Jump to content

ODELJENJE ZA UBISTVA


Recommended Posts

serija je stvarno extra i mogu se sloziti da je sigurno medju najbolji pandurskim serijama

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

A jel u prvim epizodama Homicidea ono sa "ponavljanjem kadrova" ili kako bih to drugacije nazvao ... "ponavljanjem radnje" samo iz razlicitog ugla? To me je toliko nerviralo da zato nisam ni mogao da gledam te pocetne epizode.

ne seri da te to nervira? meni je to mnogo do jaja :)

Link to comment
Share on other sites

A jel u prvim epizodama Homicidea ono sa "ponavljanjem kadrova" ili kako bih to drugacije nazvao ... "ponavljanjem radnje" samo iz razlicitog ugla? To me je toliko nerviralo da zato nisam ni mogao da gledam te pocetne epizode.
mnogi su za to srali,a onda je isto pochelo da im se svidja.mislim da je pembelton imao njupechatljivije scene koje su tako odradjene.

btw.gledo:))

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

viđao sam to rešenje kasnije po filmovima i serijama, ali nikad nisam naleteo na nešto što je starije od homicide-a a koristi te ponovljene kadrove (il kako se to već stručno zove)..

no mogao bi gospodin kolebole da nas prosvetli oko toga ko je i gde prvi put iskoristio foru..

Link to comment
Share on other sites

Stvarno ne znam, ali me je to izludjivalo. Na stranu sto je serija kul, likovi, ovo ono ... mozda se ne lozim kao vi svi, ali da je kul jeste. Tek, to ponavljanje je meni uvek izgledalo kao amatersko snimanje na fazon "e ajmo ponovo, nisi lepo uzeo tu casu iz automata" nego na naglasavanje akcije.

I prilicno sam siguran, nesto sam se danas sa boletom raspravljao, da su u kasnijim serijalima to "ponavljanje" izbacili skoro potpuno. Mozda se negde provuce, ali mislim da je bilo ono bas smanjeno na najminimalniju meru. Ili se mozda lose secam? :)

Link to comment
Share on other sites

serija ima najbolju kameru za to vreme, kadrovi traju minutima (moja omiljena specificnost), dinamika je neponovljiva, likovi su toliko razradjeni od prve epizode, da ne mozes da se odlepis.

u ponoc sam gledao Dosije...

ni prineti, kao voda posle dobrog piva.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pazi, volim ja Dosije, mada sad na pocetku nema te magije, kao kasnije. ali volim ga samo zbog price, koja se kasnije izvitoperila i postala sranje (poslednjih par serijala, pogotovo kad je otisao Molder).

Odeljenje, sa druge strane, je shefinska serija zbog nacina na koji je snimljena, zbog fantasticno razradjenih likova (i svega sto sam vec naveo). prosto je zivotnija, visedimenzionalnija, itd.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

da, bre, gledao sam samo kraj te sa klimom i još uvek mi je žao.. ma ne znam uopšte dal da gledam ovo na tv-u, skontao sam da homicide moram da imam u svojoj kolekciji, samo ne znam dal da se štekam za dvd ili da počnem polako da skidam..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...