Jump to content

Koji šporet?


manson

Recommended Posts

Nije zezanje topik 🙂

Rečeno mi da treba ima turbo multifunkcionalnu rernu.

 

Nešto gledam jedan od ova dva

https://www.tehnomedia.rs/bela-tehnika/sporet/beko-fsm-67300-gws.html#data

https://www.tehnomedia.rs/bela-tehnika/sporet/gorenje-gecs-6c70-wpa.html#data

 

Razume se neko, valja li ovo? Da gledam nešto drugo možda, da je jeftinije, onaj VOX, valja li to čemu? Koje modele da gledam? 🙂 60cm širina mi treba.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam kevi uzeo Beko, sasvim je ok, cenim da je i Gorenje u tom nekom sličnom rangu, što bi se reklo dobar odnos cene i kvaliteta. Sa Vox belom tehnikom jedini dodir imam sa nekom mašinom za sudove koju sam uzeo i koja je radila sasvim ok i nikakvih problema nije bilo jedino što je uvek bila dosta bučna, u smislu vidi se da se kao na tome nečemu uštedelo, ali funkcionalno je bilo sve ok. 

Sad što se šporeta tiče ne znam šta podrazumeva turbo multifunkcionalna rerna, to bi trebalo da zna onaj ko će da je koristi 🙂 Ono što mogu da kažem da je u tom domenu šporeta meni otkrovenje bila ploča sa indukcijom - neverovatno koliko brže i bolje radi od ove obične, ono provri ti voda za kafu/čaj bukvalno za nekoliko desetina sekundi, brže i od onog ketlera. Jedini je zez tu što moraš da imaš posuđe koje to podržava, obično su ove šerpe od inoxa ok ali sam morao na primer da kupujem nove tiganje. E sad to ti je jedno 150-200 eur više pa je pitanje da li je u budžetu, ali je moje mišljenje da se isplati. To je tipa ovako nešto 

https://www.tehnomedia.rs/bela-tehnika/sporet/gorenje-geit6c60xpg.html#data

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Indukcija pod obavezno, posebno zbog emitovanja toplote. Isključiš ono sve hladno, posebno dobro u letnjem periodu 🙂

plus ako ti iskipi nešto posto je okolo hladno neće da se zapece. I mnogo manje troši struje i brze se sve kuva. 

a za rernu ako imaš opciju sa pirolizom to je top - otkad sam to nabavio više ne moram da perem rernu a i unuka sam izlecila a onda i oženila. Piroliza je ono da spali sve u rerni bukvalno ostane samo pepeo. Nema više ono peres masna vrata rerne, unutra sve crno itd. 

9 hours ago, Zwerko said:

ketlera. Jedini je zez tu što moraš da imaš posuđe koje to podržava, obično su ove šerpe od inoxa ok ali sam morao na primer da kupujem nove tiganje. E sad to ti je jedno 150-200 eur više pa je pitanje da li je u budžetu, ali je moje mišljenje da se isplati. To je tipa ovako nešto 

Ovo je problem ako imaš bas matore neke šerpe. Sad manje više sve novo sto možeš da kupis je za pirolizu ok. 

jedini bag koji sam imao je kad mi je neko doneo onu staklenu dzezvu grand kafa poklon, ona ne radi :)) ali kao nikad ne bih kupio staklenu dzezvu 🙂

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo si i babu uposlio da ti piše postove Laki? Samo da piči kontent 🙂

 

Šta je bre piroliza? Kao ono čišćenje sa vodom što imaju ovi noviji šporeti program, ili sledeći korak?

Ne verujem da ću uzimati indukcioni sada, neću toliko para da dajem 🙂 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, manson said:

Šta je bre piroliza? Kao ono čišćenje sa vodom što imaju ovi noviji šporeti program, ili sledeći korak?

Nema nikakve vode. U suštini je mod gde rernu nagruva na 1000 stepeni (figurativno, mislim na tipa 800 stvarno) i bukvalno sprzi sve unutra). Samo posle usisas ili obrišeš taj pepeo koji ostane.  Ako nadjem slike okačiću. 
 

15 minutes ago, manson said:

Ovo si i babu uposlio da ti piše postove Laki? Samo da piči kontent 🙂

Haha. Zapravo dosta kuvam pa imam nekog iskustva!

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako ovo da komentarišem 🙂 otkad sam to nabavio više ne moram da perem rernu a i unuka sam izlecila a onda i oženila.

 

aha, našao šta je ta piroliza, ali koliko vidim to uglavnom imaju ove ugradne rerne, to mi ne radi posao trenutno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...