Jump to content

Tiananmen


Recommended Posts

toliko naroda samo gvozdenom rukom mozesh da kontrolishesh .. a zashto .. zato shto je 80% ljudi stoka .. ko zna gde bi kinezi bili sada da su mozda to pustili da se dogodi ili eskalira .. a gde su sada

uvek je nezahvalno prichati posle "bitke" ko je tu bio upravu

naravno ostaje zalost za ljudskim zivotima koji su se ugasili tada =/

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

toliko naroda samo gvozdenom rukom mozesh da kontrolishesh .. a zashto .. zato shto je 80% ljudi stoka .. ko zna gde bi kinezi bili sada da su mozda to pustili da se dogodi ili eskalira .. a gde su sada

uvek je nezahvalno prichati posle "bitke" ko je tu bio upravu

naravno ostaje zalost za ljudskim zivotima koji su se ugasili tada =/

Znas gde bi bili raspali bi se na milion malih drzava!

Svakim danom se sve vise pitam dali je bolje da zivimo u "demokratiji" ili je bolje imati jednog "boga" koji ce ti govoriti kako ces da zivis!

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

:(

Estimates of civilian deaths vary: 400-800 (New York Times & Hammond sources), 2600 (Chinese Red Cross) and the Students maintain that over 7000 were killed. Injuries are generally held to have numbered from 7,000 to 10,000, including casualties among PLA troops..

Link to comment
Share on other sites

slazem se sa Ciletom.

uostalom, mislim da bi Kina zavrsila gore od Rusije tokom '90-tih. steta sto su ljudi spremni jeftino da kupe pricu o demokratiji.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Pricajte vi sta hocete ali Kina je sad jedna od najmocnijih drzava na svetu koja ekonomski i vojno rastura sve ostale. Da su zaveli demokratiju sada bi postojalo stotine malih i jadnih kina. Medjutim uvek ostaje pitanje dali su morali da naprave takav pokolj da bi to ostvarili??? Drugim recima da li cilj opravdava sredstvo ili ne???

Link to comment
Share on other sites

Pricajte vi sta hocete ali Kina je sad jedna od najmocnijih drzava na svetu koja ekonomski i vojno rastura sve ostale. Da su zaveli demokratiju sada bi postojalo stotine malih i jadnih kina. Medjutim uvek ostaje pitanje dali su morali da naprave takav pokolj da bi to ostvarili??? Drugim recima da li cilj opravdava sredstvo ili ne???

Koncept demokratije je postovanje procedura, u formi je i sama sustina, sredstvo je vaznije od bilo kog cilja. Ne opravdavam dogadjaj ali Kinezi su barem prekrsili samo u okvirima svoje drzave neka pravila. Tim pre sto je ovo bio neuspeli pokusaj revolucije treba da padne u zaborav brzo.

Link to comment
Share on other sites

ima neke logike u tome sto kazete, ali ipak je ovo preterivanje...od svih zemalja kina mi je najbliza orvelovoj 1984-oj...ako ovo treba da bude cena za bilo sta neka hvala...

SSSR je najvishe lichio na '84. I danas kada je sve to kao proshlost ostali su "artefakti" tog sistema - kada sam prvi put ushao u zgradu televizije u Moskvi imao sam osecaj da je Orvel bio inspirisan tom zgradom: kilometar duzina, sve u nekim sivim tonovima, hodnici po 500 metara, na svakih 4 metra drvena vrata sa natpisima tipa 212-1, 212-2, 212-3... Imam chak i sliku, videcu da je okachim.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

na vlasti je bio mao zetong, zar vam to ne govori sve?

mao ce tung je umro 1975.

zbog ovakvih ispala vredi dolaziti na rur:J. i sad se kinezi spremaju da anexiraju tajvan i josh ako uspeju da izdejstvuju ukidanje embarga na uvoz evropskog oruzja ameri mogu da im prdnu pod prozor kad se to desi

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...