Jump to content

Koliko se placaju znanje i rad u Srbiji ???


Recommended Posts

znam ljude ovde koji sa 5-10 godina staza, ako su dobri u svom poslu, dobijaju i vise od 1000 evra. nije da govorim da je ovde dojajno, daleko od toga, ali imam rodbinu i prijatelje napolju, ko se tamo ne snadje ima PAKAO od zivota.

ko se tamo snadje dobro je, ali i ko se ovde snadje isto mu je dobro, ne toliko kao napolju, ali... ovde sa 50.000-80.000 din mesecno, sto nije mnogo ako si dojajan, mozes da zivis kao Hajle Selasije.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ma brate, svaki gastarbajter je u to fazonu..."sta Vam nedostaje iz domovine? Paaa, crevca na zaru..."

:P

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

a shta bi mi nedostajalo sem porodice prijatelja i mesta gde sam ziveo (moj kraj)... a sve se to vec podrazumeva...

tako da hrana! ovde je bre sve milion puta preradjeno... i skoro sve se pravi u mikrotalasnoj za manje od 2-3 minuta... a i poceo je da mi slabi imuni sistem... pa sam sad poceo sa vocem i supicama... tako da mi se edu bre tjevapi:))

( [;)] )...

mrbean6hi.jpg
Link to comment
Share on other sites

Taj covek je izuzetak jer ne mora da brine o hrani, smestaju itd. Ne razumem kako tako uzmete, odvalite cifru, od x ili xy hiljada eura i kao, vau vidi kolke su im plate. Prva pravilo je da se ne gleda nikad apsolutni iznos vec relativna kupovna moc, tj. kolko oni mogu stvari da kupe za te pare. A kvalitet zivota sa 1500 i 500 eura ovde i tamo se ne bi drasticno razlikovao. I ok shvatam ja da je on kuvar i da bi sad tamo neki programer zaradjivao jos vise ali to je potpuno druga stvar koja se tice fakultetskog obrazovanja itd. i vrednovanja takve diplome.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da mi u srbiji zivimo bas lepo,kulturno i fino.....Brate sta nam fali imamo dobre picke , solidno pivo po relativno niskim cenama , imamo kompove(mukom zaradjene) , setamo se ulicama u 3.30 ujutro relativno bezbedno, nemamo mnogo cimanja, niko nista ne radi , niko nema para (osim pojedinaca i pojedinki) i zato sta se cimamo da raspravljamo o tome....jedno je sigurno kad se ovde popravi zivotni standard recimo za nekih 15 god (realno gledano ) ja cu na primer imati 37 god i sta vise reci,....Ljudi ko ih jebe nek imaju platu 6000e i penziju 5000e i nek voze dobra kola ali je jedno sigurno neki usrani Svajcarac ili nemac nece dozivite za ceo svoj zivot koliko je svako od nas doziveo za 20 god svog zivota...npr 3rata,izbeglice prve druge i trece,inflaciju od mnogo %,plate od 2 marke,Bosance , crnogorce , siptare ,bombardovanje , restrikcije struje , telefonske centrale iz drugog svetskog rata, itd...Meni je dobro imam sve sto mi treba :devojku,komp,modem 56k,raspali jugo,bicikli,obucu,ponekad i para da izadjem.............

Brate Srbija je RAJ! [:D]

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

ako vam ova srbija toliko ne valja imate uvek ovu opciju www.usa1234.com

It's your chance to live, study and work in America.

Da ne pominjem razna okopavanja kukuruza po Danskoj ili branje paradajza u Spaniji

NIkada mi nisu jasni ljudi koji samo kukaju kako je loshe a ne rade nista

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

sine migsa, tebe ljudi da gledaju, mislili bi da od američke hrane slabi sve sem centra za smaranje..

hoho hejt hejt HEJT

nate.

ha moja smaracka cakra je neiscrpna... !!! u meni je Smor-tail fox demon !!!

nego... ponovo low lvl. prozivka:)

ivan ivan hiz ar men if hi kent hejt it nou van ken! ivannn...

( [;)] )...

mrbean6hi.jpg
Link to comment
Share on other sites

Sa druge strane u srbiji relativno uspesan PROGRAMER uspe da izmuze i do 500e
zashto bash programer.ne verujem ni da su kuvari kod nas placeni bash neshto manje od 500e,pa toliko primaju likovi koji razvlache testo po pekarama.shta taj jadnik programira za 500e?mikrokontroler?plz....

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Pizza "majstor" u fast fudu ispod moje zgrade ima 500 eura (zaista). Osrednji automehanicar zaradi mesecno kao inzenjer za godinu dana (ako mu je los mesec).

Nije bila poenta dal je bolje ovde ili preko (neko ko je baksuz ovde bice i baksuz preko) poenta je da se ovde obrzvanje ne ceni. Mada dosta foruma je mlado, jos ne kapira tu surovu istinu :)

Da sad ne navodim primer sa drugarovim rodjakom iz Zeleznika koji nece da da 150 eura za komp + 200 za softver ( a mnooooogo mu znaci u poslu, otplatio bi sve za 15-20 dana) ali zato svog automehanicara voli vise od zene, mesar mu je najpametniji co'ek na svetu itd itd.

P.S Primetili ste da kroz ovaj post provejava blaga mrznja prema automehanicarima...mamu im lopovsku :)

Link to comment
Share on other sites

Dosta toga ste vec rekli, ali stoji da ako oces preko moras imati vezu, nekog ko ce te ubaciti u tamnosnji sistem a da se ti ne patis mnogo. Takodje jezik se podrazumeva da je perfektan, jedino ce te tako primiti kao njihovog. Ja sam bio 2 god u Francuskoj, tamo je prosecna plata oko 2000e, ali pazi ti imas da platis stan, hranu, odecu i obucu, dodatni troskovi....sve to kosta mnogo mnogo vise nego kod nas. Jedan bolji lebac u pekari kosta 2e pa ti gledaj. Mada skandinavske zemlje imaju super socijalnu pomoc. Znam tipa zivi u Danskoj ima zenu i dvoje dece, nista ne radi sem sto igra igrice preko neta ceo dan, i svima je u kuci ok, nista im ne fali. Jebiga neko se rodi srecan i bogat neko ne, ali odlaziti preko je rizik i jebada i uvek moze da se desi da nista ne bude i onda se vratis ovde popisan.hhehe to je bar moje misljenje. e da zaboravio sam da napomenem da je plata prosek 2000e i to da radis kao crnac u polju pamuka, mozes i na gradjevinu dve smene od 6 do 6, tu mozes i da naguras do 3-4k mesecno ali to je pasji zivot. Nasa je nesreca zaista sto vlast u nasoj drzavi ne zeli da ova zemlja napreduje i olaksa zivot, vec ko god dodje nakrade se dok moze i onda pobegne negde da zivi ko bog.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Hm ... interesantno ali ja recimo poznajem izvestan broj programera koji rade u domacim firmama i imaju platu izmedju 1000 i 1500 evra ... Nisu na te pozicije dosli preko veze ili slicno, vec se prijavili na konkursu. Radi se zaista dosta (kao uostalom i preko) ali je plata krajnje kul, posebno u odnosu na ostali zivotni standard kod nas. Eto jednog primera gde se ceni obrazovanje. Isto tako poznajem dva administratora u nekim srednje velikim firmama koji imaju izmedju 800 i 1000 evra ... Mozda su ovo neki solo primeri kojih nema bas puno, ali ih ipak ima ...

Sa druge strane, znanje se ceni i kod "part time" poslova kod nas. Tipa, lik koji ide 2-3 puta mesecno u jednu komp firmu da im odrzava racunare (zadrzi se po cuku dve i ide dalje) dobije mesecno 300 evra za to sto radi. Nije loshe ... itd itd.

Daleko je to od nekih zapadnoevropskih standarda, ali je opet ok, sto samo potvrdjuje da i kod nas moze da se zaradi ok, kao i da se vrednuje znanje, naravno ako si na pravom mestu u pravo vreme.

Link to comment
Share on other sites

Zaninmljivo bio sam ubedjen da vecina forumasa zivi u srbiji kao i ja kad ono svi zive na zapadu(barem kad navode plate tako izgleda).Ajmo ovako zaboravite ovo ono znam tipa koji ima ovo koji ima ono i molio bi da se "deca" ne mesaju i ne daju samoubilacke ideje ja ostajem ovde! i ja sam bio mlad i glup doduse jos sam mlad ali nisam vise glup (nadam se :D) ali sve vise i vise trazim nacin da zapalim na zapad tj. samo da zavrsim scholl i odo odma ako mogu.Ako je tako jadno i bedno na zapadu kao sto pricate sto mi njima ne dajemo pomoc i tako dalje nego oni nama??? sta vise molimo ih za istu!? Ajmo da kazemo da "postoje" tipovi koji imaju 1k evra ili vise platu onda bi na zapadu imali najmanje 10k evra! A te price tamo mora stan da se plati i tako dalje e pa neke da obavestim osim ako nece da zive sa tatom i mamom treba da nadju stan koji u bg-u PRILICNO kosta za nas obicne srbe i a i hrana nam je onako "jeftina" a na trulom zapadu "deru"!

Rezime: Ja odo cim budem mogao na truli zapad da crncim za platu koju ni diretkori ovde nemaju i da zivim usranim i bednim zivotom i ostavljam vas sve da zivite KAO BOGOVI! eto.

Link to comment
Share on other sites

usa... ha! ako idete na zapad, sistem ce vas pojesti... samo cu reci, ebeni kredit... porez na sve i svashta, osiguranja... i eto tebi -xxxx$ mesecno. (juce samo osetio gnev kretena, zbog toga shto nisam castio raznosaca pizze... e bre zena se drala na mene 5 minuta, i onda ponovo posle 2-3 minuta 1 minut. dranja ... a platio sam pizzu 15$ i sad da tipujem boli me paja da dajem vishe nego shto treba sistemu... a i nisma je iznapushavao vec sam je iskuliro [:D] )... samo cu reci kreteniiii

( [;)] )...

mrbean6hi.jpg
Link to comment
Share on other sites

nije sve u parama, eto, na zapadu nikad ne bi nastao izraz BLOKEMON [:D] pa ne bi ga menjao ni za milijardu evra:)))

Ne bi sa 20 al kad budes imao vise od 25 menjao bi ga :))))

@Migsa-->skrcava cicijo :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...