Jump to content

Pomoc: Treba mi dobra strategija


Dejan Paunic

Recommended Posts

Igraj Warhammer40K:Down of War,obavezno!!!Fenomenalna igra!!!ni LoTR:Battle for Midlle-earth nije losh,i njega ti prpeporucujem.

Takodje veruj mi,ma koliko njih ti preporucilo,NEMOJ da igrahs Rome:Total War igra je samo jedno glupo koemercijalno govno,eto shta je,i jednio shto je lepo u njoj,jeste ogroman filmski ogocaj kada gledash one masovne borbe i nishta vishe!!!!Ni "s" od dobre strategije!!!!!!Eto reko sam....huh :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Brate hvala ti na savetima. Sto se tice Rome: Total War nisam je igrao ali sam zato igrao Medieval: Total War. Igra nije bila losa ali ima mnogo ogranicenja koja mi se nisu svidjala (tipa igras do te i te godine i to je kraj) tako da predpostavljam da je Rome isto sranje. Ako ti nije frka da mi kazes na koju je foru ovaj Warhammer40K:Down of War o kome svi pricaju toliko (kojoj igri je slican da li je RTS ili potezna strategija). Sto se tice LoTR:Battle for Midlle-earth nekako nekad ni ne zelim da igram igrice koje su radjene po filmovima jer prvo sto ne prate price iz filma pa je sve totalno drugacije ili onaj fazon kompletna prica je ustvari film (Ubiju mi dozivljaj i filma i igrice. Na primer: Final Fantasy filmovi i ceo serijal igrica totalno skrnavljenje u ovom slucaju igre.). Jedino je bitno da ime proda igru.

P.S.

Ako je neko igrao ili igra Medieval: Total War postoji mogucnost da se skine patch da moze da se pocne sa Srbijom.

Unapred hvala

Paun

Link to comment
Share on other sites

Rome: Total War [^]

To je 'teshka' strategija, zato dosta ljudi se drzhi jednostavnijih strategija. Ali ako se iscimash da se udubish, videcesh da realnije od ovog nema medju RTSovima. Strategy mapa je dosta unapredjena u odnosu na M:TW, jer sada u okviru jedne teritorije se krecesh, i birash lokaciju gde cete se boriti (stanesh u shumu da napravish zasedu, na obalu da branish prelaz, itd.). Replayability je odlichan

Warhammer je najslichniji W3, s tim da jedina veca razlika je shto se komanduje odredima - meni lichno se svidja, ali blizzardovci je pljuju ner nema microa. Singleplayer je ultra kratak, i samo sa imperijalnim trupama. Replayability 0

LOTR je Generals engine, i klasichna papir/kamen/makaze igra. Odred kopljanika ce ubiti 2xvishe konjanika bez ijednog gubitka, konjanici ce izgaziti 2xswordsmena bez ijednog gubitka, a swordmani nichemu ne sluzhe [:D]

Stranu na shalu, LOTR je za lagana i jednostavna strategija, za opushtanje.

Ja ti mogu preposuchiti josh dve igre:

Soldiers - Heroes of WW2

Squad based RTS gde mozhesh direktno upravljati jednim vojnikom/vozilom - neshto kao real time X-Com

War in Pacific (nisam bash siguran za ime)

Ova igra je za HC stratege. Zamisli SSI serijal generala, pa ga zakomplikuj josh 5 puta [:D]

Link to comment
Share on other sites

ja ti preporucujem rome, ali ti ako si pametan, neces ga igrati, posto vidis sta kaze covek, da ne slusas nikog, ma koliko ti njih preporucilo rome, mi ti svi zelimo zlo, tako da rome otpisi...

wh je graficki neprikosnoven, medjutim ima jaaaako plitak gameplay, ali treba uzeti i odigrati, riplejabiliti jeste bezveze sto se mene tice...u multiju je okej, ima nekih zanimljivih koncepata...

lotr bfme, procitaj topik o njemu pa ces da vidis otprilike kakav je. mada, kontam da ti se nece svideti posto da, ima taj bljutavi licencno-filmadzijski filing:) neke stvari su stvarno nakaradno resene. ali ima i nekih zanimljivih detalja. medjutim, na kraju se sve svodi na licencu. nije bas toliko opustajuca igra po meni ima tu i da se mikruje i da se razmislja, recimo nesto kao miks wc3 i wh40k...ali po kvalitetu daleko ispod obe imho...

imas i armies of exigo koji je toliko sranje da jednostavno moras da ga uzmes:)))

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

hmm, sad sam primetio:

ma koliko njih ti preporucilo,NEMOJ da igrahs Rome:Total War igra je samo jedno glupo koemercijalno govno,eto shta je,i jednio shto je lepo u njoj,jeste ogroman filmski ogocaj kada gledash one masovne borbe i nishta vishe!!!!Ni "s" od dobre strategije!!!!!!Eto reko sam....huh :)

A potom reche:

LoTR:Battle for Midlle-earth nije losh,i njega ti prpeporucujem

Oh.. my.. god eusa_eh.gif

Link to comment
Share on other sites

Warhammer je najslichniji W3, s tim da jedina veca razlika je shto se komanduje odredima - meni lichno se svidja, ali blizzardovci je pljuju ner nema microa. Singleplayer je ultra kratak, i samo sa imperijalnim trupama. Replayability 0

Moram da se ne slozim sa ovim. [:D]

40k ne lici na warcraft niti ga u bilo kom pogledu kopira, i u jednoj i u drugoj igri postoje heroji(mada heroji postoje u igrama pravljenim mnogo pre warcrafta) , ali tu se svaka slichnost zavrsava, u 40k nema ni XP-a, mane, creepova niti itema. Resource se skuplja na skroz nov i jednostavan nachin. Takodje u 40k su jedinice uglavnom veoma specifichne po tome za shta su dobre - puskama nikad neces ubiti tenka (vozila su veoma skupa i jaka). Jedinice se krecu u squadovima, cega u principu nije bilo u RTSovima i takodje imaju moral koji je konacno odradjen kako treba u nekom rtsu.

Najtoplije ti je preporucujem, upitanju je igra sa puno noviteta i nije teska a i te kako je zabavna i borba sjajno izgleda - kako mechovi makljaju i drobe chovechuljke i bacaju ih na sve strane. [:p]

Istina ima manje mikroa nego Blizzardove igre (pa samim tim i slabiju konkurenciju) ali meni bas to odgovara, osim ako neko voli da ga neki tamo koreanac koji igra 16h dnevno pegla levom nogom. [:D]

ziveli

I'm too cool to be around you but I will stay just to show you how pathethic you are =)

Link to comment
Share on other sites

Postovani drugari!!!

Po vasim postovim vidim da je jedna od najboljih igri prosle godine ustvari Warhammer40K:Down of War.

Nisam znao da je Rome: Total War unapredjen toliko u odnosu na Medieval Total War, zbog imena sam predpostavio da su to samo "dodatne misije" odnosno samo nova mapa a igra ista. Ako je bas toliko dobra odnosno, svi je hvalite moracu da je nabavim u sto skorije vreme i probam (nadam se da je poboljsana u odnosu na Medieval Total War). Jos jedno pitanje: Da li je igra ogranicena vremenom (igram do te i te godine i to je to - pa kreni ispocetka).

Takodje mi je zapao za oko drugar koji je spomenuo "nexus the jupiter incident". Sta je to i koliko je slican Homeworld-u.

Unapred zahvalan

Paun

Link to comment
Share on other sites

Ako ti se vec svideo Med. TW uzmi bolje Knights of Honor, grafika nije nesto preterano, ali je ok igra, tja strategija kojoj sam dao najvise vremena prosle god.

Rome TW nije nikakva evolucija u odnosu na Med. TW sto se tice strategije, sto se tice grafike jeste...samo ne znam koliko je to nekom ko ih voli bitno.

Warhammer je ok, samo me brzo smorila, single je kratak, multy je bolji, ali...

Ako slucajno nisi igrao ranije, probaj Sudden Strike 1 i 2, 2. svetski rat, single je simpatican, ali multy do jaja, steta samo sto su je u multyju igralo 10tak ljudi u Srbiji :(

Mada, najbolje da procitas sve topice ovde, jer ces tako najlakse doci do infoa, da ne prezvakavamo sve ponovo.

Link to comment
Share on other sites

nexus je u stvari imperium galactica iii .. samo shto je osnovni koncpet igre dosta izmenjen kako je veme prolazilo i kako su programeri zavrsavali igru...

u igri nema harvestovanja vec startujesh sa odredjenom kolichinom brodova kojim zavrshavash misije kako znash i umesh.. naravno pre misije te brodove i mozesh da opremash na osnovu poena koji su u direktnoj vezi sa tim koliko su objectivsa ostvario u prethodnoj misiji... igra trazi dosta mikomenadzmenta sa brdovoima ako hocesh da uradish sve u misiji (inache je relativno lako zavrshiti osnovne zadatke).. dakle energiju mozesh da raspolazesh izmedju oruzija shtita i brzine... itd itd... treba probati svakako..

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

trenutno do jaja strategja je "Lotr: Battle for Middle Earth" bezobzira na film i knjige i ta s*anja igra je sasvim ok uradjena jedino sto je u kampanji malo bezveze uradjeno to sto sa zlima ubijas druzinu posle 3 misije i posle samo picis i osvajas (kampanja je malo bezveze)

Zato je multiplayer strava ali i tu ima nedostatak: Rohan nema nista za rushenje zidova sem preskupih Entova....malo skrenuh sa teme jbg :L .

Dakle ja ti preporucujem Lotr: Bfme, Warhammer 40k dow i rome tw ako volis da komlikujes sebi zivot sa nekim anomalijama koje izlaze u mozgu usled igranja ove igre [:D]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...