Jump to content

WoW bridge is falling down...


brue

Recommended Posts

intervju od 22. tja jos jedan crash 21 januara...pobogu

Last night, we took down 20 realms for emergency maintenance. The boat between Menethil Harbor and Auberdine was disappearing intermittently, dropping players into the ocean and crashing the servers. Passengers on this boat who were disconnected and tried to reconnect would crash the server yet again when trying to log on. We knew that this was unacceptable and immediately took down the servers when we discovered the problem in order to implement a fix. That occurred at 6 p.m. PST, but unfortunately, complications arose while we were testing our fix, and we were unable to bring those servers back up until more than a few hours later in the night.

zbog ovoga nakon onog katastrofa vikenda, produzili su "free" period, tja ono sto su ljudi platili a nisu iskoristili, na 7 dana.

kako je krenulo, uplatis 4 meseca a igras cele godine :)

ps. ovo nije flameovanje WoWa niti ocu da se trolujem ovuda, nego me zanimaju zbog prijatelja koji ce ga igrati (i placati Blizzardu i meni :) ) da li ko ima informacija o manama WoWa. Tipa laga, dobro pada servera nadam se manje ce biti, infoa koje sam cuo da ima mnogo wc3 igraca koji pojma nemaju o mmorpgovima i flooduju server, o tome da ima mnogo slicnih stvari tja unifikacije opreme itd itd.

Link to comment
Share on other sites

Laguje kada se nalazis u zonama gde je veliki broj igraca, tipa orgrimmar, crossroads...

Blizz nije ocekivao da ce ovoliki broj ljudi igrati, tako da se nisu bas pripremili na najbolji nacin.

Laga i pada serverna ne bi bilo, da ih nije briga za igrace i da su atuomatski raporedjivali igrace po serverima. Problem je sto se dosta ljudi, guildi, sekti, dogovorilo da igraju zajedno tako da se veliki broj ljudi nalazi na nekoliko servera. Dzabe je sto blizz ima veliki broj servera, kada su ljudi tvrdoglavi i vole da kukaju na performanse istih ;)

Wc3 igraci flooduju server? Ne znam, nisam primetio da im na celu pise da su wc3 igraci, ali naravno da ce se naci likovi koji ce spamovati chat, izigravati idiote...

Sto se itema tice, postoji veliki broj, pojavljuju se predmeti koji izgledaju isto, samo razlicite boje, trenutno po meni nema dovoljno veliki broj rare and epic itema, tako da veliki boj igraca nosi iste predmete, itemi viseg ranga jos nisu nadjeni/u igri.

Droga je smrt, bavite se sportom.

"Whatever you are, be a good one."

Link to comment
Share on other sites

naravno, jedina stvar koja je bitna u toj prichi je maintainance staff, znachi GMovi, i ostali support likovi koji moraju da budu native language...zato mislim da je mogutje da budu i italijanski i spanski ali ostali jezici extra sumnjam

u svemu ovom jedina frka je sto ce na "engleskim" serverima biti 90% ljudi koji se samo sluzhe engleskim tj nabadaju najgore...no dobro...ako nista drugo skandinavci piche svako po 4-6 jezika techno pa smo cool ako njih bude masa na serveru koji izaberemo ;o))

Link to comment
Share on other sites

Blizz nije ocekivao da ce ovoliki broj ljudi igrati, tako da se nisu bas pripremili na najbolji nacin.

mislim da se uopste nisu pripremili, iznenadio ih broj ljudi ko sto svakog leta crnogorce iznenadi sezona 1 avgusta [:p]

Laga i pada serverna ne bi bilo, da ih nije briga za igrace i da su atuomatski raporedjivali igrace po serverima. Problem je sto se dosta ljudi, guildi, sekti, dogovorilo da igraju zajedno tako da se veliki broj ljudi nalazi na nekoliko servera. Dzabe je sto blizz ima veliki broj servera, kada su ljudi tvrdoglavi i vole da kukaju na performanse istih ;)

pa pazi na to su morali da racunaju. to je nekako normalno da ljudi iz istog guilda oce da igraju zajedno. btw, npr da su mene bacili na neki drugi server , a moj guild ma drugi ja ne bi ni igrao, kao ni verovatno vecina ljudi koji pripadaju nekom game communitiu nevezano od wow-a.

eventualno su mozda trebali prilikom otvaranja naloga da ubace stavku "guild" i da kad server postane prepunjen, sve nove koji nemaju guild rasporedjuje po ostalim serverima. mada bi to bila neka vrsta diskriminacije.

Link to comment
Share on other sites

laki bre evidentno je da su se negde zajebali samo netje da priznaju gde =o)

dal je do enginea/nechega u samoj mehanici igre

ili su stedeli na tehnici u ondnosu na closed i open beta servere

tek svodi se na to da neko u Vivendiju nije dao dovoljno/dovoljno brzo pare (a profit occe gamad frnacuska =oP)

ostaje da se vidi koliko ce trajati reshavanje problema...ja nemam ideju koliko mozhe da traje postalvjanje extra servera za rasteretjivanje postojetje infrastrukture no par nedelja sigurno...ako pak potraje josh duzhe - problem sigurno nije hardverski...takodje zaprepastilo bi me da krenu u evropi sa istim problemima...

Link to comment
Share on other sites

pa u svakom slucajnu, najvaznije su im pare, grdilo para za original, e sad sto ce posle poklanjati nesto dana dok ne rade serveri, u odnosu na mesecnu preplatu svih onih koji ce igrati WoW, hm, cini mi se da je sitnica...

tako da, po mom misljenju, isti q ce biti i sa european serverima. Onih 10% je da je moguce rasterecenje zbog jezika, ali isto tako, vece ce biti opterecenje jer smo skoro svi u istoj vremenskoj zoni, za razliku od amera. Ono "mi" se ne odnosi na mene, cisto da me neko ne prozove da sam rekao da necu da igram, pa se predomislio ;)

Link to comment
Share on other sites

ma jebiga, vise razloga, nego da nema neko 1 account? pitam za prijatelje koji bi igrali odavde iz igraonice a koji nisu videli/bili juce da bi ga kreirali. Tja, mogu da nabudzim vezu na 1 Mbit za dl, pa ako neko treba da se swithujemo, tja da ja uposlim te prijatelje da salju CDove sa klientoim u zamenu za beta account, no problemo. Mislim na tebe Teach prvenstveno :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...