Jump to content

edit: STARA! ANKETA


LoLiC

Preporuka(sta igrati)  

124 members have voted

  1. 1. Preporuka(sta igrati)

    • fallout2
      34
    • fallout1
      4
    • diablo2
      28
    • diablo1
      1
    • arcanum
      6
    • TOEE
      0
    • sacred
      3
    • BG
      4
    • BG2
      17
    • p:torment
      5
    • divine divinity
      0
    • lionheart
      2
    • kotor 1&2
      18


Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dajte ljudi, ?emu toliko pljuvanje po Neverwinteru? Diablo 2, koji je RPG isto ko i Galaga, se di?e u nebesa i pritom niko od hard-kor erpegeovaca ni?ta ne ka?e, a ?im se spomene NWN, odma sranje.

D2 je do jaja... u svom fahu nema boljeg. Standard. NWN je beda koja je trebala da bude ispunjenje snova svih hc RPG-ovaca, a ispao je plitko i dosadno sranje koje bi moglo mnogo shta da nauchi od Diablo-a.

Poku?ali ljudi lepo da naprave ne?to ?to ne?e biti sjebi-mi?-od-kliktanja, a ni batali-sve-?to-radi?-jer-ovde-ima-mnogo-da-se-?ita;

Mission failed. Miserably.

Neko sa strane ko nije igrao ni?ta od ovoga mo?e da pomisli da je NWN gori od svih tih hack&slash igara, a definitivno nije...

Pa jeste. Hack 'n' slash igre imaju shta da ponude po pitanju borbe i to moze neko vreme da bude zabavno uprkos nedostatku dobrog zapleta, zanimljivog okruzenja, avanturistichkih elemenata itd. a NWN je losh, zapravo ochajan u svim tim segmentima ukljuchujuci i borbu.

ako vam se ne svi?a osnovna kampanja, igrajte custom module ili napravite svoje, bar je toolkit mo?an a lak za kori??enje...

Ti bre radish u Bioware-u! [:)] Lak je, al' zamalo.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

dok je nwn uglanom sranje, prva ekspanzija je ok po pitanju price, druga jer je ubacila malo zagonetkica

tako da je druga ekspanzija sasvim ok ogra, ima ono mega levelovanje, elitne klase, dobru pricu, i ne svodi se sve na fajt

Da, za HotU postoji konsenzus da je definitivno najbolji, ali opet... i KotoR je bolji od NWN-a, pa je meni opet njesra.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

ja sam arcanum maltene preshao sam bez druzine sa nekom dozlaboga naudzenom pucom (neka googled sniper rifle il tako nesto ne secam se najbolje) sa nabudzenim agilitijem i percepcijom i turn based borba je bila totalno npotrebna.. samo sam trchao kroz mapu i kraljao sve sto se pojavi (jedini smor je manje vise trchanje za municijom)... mada i takav mi je arkanum ostao vrlo lep u secanju sa sjajnom pricooom....

diablo2 je nastavak igre koja je ustalila zanr za sebe hacknslash bez nekih daljih pretenzija... sve je vece svega je vishe bolje lepseg i vise se klikce.... to se ocekivalo od igre koja je u osnovi za mulitplay koncpiirana...

nwn je smor ala dungeon siege... prosto mi je neverovatno sa kojom su lakocom developeri progutali sve svoje najave za ovu igru i izbacili to sto jesu.. nekom je to dovoljno ali vecini igraca koji su do tada vec imali rpg/frp iskustva ovo je baljezgarija :)... dakle prepoucuje se manje iskusnim igracima (ja sam probao i prvu expanziju ali mi je bila totalno bzvz pa nisam imao zivaca i drugu da probam)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pa nismo ubacili jer se ovde pre svega mislilio na kompjuterski RPG u najklasicnijem smislu... generalno ghotic i morrowind su vishe avanturistichke igre (a neko ce reci da su to rpg-ovi novije generacije)... kako god bilo... ova anketa je bila vishe spontana nego detaljno osmishljena i isplanirana :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Oh man, nemoguce da ima toliko ljudi koji nisu igrali Torment. Posle ovih komentara ocekujem da Fallout drzi ubedljivo prvo mesto. P:Torment je... umetnost. F0 je posle a BG posle.

edit: Xavarija, dva glasa za Torment. Auuu bre. A kol'ko je samo d2 dobio glasova. I vama je mlevenje random monstera dobar frp... Bas me interesuje ko je to ko je jos glasao za torment pored mene.

Radule zove te kewa da ides kutji.Takodje te zove mozak da ga nadjes nedostajes mu.

Nuff said.

Interrupts better than Kanye

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

jest taj sam ja i na becnhu sam poodavno :) otprilike pola decenije ... ijaooo

anyway ovaj poll je poceo totalno pogresno pa smo samo naknadno ubacili neke naslove i ako je tada vec nekoliko ljudi glasalo za nesto trece jer nisu svi bili na listi opcija... tako da nekako dodje da ovaj poll nema veze sa zivotom :) ali je opet nekako zaziveo sa cak 96 glasanja :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ovako od svih ovih igara sa spiska sam vecinu presao, najvise puta sam presao fallout 2 i baldurs gate, medjutim najvise sam ubedljivo uzivao u tormentu,

ps:torment je najgenijalniji frp ikada... bez pogovora

a sto se tice diabla... steta sto nema smajlija koji pljuje...

iako je nwn relativno gledano govno od igre(jedino sto mi je u njemu bilo zanimljivo jeste kad napravim fajtera i gledam izbliza kako se fajta protiv velikog broja protivnika) ali u poredjenju sa diablom je prst u chelo...

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

pa nismo ubacili jer se ovde pre svega mislilio na kompjuterski RPG u najklasicnijem smislu... generalno ghotic i morrowind su vishe avanturistichke igre (a neko ce reci da su to rpg-ovi novije generacije)... kako god bilo... ova anketa je bila vishe spontana nego detaljno osmishljena i isplanirana :)

Pa ne znam bash, Morrowind (kao i skoro celi Elder scrolls serijal) je najklasicniji moguci rpg :) Sa druge strane Diablo, po meni, nije rpg vec obicna arkadna igrica na foru Darkmere sa Amige. Ali ok, shvatam da je lista nastala spontano.

Inache, postoje bar tri igrice/serijala koji nedostaju na ovoj listi a morali bi biti stavljeni ako bi se pravila neka ozbiljna i detaljna lista rpg naslova:

1) Might and Magic serijal (narochito delovi 6, 7 i 8)

2) Elder Scrolls

3) Gothic 1 i 2

Inache sto se tiche Gothica zanimljivo je to kako je jedna tako kvalitetna igra privukla tako nesrazmerno malo paznje u svetu zbog gluposti izdavacha. Znachi Joowood je totalno upropastio pravo malo remek delo.

Razlozi zbog kojih sam ja odushevljen Gothicom 1 (a josh vishe Gothicom 2) su sledeci:

1) nijedan rpg nema tako dobar engine, pri tome ne mislim samo na grafiku (jer i Morrowind ima fenomenalnu grafiku). Na primer za razliku od 99% drugih rpg igrica ovde mozete da koristite ruke dok se penjete na neku stenu recimo, sto daje mogucnosti da se "verete" po planinama i ostavlja odlichan feeling kod sitrazivanja sveta. Chisto poredjenja radi navescu neke igrice koje imaju slichno izvodjenje: KOTOR - u ovoj igrici je i trotoar previsok da bi se na njega popeli, pa morate traziti zaobilazne puteve, WOW - svaki nagib veci od 20 stepeni je skoro nepremostiva prepreka...

Josh jedna fenomenalna stvar kod Gothica je borba - konachno u jednom rpg-u nesto zavisi i od vaseg skila, tako da mozes da postavis blok, da se izmaknes, udaris u pravom trenutku i slicno...ne svodi se sve samo na bacanje kockice i srecu.

2) najbolje skriptovani svet ikada. Ljudi iz Piranha Bytes-a su tachno znali kakav svet zele da stvore, i znali su da zbog toga on ne moze biti preterano veliki, ali zato skoro svaki lik u igri ima svoje ime, svoj glas, potpuno je interaktivan i ne stoji samo na jednom mestu nego obavlja svoje svakodnevne obaveze. Ja sam se odusevio igrajuci Gothic 1 kada sam usao u neku kucu i legao da spavam da bi me negde oko ponoci vlasnik kuce probudio nakon sto se vratio sa posla i zapretio tabachinom ako odmah ne izadjem ;) Ovakve sitnice chine da se stvarno uzivis u svet igrice...

3) Grafika u Gothic 2 je bila nesto najbolje sto sam ja video u trenutku kada se igrica pojavila...ceo svet je pazljivo dizajniran i nema nikakvih random generisanih lokacija ili nekih slicnih sranja.

4) Veoma interesantan skill/attributes sistem. Dosta jednostavan, nesto sto hard core rpg igrachu moze na prvi pogled da zasmeta, ali nakon par sati igranja tek skapirate njegove dobre strane. Jos jedan plus je i to sto je veoma dobro izbalansiran i za razliku od nekih drugih igara Gothic ni u jednom trenutku nije prelaka igrica (kao ni preteska) nego je celo vreme bas onako kako treba [:)]

Eto sad kad sam je tako nahvalio, svi koji je nisu igrali odma da je nabavite! [:D]

Edited by Nothingman
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast za ovo o Gothic-u.I mene je ova igra odusevila.Igrajuci Gothic u potpunosti se uvuces u kozu tog bezimenog junaka tako da je svaki njegov problem "tvoj".Znate na sta mislim.A ako vec kazete da su Gothic i Morrowind avanturisticke igre sta je onda Kotor?Gothic je igra koje te vuce da igras jos i jos i jos.....Svaki sledeci quest je sve bolji.Kombinacija Gothic 2 i expanzije The night of the raven daje jednu fenomenalnu igru!Kec smatram bolji od dvojke po prici

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...