Jump to content

Naučni misc


Lucky

Recommended Posts

9 hours ago, Lucky said:

KONAČNO NEKA DOBRA VEST!

Opa Lale, da castis!

Koliko vec uzimas lekove za erektilnu disfunkciju?

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://www.forbes.com/sites/roberthart/2024/02/20/elon-musk-says-neuralinks-first-brain-chip-patient-can-control-computer-mouse-by-thought/?sh=47652303298e

Quote

The first human implanted with a chip from Elon Musk’s computer-brain interface company Neuralink has recovered and can move a computer mouse with thought alone, the tech billionaire announced on Monday, a brief insight into the firm’s progress as it works towards restoring lost abilities like movement and sight and enhancing others like memory and intelligence.

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Opa, Kinezi https://www.scmp.com/news/china/science/article/3263878/chinese-scientists-report-world-first-they-cure-patients-diabetes-cell-therapy

Quote

A 59-year-old man with type 2 diabetes who needed multiple insulin injections daily was given an innovative cell transplant

He has now been insulin-free for 33 months and is not on any other medication, giving hope to other diabetes sufferers

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala, ziv bio. A da, fascinantno je koje sve mogucnosti postoje u medicini, samo smo zagrebali po povrrsini, ubedjen sam da ce za 30 godina vecina danasnjih bolesti moci da se ako ne potpuno izleci ono drzi pod kontrolom i omoguci normalan zivotni vek. Naravno ako to bude bilo u interesu lizardmenima:D

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja sam fasciniran recimo činjenicom da smo rešili AIDS i Hepatits C kao bolest, mislim kao ok, nikad se baš ne izlečiš, ali to se drži pod kontrolom. Kao neko ko je odrastao 90ih se sećam da mi je to bio veći trip - taman nađeš nešto da pojebeš a ono postoji šansa da od toga umreš 😄 

I recimo potpuno sam fasciniran koliko su razne proteze za udove i slično napredovale. Tipa ona naša košarkašica što je izgubila nogu u saobraćajnoj nesreći pa ponovo igra basket, to je nekako tipa 80ih delovalo kao naučna fantastika. Isto sam imao situaciju gde je bila neka gužva na parkingu u tržnom centru (mislim da ja Galerija bila) i prolazi riba ispred na pešačkom, ja gledam nešto sa strane i samo mi kraičkom oka zapadne da nešto nije u redu - a devojka hoda sasvim normalno u nekoj suknji koja ide iznad kolena i jedna joj je noga normalna, a druga je skroz crna, a u stvari ima protezu. Ali kao da je nosila pantalone bukvalno po hodu ne bih nikada provalio. Za 20ak godina kapiram Cyberpunk u fulu će da bude 🙂 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 5/30/2024 at 2:25 PM, Dule_smor said:

Hvala, ziv bio. A da, fascinantno je koje sve mogucnosti postoje u medicini, samo smo zagrebali po povrrsini, ubedjen sam da ce za 30 godina vecina danasnjih bolesti moci da se ako ne potpuno izleci ono drzi pod kontrolom i omoguci normalan zivotni vek. Naravno ako to bude bilo u interesu lizardmenima:D

a pošto će im biti u interesu infinite kupovina lekova za bolesti "pod kontrolom" ali ne potpuno izlečenje, to ostaje za sada samo kao lepa želja 😞 🙂

23 hours ago, Zwerko said:

Ja sam fasciniran recimo činjenicom da smo rešili AIDS i Hepatits C kao bolest, mislim kao ok, nikad se baš ne izlečiš, ali to se drži pod kontrolom. Kao neko ko je odrastao 90ih se sećam da mi je to bio veći trip - taman nađeš nešto da pojebeš a ono postoji šansa da od toga umreš 😄 

 

Aids je bio toliko zastupljen po reklamama i svugde da je delovalo kao apokalipsa. 

Ja se i dalje sećam doma zdravlja ali klinac sam bio, neki rani razredi osnovne, neki plakati protiv AIDS-a su mi još u glavi koliko su bili grozni 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...