Jump to content

MMR i druge (ne)obavezne vakcine


Recommended Posts

Епидемија малих богиња пријављена у Београду. Јебено камено доба, због дебила који нас окружују, неки људи једноставно не заслужују да живе у модерном друштву. 

https://sputnikportal.rs/20240222/epidemija-malih-boginja-prijavljena-u-beogradu-1167945446.html

  • Haha (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, SATAN said:

Епидемија малих богиња пријављена у Београду. Јебено камено доба, због дебила који нас окружују, неки људи једноставно не заслужују да живе у модерном друштву. 

https://sputnikportal.rs/20240222/epidemija-malih-boginja-prijavljena-u-beogradu-1167945446.html

 Pa dobro bre, ajde kad si ti primio vakcinu za male boginje? Koliko doza?

Mislim, ja nemam pojma ni kad sam primio ni da li sam dobio dve, tri ili pet doza, a iskreno ne znam ni gde bi pitao ni kod koga bi proverio i da li te vakcine uopšte štite mene ili štite da se ne prenosi dalje...

 

Nema apsolutne zaštite i uvek postoji rizik.

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Tri doze u detinjstvu plus jedna sa 18 god je bila osnovna imunizacija ranije u Srbiji i vazila je dozivotno. Sad bi po novim preporukama trebalo da se proverava titar antitela na 10 god, pa ako je nedovoljan da se refreshuje jos jednom dozom. Ali mislim da to niko ne radi.

  • Like +1 2

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Tri doze u detinjstvu plus jedna sa 18 god je bila osnovna imunizacija ranije u Srbiji i vazila je dozivotno. Sad bi po novim preporukama trebalo da se proverava titar antitela na 10 god, pa ako je nedovoljan da se refreshuje jos jednom dozom. Ali mislim da to niko ne radi.

a ako je neko preležao? ni ja kao nemke ne mogu da se setim za šta sam primio vakcine a koje sam preležao, ali me zanima jel ima neke razlike u tom smislu?

Link to comment
Share on other sites

MMR se daje u Srbiji od ~1990. Pre toga je od 70ih bila monovalentna vakcina. Trenutno daju buster onome ko nema antitela.

Inače je u jeku i epidemija velikog kašlja, dom zdravlja nas je još pre 1-2 meseca zvao da primimo vakcinu jer nam je mlađi klinac rizična grupa.

Link to comment
Share on other sites

Ta logika može da se primeni na neke neobične bolesti, tipa kreneš da razmišljaš da li ćeš da dobiješ ebolu.

Ovo o čemu se ovde govori je vrlo jednostavna priča - vodiš dete na vakcinaciju normalno i ako svi to rade problem ne postoji i je razmišljaš o tim bolestima. Ovako zahvaljujući raznim stručnjacima imaš situaciju da ljudi čija deca imaju neke druge probleme pa zato ne mogu da prime vakcine (ili su prosto previše mala) prolaze kroz pakao i strepr jer je solidno veliki deo populacije retardiran.

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Dule_smor said:

Ako je prelezao isto moze da se proveri nivo antitela pa ako je dovoljan nije neophodna vakcina.

aha ok, mislio sam da preležavanjem dobijaš neki "drugi vid" antitela da tako kažemo, koja su "jača" nego kad se vakcinišeš.

50 minutes ago, cali said:

Inače je u jeku i epidemija velikog kašlja, dom zdravlja nas je još pre 1-2 meseca zvao da primimo vakcinu jer nam je mlađi klinac rizična grupa.

ah ovo je već neko vreme, ortakova ćerka dobila ima jedno mesec dana. i on je bio u blagom šoku kao veliki kašalj otkud sad ovo.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Zwerko said:

Ta logika može da se primeni na neke neobične bolesti, tipa kreneš da razmišljaš da li ćeš da dobiješ ebolu.

Ovo o čemu se ovde govori je vrlo jednostavna priča - vodiš dete na vakcinaciju normalno i ako svi to rade problem ne postoji i je razmišljaš o tim bolestima. Ovako zahvaljujući raznim stručnjacima imaš situaciju da ljudi čija deca imaju neke druge probleme pa zato ne mogu da prime vakcine (ili su prosto previše mala) prolaze kroz pakao i strepr jer je solidno veliki deo populacije retardiran.

Ко си ти и шта си урадио са Верком? 😄 

Али да, Верко је изнео истину.

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...