Jump to content

AI generatori slika - Stable Diffusion i derivati


Dandy

Recommended Posts

Izašao je novi DragGAN, tj sad može da se skine lokalno i da se proba (ako imaš jak Nvidia GPU) ili može i online da se proba, ali ja nešto nisam baš uspeo najsjajnije a i dosta je sporo. Ima link ovde dole u opisu videa, znam da će Lakiju da se svidi ovaj karakter! 😄 

 

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Zwerko said:

Izašao je novi DragGAN, tj sad može da se skine lokalno i da se proba (ako imaš jak Nvidia GPU) ili može i online da se proba, ali ja nešto nisam baš uspeo najsjajnije a i dosta je sporo. Ima link ovde dole u opisu videa, znam da će Lakiju da se svidi ovaj karakter! 😄 

 

za njega ne treba AI, on svaki dan demonstrira AI sam 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ajd ovde da pitam možda je najpogodnije. 
 

navodno je ovaj profil ai generisana riba 

 

https://www.instagram.com/anazelu?igsh=MWM0dGljbW83b3hjYw==

 

kapiram staticne fotke mogu da primetim ali ima dosta videa koji nema šanse da je ai. Makar ne ceo. Ili sam ja nešto pripustio. 
 

pa jel ai samo faca a sve drugo je realan snimak ili šta, ako neko zna. Zanima me dokle je to došlo. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

Ajd ovde da pitam možda je najpogodnije. 
 

navodno je ovaj profil ai generisana riba 

 

https://www.instagram.com/anazelu?igsh=MWM0dGljbW83b3hjYw==

 

kapiram staticne fotke mogu da primetim ali ima dosta videa koji nema šanse da je ai. Makar ne ceo. Ili sam ja nešto pripustio. 
 

pa jel ai samo faca a sve drugo je realan snimak ili šta, ako neko zna. Zanima me dokle je to došlo. 

Može sada da se napravi i pristojan AI video, pošto mogu da se definišu skeletalne animacije, veći problem je konzistencija pozadine, ali meni ovde pre deluje da su video snimci na profilu rađeni kao deepfake-ovi, tj. iskoristio je postojeći video i samo zamenio lice

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, togFU said:

iako znam da se pravis lud opet, napisacu da nije navodno nego imas na tom istom profilu "priznanje"

https://www.instagram.com/p/C2px2dMrMPa/?igsh=enh6d2xvbm53eWo1

pa da, na to se i pozivam, navodno je AI riba, upravo zbog tog priznanja i lik je navodno neki iz Hrvatske. Ne dovodim to u pitanje, zato i pišem ovde. Ne znam kako si zaključio da se pravim lud, "navodno" je jer imam sumnje u istinitost toga da je kompletno sve AI.

Na primer Dandy kaže da misli da je deepfake i to mi ima više smisla, ako je dobar deepfake, znači neka prava riba + samo zamenjena glava. To mogu da shvatim ali to nije onda baš AI.

Znači nije moje pitanje DA LI JE AI nego pošto je lik rekao da JESTE AI, kakav je ovo AI?

2 hours ago, shpanac said:

Propustio si Lucky, sve je to AI na snimcima...

onda sam baš propustio, bio sam "u trendu" sa praćenjem AI-ja i njegovog razvoja.

 

1 hour ago, Dandy said:

Može sada da se napravi i pristojan AI video, pošto mogu da se definišu skeletalne animacije, veći problem je konzistencija pozadine,

pozadina i mene dosta baguje a i pokreti su prilično prirodni i odgovaraju settingu.

na kraju krajeva neko bi morao baš dobro da se iscima kad bi sve bilo AI, pa mi je i to čudno.

deep fake ima najviše smisla.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...