Jump to content

Kad se menja monitor?


Lucky

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
11 hours ago, voodoo_ said:

Mada izdao sam to pravilo, ustalio se i ja na 27 inča pre mesec dana, prethodnu 24-orku sam liferovao u tazbinu iako je potpuno ispravna i radi već deset godina, ali prevagnula je želja da mogu da se zavalim u stolicu na metar od monitora bez da čkiljim

šta je to vudsi sad, znaš ti koliko 'leba ... :))

šalim se, ja mislim da za nešto što ti je u tom smislu "oruđe za rad" ne treba štedeti i šta god da odgovara treba uzeti. Ja mislim da preko 27" ne bih prosto mogao da koristim na radnom stolu (mada nisam probao pa da mogu da tvrdim neke 32" i to varijante) tako da sam tu 'de sam, na 24" se "grčim" kad nešto šljakam.

Probao sam one neke ultra wide široke, to 'em nemam 'de da stavim na sto, 'em nešto mi nije to to što se tiče kvaliteta slike i uopšte ugođaja.

Link to comment
Share on other sites

Ma monitori su džabe, nije to neki trošak, jedino što ako skontaš da ti ne odgovara posle par dana, onda kud ćeš s njim, ko ima vremena da se zajebava po oglasima, šalje kuririma, nalazi po gradu itd.

Srećom imamo na poslu sve žive dijagonale i rezolucije (osim ultra wide) pa sam isprobao šta mi najviše leži, sad mi je taman 27 inča (1080p u 100% DPI ili 1440p u 125%). Naravno, puno zavisi od toga gde i kako sediš.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, voodoo_ said:

Ma monitori su džabe, nije to neki trošak, jedino što ako skontaš da ti ne odgovara posle par dana, onda kud ćeš s njim, ko ima vremena da se zajebava po oglasima, šalje kuririma, nalazi po gradu itd.

naručiš online pa ga vratiš u roku od 15 dana? 🙂

 

1 minute ago, voodoo_ said:

Srećom imamo na poslu sve žive dijagonale i rezolucije (osim ultra wide) pa sam isprobao šta mi najviše leži, sad mi je taman 27 inča (1080p u 100% DPI ili 1440p u 125%). Naravno, puno zavisi od toga gde i kako sediš.

Ja sam skapirao da mi je zapravo važnije kakvu sliku daje tj. boje itd (orly). Jednostavno postoje monitori na kojima ne mogu da namestim boje da mi odgovaraju šta god da uradim sa podešavanjima, bez obzira na njihovu cenu pa čak i tip panela. 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dule_smor said:

32 sasvim lepo sljaka ako je sto veci, tj ima nekih 70-80 cm dubine..onda je glava na metar od monitora sto je ok
 

glava mi je u najboljem slučaju na 70cm a možda i 60cm od ekrana ... ne znam kako bih izveo da bude na metar, ako su mi ruke naslonjene na  sto na kojem radim i sedim "ispravno".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, voodoo_ said:

Srećom imamo na poslu sve žive dijagonale i rezolucije (osim ultra wide) pa sam isprobao šta mi najviše leži, sad mi je taman 27 inča (1080p u 100% DPI ili 1440p u 125%). Naravno, puno zavisi od toga gde i kako sediš.

Ja sam sticajem okolnosti trenutno završio na poslu s nekim LG 27" ali u 2160p rezoluciji i mogu reći da je to poprilično sranje priča. U smislu da mi je interfejs na 200% da bi izgledalo iole normalno pa u suštini i ne vidim nikakav boljitak od veće rezolucije. Moje mišljenje je da je 1440p za 27-30" idealno a da 2160p ima iole smisla je bar 32" ali mi to onda dođe preveliko za sto na kome radiš, baš za neke specifične primene možda. 

S druge strane mi ultra-wide deluju kao relativno pristojna zamena za dva monitora na stolu, opet zavisi da li čovek može da se navikne. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...