Jump to content

Hearts of Iron 2


Guest

Recommended Posts

da, palo mi je i to na pamet, ali ne znam gde su im locirani nuklearni reaktor i rocket test site, a glupo mi da loadujem njihov sejv pa da vidim...btw, bice zanimljivo ako mi objave rat nemacka, italija i spanija pre nego sto zavrsim sa amerima...posto sam krenuo od juzne amerike i stalno mi raste belligrance sa anektiranjem novih drzava tako da ovi mogu da se istripuju da ih ugrozavam i da mi objave rat...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa i nije, ako mislis real life wise glupo.

tesko da taj avion ne bi skinuo AA pre nego sto bi ovaj snimio a-bomb testing site :o

kad smo kod aviona, jel neki patch mozda sredio AI za to? kolko se secam, koliko god aviona da mi neprijatelj ima, izgubi ih sve brzo cim krene sukob, i to na neki retardiran nacin. tipa, posalje ih sve da su non stop u vazduhu iznad moje teritorije (fajtere i ceptore recimo), i ovi samo nestanu u nekom trenutku. dal se sruse ili sta...

znam da se to desavalo i sa mojih par eskadrila, u raznim partijama. ne znam tacno kako i kada nestanu, posto u bitkama bas mikromenadujem sve pa se izgubim u igri, ali znam da sam posle nekog vremena odlepio i resio da ih sve vodim rucno da se takve stvari ne bi desavale. al opet smor kad znam da ne moram da brinem o neprijateljskim avionima, pa ni brodovima kad smo kod toga. jebes ti to kad sa nemackom operem celu britansku i americku flotu (sem mozda dela pacificke koji mi ne dolazi u tom delu rata) do 1943. fazon...

Link to comment
Share on other sites

bogami sad nije tako, vazdusne i pomorske bitke su prilicno realne...ameri dobro koriste avijaciju i fino upgrejduju avione, tako da '51 imaju recimo supersonic interceptor, delta dagger f-102...sva sreca pa su tu moje eksadrile mitsubishi f-1 da ih saperu:)...a na moru je mozda malo manje realno, s obzirom da sam unistio desetine nosaca aviona, a izgubio samo nekoliko...btw, kad sam igrao sa poslednjim sejvom(sreca pa nije dugo proteklo) stigne mi do 1953. i zavrsi igru (zaboravio da promenim onaj setting na '580...i sad posto imam najvise teritorija trebalo bi ja da budem pobednik, al on mi izbaci defeat, game ended in axis victory...a najsmesnije je sto pod axis stalno stoji i japanska zastava, iako me ovi pederi nikad nisu pozvali u alliance...nista, vidim da cu morati da saperem i shvabe i zabare kad zavrsim sa amerima:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

a hrvati su jedina stvar zbog koje sam nastavio da igram:)...posto me glupi nemci ne zovu u savez, ima da se namasujem i da osvojim ostatak sveta (tj evropu), pobodem japansku zastavu u zagrebu i napravim veliku srbiju! :D

evo karte evrope, tj. jedinog dela sveta koji nije pod zastavom izlazeceg sunca:)...mada nece biti lako, u savezu su namci, italijani, madjari, vishi france, spanija i zajedno imaju skoro 1000 divizija, dok ja nemam ni 300...al zato cu ih jebati mornaricom i avijacijom...a tu su i nuke koje se polako gomilaju:)...banzai, tokio do srbije! :D

europe.jpg

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

pa vidis valjda na skrinu, ic je oko 600 i to bez full ic takeovera:)...nemoguce, ne znam koju si ti verziju igrao, al to se nesto izbagovalo, pa japan u startu ima oko 100 ic...cak i da si igrao na hardest sa -40% penalty na ic morao si da imas mnogo vise sa tolikom teritorijom...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ne pricaj mi nista o agoniji, godinama sam ratovao sa rusaima sa 0 manpowera i 300 needed for reinforcment i na kraju sam ih sabio:)...ali problem manpowera je resen anektiranjem amerike:)...ranije mi je to bio uzasan problem, posto japan u igri ne dobija mp od anektiranih drzava...sa max researchom i ministrima (kazuo tanigawa car, +25% na mp growth:)) sam uspeo da doguram mp growth na 0.98...a onda kad sam anektirao usa, neobjasnjivo mi je skocio na 3.24, taman da kompenzuje sve dosadasnje muke...tako da sad samo treba sacekati nekoliko godina da se namasuje vojska i pregaziti sve:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ne znam dal znas, ali primetio sam da je retko ko skapirao to, treba voditi posebno racuna o reinforcements slajderu. ako bi ga drzao na 100% efikasnosti, gubio bi OMFG manpower-a po danu, u bilo kom vecem sukobu. taj slajder treba fino tjunovati tako da ti cedi manje manpowera po danu od onoga sto ti dobijas, kolika god ti bila frka na ratistu.

ja sam sve gledao blitzkriegom da osvajam posto je to bio jedini nacin da i osvojim, i da posle imam vremena da mi se oporave divizije sa tom slabom efikasnoscu rf slajdera.

Link to comment
Share on other sites

nisam to znao...e jebiga, ne mogu svaki cas da proveravam slajdere, zaboravim jednostavno...isto i za jebene konvoje, nikad ih komp ne namesti kako treba, a rucno ih podesavati je smaranje...uopste u igri ima pun kurac stvari koje nisam znao, nije dosta sto je bagovita vec je i kompleksna upm:)...elem, jedan od mogucih problema u ostvarivanju moje ideje velike srbije u okviru velikog japana ce biti rare materials...za sad ih imam dosta, al ic ih jede kao blesav, jedino mi ostaje da smanjim efektivni ic...posto vise nijedna zemlja ne moze da mi proda dovoljno rare materialsa...mada me i to nervira, uopste ne prikazuje realan prihod sa anektiranih teritorija, trebalo bi da imam resursa u izobilju s obzirom da je skoro ceo svet moj

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

mislim da ti kao okupator (pa i posle aneksije) nikada neces moci da iskoristis isti resursni potencijal neke teritorije, kao i njen originalni vlasnik. to vazi i za manpower valjda.

znam, i ja sam imao frku sa rare materijalima najvise. zamisli nemacku sa skoro 2000 ic-a, i tu potrosnju resursa :s

mada ono, ja nikad nisam ni igrao dalje od '51-2. ako se dobro secam, tako da nisam upao u toliku nestasicu.

Link to comment
Share on other sites

[roflmao] rastrzani Dule!

poz!

:D

mislim da ti kao okupator (pa i posle aneksije) nikada neces moci da iskoristis isti resursni potencijal neke teritorije, kao i njen originalni vlasnik. to vazi i za manpower valjda.

naravno da znam to, koristis mozda negde oko cetvrtine, zavisi...al meni recimo nekad izbaguje i prikazuje kao da ne dobijam nikakve resurse sa anektiranih teritorija

znam, i ja sam imao frku sa rare materijalima najvise. zamisli nemacku sa skoro 2000 ic-a, i tu potrosnju resursa :s

mada ono, ja nikad nisam ni igrao dalje od '51-2. ako se dobro secam, tako da nisam upao u toliku nestasicu.

2k ic-a, bez full ic takeovera...do jaja, koliko se secam ja kad sam igrao sa nemackom sam imao nesto preko 1k...btw, realno ja sam zavrsio igru '53 anektiranjem Usa, al bas me zanima dal cu moci da sjebem i shvabe i ostale:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

sada kad gledam ove Duletove skrinshotove, kapiram koliko je hoi2 vizuelno lepshi od hoi3 kojeg sam sinoc upalio posle par meseci (izasla 1.0.4 zakrpa). hoi3 teren (cak i kada je simplifikovan) je sav musav, mrljav, ma nikakav.da ne pricamo o tome sto se igrica generalno vuche

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Isti slucaj kao i EU2 vs EU3... EU3 toliko lose izgleda da mi se povraca ... EU2 ftw :) 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Arsenal of Democracy 1.03

Known Issues with the patch:

Logistics are calculated each hour instead of each day, so users may experience lower performance than 1.02. (according to tests thats about 30% slower speed)

We are working on releasing 1.04 as fast as possible with a totally new logistical calculation method.(much faster than 1.02/1.03)

1.03 ChangeLog:

Secial issues:

New loader for steam customers - steam doesnt want links / commercials to external sites

Fixed leader / tech images for impulse version.

Parts of the Minor Graphics Mod (TeutonburgerW)

Speed increased in peacetime.

New features:

Feature #607 - Shift-click in convoi menu

Mission window now selects new target if province target is invalid (switching from area to province)

Mission window now allows to select provinces from map - more restricted mode but still very neat.

All scenarios now start with auto-assigned leaders at the start of campaign

Added historical Brigade picture possibility for all brigades

Even though its practically a bugfix: Flickering Gone

Auto Promote leader - leaders in units now preferred for all types of units.

AI:

Front AI: Solved the SuperStack issue

Front AI: Now correctly understands the stacking penalities

Front AI: Not as afraid of forts as it once was

Auto Promote leader - leaders in units now also preferred for air and naval units.

Parts of the Minor Graphics Mod (TeutonburgerW)

Auto production now also takes current unit consumption into account when setting sliders.

Auto production now reserves enough stock for units instead of fixed 2000

Ships reduce supply drain when resuppying at port when country has too low supplies.

(players who thought they could run a constant 500 supplies stock when their ships stock alone could stock 2000+ always got a nasty surprise before this)

Admiral AI now more active - should give you more of a fight.

Balance:

Espionage Toned down quite a bit

- Changed Espionage Calculations

Naval Combat now more decicive

Land Bombers vs Ships effect toned down a little

Bug #757 - National Ideas re-balanced

Database:

Typo in Australian Tech Team file

Minor ;-error with Finnish Leader file.

Bug #755 - Events target wrong tech teams

Replaced ä/ö/ü upper and lower case versions with corresponding ae/oe/ue

Korea Scenario: Korea now correctly has military control over USA

Bug #751: Kashmir's flag is broken

Bug #750: India and Pakistan have their Historical Info text swapped

Bug #749: Tooltip for building nuclear power plants is wrong

Bug: Israel 1948 Scenario crash when event 6026 fires. (was a missing } in scenario file)

BugFixes:

Combats duration is now correctly send across MP games. (minimum combat retreat time now working)

Ships supply usage fixed when in port (before they used more stock in port than when at sea)

Bug #331: Leaders can die Without Dying(until reload)

Bug #765: Events can mistakenly impose "currently taking office" delay on ministers (minister replaced by himself gave delay)

Bug #764:Assassinate Minister mission always targets Head of State/Government.

Send Expeditionary force button - tooltip added

Bug #768: Redeploying troops don't need salaries/affect daily decrease in manpower

Bug #766: Forest penalty text shown when attacking a plains province

Bug #768: Redeploying troops don't need salaries/affect daily decrease in manpower

Bug #766: Divisions receive the forest penalty when attacking a plains province

Bug #763: Revoltrisk in core provinces that were occupied by enemy

Bug #761: Paratroopers lost after winning a battle if org < 50%

Shared country Slider Fix

Losses are now correctly being assigned to the division builders nation and not the current commanding nation.

Bug #702: CVLs Show Without CAGs in the Statistics Ledger

Bugfix: Civiwar Annex related CTD fixed

Bug #687: Loss of Skill to Inactive Techteam Happens to Sleeping Teams

Bug in 1944 Scenario: 5 provinces go to france from GER due to USA->FRA giving provinces

Bug #748: CTD when clicking on the province buildings tab. (and no buildings availible)

Bug #572 : Suez Crisis battle scenario does not end

Bug #745 - Wrongly spelled Australian ships

Bug #734 fixed. Statistics now display properly in German Version.

Bug #740 - Foreign IC modifier is backwards for ideas and ministers

Support #714 - Updated Display for Province/Area/Region

Fixed trade Convoy exploit (rounding error)

Fixed CTD when clicking on the detailed convoys list after reload but before 1 hour of gametime has elapsed.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...