom sem ako ne dodje drashko odmah sutradan i sve pojede;)

Pa brate, tunjevina i makarone, ko to jos nema u kuci? :) Ono, ostalo makar od bombardovanja :))

Link to comment
Share on other sites

hm.

ne vidoh da li je neko ostavio.

al prava letnja hrana.

elem.

samer spageti avek pavlaka end tunjevina. ;>

-skuvati spagete. po mogucstvu sa malo ulja (ukusnije).

-za vreme dok se kuvaju uzeti 1 pavlaku i konzervu tunjevine (*kolicina pavlake i tunjevine zavisi za koliko osoba, procenite sami) stavite u ciniju i promesate dok se ne dobije nazovi

69869493_l.jpg

i fuck my fans.

Link to comment
Share on other sites

voleo bih da znam da kuvam, ali sem stvari koje se u sustini svode na przenje, ne znam mnogo. Ne mislim da je kuvanje samo za zene, posebno sto sam iz iskustva video da sada sve ribe koje iole dobro izgledaju su u fazonu - necu da kuvam, perem i peglam, ja sam emancipovana zena....tako da je bolje da sada naucim sam nesto da spremam, da ne bih umro od gladi u braku...

[:0]

I am shocked and appaled! [:D]

Evo ti neke Cartman-ove dragocene mudrosti ukoliko se u tom paklenom braku nadjesh u takvoj nezamislivoj situaciji.

Hey, get your bitch ass back in the kitchen

And make me some pie!

Hey, missy, go knit me a sweater

Before I slap you in the face!

Ne, ozbiljno sad, ako nece da kuva, pere i pegla - koja je korist od nje, zashto bi je zenio? Da ti sedi kuci lepa, emancipovana i besposlena dok ti rmbash po ceo dan? Me not understand... [V]

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Mozda nemaju svi taj sos u kuci ali im ga u svakoj prodavnici a mnogo je dobar i prosto je za pravljenje.

Makarone obaris, barila napolitana sos podgrejes, gurnes u njega jednu tunjevinu iscedjenu naravno, pomesas i prelijes makarone i naravno parmezan na kraju. Extra je.

Link to comment
Share on other sites

[:0]

I am shocked and appaled! [:D]

Evo ti neke Cartman-ove dragocene mudrosti ukoliko se u tom paklenom braku nadjesh u takvoj nezamislivoj situaciji.

Ne, ozbiljno sad, ako nece da kuva, pere i pegla - koja je korist od nje, zashto bi je zenio? Da ti sedi kuci lepa, emancipovana i besposlena dok ti rmbash po ceo dan? Me not understand... [V]

ne bi ona sedela kuci lepa, emancipovana i besposlena ali ako vec radi 8 sati koliko i musko u kuci bilo bi neposteno od nje da samo ona kod kuce radi...ako vec ne izdrzavam porodicu samo ja. ne pegla se meni, niti pere, ali bi bilo neposteno

a vidim ti cesh ozeniti neku bosanku ili crnogorkuiz ljutog krsa, jer samo josh takvi medjedi i avetinje daju sa njima tako da se postupa

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Da iscimam Kjoota da ga upozna sa Meckom? Mozda je ozeni :)

Tuzno je malo koliko su zene otisle u drugu krajnost...75% zena koje znam umeju da obare jaje (meko) i skuvaju kafu (ofkors).

Nista drugo.

Nije da je tesko, nego jebem li ga, zenska psiha, plase se neceg sto ne znaju, tj. da ne zaseru, nemaju istrazivackog kuhinjskog duha kao muskarci =)

A ni zeludac da svare sranje koje su napravili jer nista drugo nije ostalo u kuci =)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

tuzno ali istinito... kontam da se kvalitetnije hranim od vecine zenskog sveta na fakultetu.... a i ruku na srce najbolji kuvari na svetu su muskarci :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Nije da je tesko, nego jebem li ga, zenska psiha, plase se neceg sto ne znaju, tj. da ne zaseru, nemaju istrazivackog kuhinjskog duha kao muskarci =)

A ni zeludac da svare sranje koje su napravili jer nista drugo nije ostalo u kuci =)

hahahs !

word.

blabla, signa, blabla

Link to comment
Share on other sites

ne bi ona sedela kuci lepa, emancipovana i besposlena ali ako vec radi 8 sati koliko i musko u kuci bilo bi neposteno od nje da samo ona kod kuce radi...ako vec ne izdrzavam porodicu samo ja. ne pegla se meni, niti pere, ali bi bilo neposteno

Pa pazi kad se u principu slazem, ali mislim da previdjash jednu jako bitnu stvar. Peglanje i pranje (zenski stvari uopshteno) nisu jedini poslovi koji se rade po kuci. Kod mene kuci kad je trebalo da se dotegli 50kg brashna/krompira, da se transportuju jebene fotelje i kreveti iz veshernice sa 7 sprata peshke do kontisha, da se sidje dole po ovo ili ono sranje... niko nije gledao u shvece ili kevu. Ja sam radio te stvari i radicu ih ponovo bez prigovora, ne pada mi na pamet da kazem kako sam ugnjetavan i kako to ne moze vishe tako i da se moramo suprostaviti nashim zenskim tiranima i ja sada povlachim crtu, necu vishe to da trpim blablabla...

a vidim ti cesh ozeniti neku bosanku ili crnogorkuiz ljutog krsa, jer samo josh takvi medjedi i avetinje daju sa njima tako da se postupa

Ako se ikada budem zenio, postupacu sa zenom onako kako zasluzuje i dobro cu paziti da izaberem neku koja zaista od mene zasluzuje dobar tretman... mogu npr. da ponekad spremim vecheru za oboje bez da se pitam da li ce penis zbog toga da mi se smanji, ali ne pada mi na pamet da ikada upadnem u Cosmopolitan kalup dobrog muza koji od zene ne zahteva da radi zenske stvari po kuci... radije cu ga bacati na Jennu do kraja zivota. [:D]

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

jes pametan ovaj wulf... samo mu fali malo suptilnosti :)

btw zena koja ne zna da kuva u moju kucu nece uci... ono mora bar da se trudi ako nije najbolja u tome a ja cu da joj pomazem pa cemo onako znojavi i brashnjavi da se bacimo na sto medju luk i patlidzan :) erotske mashtarije

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Fali mu suptilnosti do jaja, s obzirom da se dzakovi od 50 kila cimaju jednom u dve godine, a ves i sudovi peru svaki dan :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...