Jump to content

Starfield - release 06. 09. 2023.


G!!!

Recommended Posts

Bas ne ide timovima koji prave ove space sci-fi igre.. Star citizen - nikada najverovatnije nece ni izaci posto posle 10 godina imaju samo demo od igre, Everspace2 - nekako repetativno napravljena i brzo dosadi, Starfield - igra zahtevnija od No Mans Sky a izgleda bolje samo kad stojite na nekom mesecu dok se svetlost zvezde presijava po povrsini, prepuna bagova sa nepostojecim AI koje su uzeli od nekog deteta koje je to programiralo kao maturski rad u srednjoj skoli. Instalirao sam X4:Foundations(2018) sa nekim DLC-ovima i igra je AAA naslov za ovu bruku od Starfield-a, ali je naravno dosta manje kompleksna nema sletanja na planete i FPS napucavanja.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

"SKYRIM IN SPACE!!!!1"

"1000 planets we can't wait for you to visit and explore!!!!1"

"Starfield je ideja koju Howard jos od 90ih zeli da pretvori u igru"

200 milki dolara, 500 ljudi  i 7 godina developmenta kasnije - jos jedna igra koje se niko nece secati nakon mesec dana

tuga =c

 

opet cu ga pomenuti, ali meni je Outer Wilds nesto najbolje sto sam igrao, a da je sci-fi. jeste, ima mali broj planeta, ali je svaka jedinstvena i pravljena rucno i smisleno, svaka se sjajno uklapa u lore, svaka ima svoju neku caku i trazi drugi nacin razmisljanja, svaka ima gomilu skrivenih prolaza (ali to naravno provalis tek kada istrazis svaki ugao jelte i bude onaj "ahaaaa" momenat), bukvalno se savrseno secam skoro svih delova igre jer je sve bilo upecatljivo. igra jednostavno ima taj istinski "ti si malo govno u necemu ogromnom i neshvatljivom i postoje stvari koje ne razumes i koje su bitnije od tebe" sci-fi vajb, sjajnu atmosferu i muziku, ali isto tako je i slow burn tip igre i mnogima uopste ne legne i prestanu da igraju posle sat vremena. medjutim, onima kojima se ipak dopadne uglavnom zavrsi kao top 5.

Edited by evgeniy
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

eto vidis mogao bih probati taj Outer Wilds, ali gde naci vremena, stoji mi 10 igara nezavrsenih a zapocetih 

ja sam mozda imao neki tracak nade za Bethesdu i ovu igru, kada ih je Microsoft kupio, pa ono fazon neko restruktuiranje i da izbace ovog malog Toda kompleksasa vise iz price, ali avaj kada sam shvatio da oni nastavlju sve po istom vise se i ne osvrcem, i tada sam tek shvatio da vise ne postoji ni tracak nade za fallout 

sada je prezabavno citati hejt koji navlaci Starfield, a nije da mi se nije svideo taj scifi koncept pre ko zna koliko godina

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, G!!! said:

ja sam mozda imao neki tracak nade za Bethesdu i ovu igru, kada ih je Microsoft kupio, pa ono fazon neko restruktuiranje i da izbace ovog malog Toda kompleksasa vise iz price, ali avaj kada sam shvatio da oni nastavlju sve po istom vise se i ne osvrcem, i tada sam tek shvatio da vise ne postoji ni tracak nade za fallout 

ma kakvi, pa kupili su ih samo da im budu "privezak" i da jačaju šta imaju u portfoliju, verujem da niko nije ni planirao da im se previše mešaju u posao.

Link to comment
Share on other sites

Seronja bio i ostao

Tako je i za Skyrim (onaj prvi 32-bitni, ne Special Edition) rekao "trebaće vam beefier rig za ultra detalje" (koji jedva da su izgledali kao ultra) i posle kako je vreme odmicalo (tj kad je izašao Skript Extender) bilo je jasno da je engine pun uskih grla a ne da je do hardvera.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

Igrah par sati, za sada deluje onako, nit smrdi nit mirise. Cyberpunk me je u startu vise privukao recimo, ali ajde videcu. Mehanika je malo cudna ponekad, mape itd...grafika je prosek, mada mi to nije toliko bitno. Ako prica bude bila dobra mozda mi se svidi.

pa svi oni sajtovi sa ocenama 10 od 10 ne mogu biti u krivu! :))

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, qbA said:

IGN i GameSpot 7. Bogami, sa ovih 10+ sati što sam igrao nije bolje od te ocene.

ma dobro pazi, biće njima to profitabilna igra dobrano, čak i sa takvim ocenama, ali je generalno sramota za taj nivo developmenta i vreme uloženo od strane tolike firme.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odigrah 10ak sati za sada. Sta znam, malo se popravio utisak u odnosu na pocetni. Ima mnogo stvari u igri zaista, od kraftovanja itema, upgrade broda, gradjenja outposta itd. Plus skoro svaka od 1000 planeta/satelita ima neki svoj side kvest itd. Interfejs i mehanika su i dalje malo cudni, a grafika mi ne smeta toliko, vise igram zbog price i atmosfere. Mada jeste bruka da igre koje su izasle pre 5 god imaju boju grafiku, al jbga. Sta znam, dacu joj jos sansu svakako, ajde videcemo, ne bih jos davao moju ocenu.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Dule_smor said:

Odigrah 10ak sati za sada. Sta znam, malo se popravio utisak u odnosu na pocetni. Ima mnogo stvari u igri zaista, od kraftovanja itema, upgrade broda, gradjenja outposta itd. Plus skoro svaka od 1000 planeta/satelita ima neki svoj side kvest itd. Interfejs i mehanika su i dalje malo cudni, a grafika mi ne smeta toliko, vise igram zbog price i atmosfere. Mada jeste bruka da igre koje su izasle pre 5 god imaju boju grafiku, al jbga. Sta znam, dacu joj jos sansu svakako, ajde videcemo, ne bih jos davao moju ocenu.

jedan od problema game developmenta je dugačak razvojni ciklus jer kreneš sa jednim engineom i onda je malo bacanje kockice šta će da bude u međuvremenu i da li će ta igra koja je izgledala vrh kad si krenuo izgledati isto tako 3-4-5 godina kasnije. naravno ima tu updatea i upgradea ali zavisi koliko si "zaglibio" duboko dizvineš.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...