Jump to content

Heroes of Might & Magic V


xomi

Recommended Posts

  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a bre sta je ovo...ne mogu da verujem da nema black knightova u necropolisu...jedna od mojh omiljenih jedinica bre...bedak...i malo je trulo sa 3 large jedinice, nema bas mnogo prostora za manevrisanje...

mislim da bi mala revizija takticke borbe bila idealna..da recimo polje za borbu bude nekih 40x40..a da su jedinice razlicite velicine... strelac 1x1 jedinice na konjima 2x2... 3x3 neke realno vece jedinice..do npr zmajeva od 5x5(ili 6x4)...da se dobije realniji izgled jedinica..a i to bi uticalo na takticke manevre veoma....i zakomplikovalo borbe..a to je uvek izazovnije.....

+da jake jedinice budu prilicno jace nego sada....smesno je kad 500 seljaka ubije 5 demona:))-ne mora da bude tacno,ali samo za primer...ali naravno da zmaj ili demon i sl.jedinice pored znatno vece snage budu i znatno znatno skuplje nego sada...tu vec treba postaviti neki model...to bi dodalo dodatnu dozu RPG i zanimljivosti..po meni...

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

i perspektiva iz prvog lica - pa ako uradish supercombo move mozhesh da ubijesh pet arhandjela sa war dancerom

ahaha rofl:)...mada mi je shugavi gilraen ubio jedno 10-ak green dragona sa nesto preko 200 war dancera...glupi luck:)...

btw, definitivno mi je nesto zabagovano sa prebacivanjem stackova...znaci nekad treba 5 puta da prevucem da bi se on setio da prebaci u drugi slot...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ahaha rofl:)...mada mi je shugavi gilraen ubio jedno 10-ak green dragona sa nesto preko 200 war dancera...glupi luck:)...

btw, definitivno mi je nesto zabagovano sa prebacivanjem stackova...znaci nekad treba 5 puta da prevucem da bi se on setio da prebaci u drugi slot...

ima solidan broj skilova i itema koji bustuju borbenu vrednost low end jedinica [^]

a za prebacivanje stackova, ispatchuj ruku - igra lepo radi [:D][:D]

Link to comment
Share on other sites

cek cek... a koja je tier6 jedinica u necropolisu ? (sad sam tek na 2. misiji s njima pa nemam jos zamak)... Wight ?.. kao jedinica mi deluje prilichno motjno, smrt KOSIIIIIII!

enivej... nekako mi se chini da su elfovi prejaki (: ... mislim.. master hunter + elder druids... war danceri su mi nekako neupotrebljivi... svi njih gadjaju, i dok dodjem do protivnika pogine ih pola (:.

btw... ne znam sta je to s kripovima, ali mi nisu preterano jaki (barem ne u kampanji), pola ih ochistim s dobijenom vojskom.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

ko sto rekoh u nekom postu iznad...samo pichi u luck do soldiersa, onda podelish master huntere na vishe stackova...i dancere prichekash jedno ili dvaput dok master hunte izwarduju pola protivnickih jedinica...i onda uletish sa pixijima sa no retaly i onda sa dancerima koji pokidaju boga oca protivnika...

danceri su ultimativni glass cannon, znachi tepaji ki blesavi ali nemaju armora nimalo...u principu za njih budzhish defense i vitality, ali soldiers luck je primarno ipak...

Link to comment
Share on other sites

cek cek... a koja je tier6 jedinica u necropolisu ? (sad sam tek na 2. misiji  s njima pa nemam jos zamak)... Wight ?.. kao jedinica mi deluje prilichno motjno, smrt KOSIIIIIII!

yep. nisu neshto jaki ali su dosta korisni u ranoj fazi kad idesh na tier 7 kripove. razbijesh ih na shto vishe pojedinachnih jedinica i koristish special ability koji bez borbe ubija jedno protivnichko stvorenje

- Ed will introduce Ed. Full name - Edward Wong Hau Pepelu Tivrusky the 4th.

- That's a long name.

- Ed made up that name for Ed, isn't it cool?

- If you made it up, how can you be the 4th?

Link to comment
Share on other sites

kako me smara... igram 3. misiju s nekropolisom, i lik mi dodje s onim slonovskim herojem, iskrca mi se ispred zamka... usledi bitka.... lik ima 130 mane, ja imam 90... i krene da bljuje, ja mu blind-ujem vecinu vojske, on shiba fantom forces na 300 master gremlina... pokidam mu 9/10 vojske, ali i mene ostane malo... i ostane mu 10tak onih Rahjasa Raja stvorenja (retardirani su), i lik opusteno gruva na njih "Raise dead" magiju.... skinem ga na 5 njih, on grune magiju i ope su na 10... nemam vishe mane, a nemogu da mu zadam udarac koji moze da ubije ni 3 jedinice, a ne 10.... i tako me dobije.. preigravam bitku vec 5 puta po 20 min.

SMRT....

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Primetih i ja da komp obozava tu raise dead magiju. U prvoj kampanji, uletim u neku bitku sasvim slucajno, znaci ja par onih konjanika, nesto strelaca i nesto malo od ostatka vojske, dok me sa druge strane ceka neprebrojiva demonska vojska. I kao ajde da vidim kako ce komp ovo da odigra, stavim na autobattle i za 15min odem kao pobednik sa bojista [:D]

Ludak poslao odma konjanike u protivnicki tabor, i samo ih dizao iz mrtvih celu bitku...

Link to comment
Share on other sites

jebote, zasto samo ja nalecem na nemoguce bugove...igram single sa dungeonom i sve je bilo ok dok nisam loadisao save...posle toga mi daje 300 income po turnu iako imam kapitol...wtf...dalje, igram single sa necrom i heroj podigne 39 skeleton archera iako je isto toliko njegovih jedinica zaginulo(nijedna moja)...i ono da dize svoje jedinice...zagine mi 10 ghostova recimo, kad posle bitke ja ih imam kao da nijedan nije zaginuo...malko preterano:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

dalje, igram single sa necrom i heroj podigne 39 skeleton archera iako je isto toliko njegovih jedinica zaginulo(nijedna moja)...i ono da dize svoje jedinice...zagine mi 10 ghostova recimo, kad posle bitke ja ih imam kao da nijedan nije zaginuo...malko preterano:)

ne pij vodu iz chesme, vidish da ti shkodi [:D]

broj protivnichkih jedinica koje resujesh posle pobede se drugachije obrachunava od prethodnih heroja. ovde se gleda po xpu - zilion seljaka ce ti dati isto kosturova kao i 10ak arhandjela (lupam radi slikovitosti primera)

neko moje mishljenje o necrosima je da su im jedinice skroz prosechne, ali da zbog resovanja tokom i posle borbe dobijaju prednost u brojchanoj nadmoci

raise dead kad se maxuje troshi 3-4 mane, a ponishtava dosta dmga

Link to comment
Share on other sites

Mrzi me da proveravam da li je bilo ali ovaj sajt je altimt altimt ya heroje, ima sve na njemu od opisa svega i svacega do spiska skilova i kako se dobijaju racial skilovi - www.heroesofmightandmagic.com !

Liberate tutame ex infernis!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...