Jump to content

Samo miris breskve za zadnjicu!


Recommended Posts

moram da priznam da nikad nisam razumeo kupovinu toaletnog papira koji nije onaj najjeftiniji 🙂

ograđujem se doduše ne mislim na onaj roze što je kao šmirgla ili oni što se rastvaraju kad ih uzmeš u ruku koliko su tanki, ali odmah iznad njih klasa!

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

sto se kaze, ima tu velikih diminishing returnsa!

ne uzimam najjeftiniji odavno najvise zato sto je "naduveno" govno gde bukvalno od jedne rolne mogu jednom, eventualno dvaput bulju da obrisem, a sa druge strane ni ovi mnogo skuplji nisu toliko bolji - narocito sto su se sad povampirili svi zivi, kao da se toalet papir pravi od najfinije svile. jebem li im familiju lesinarsku =c
tako da u sustini trazim neku sredinu gde se oseti da ima vise od 30 listica po rolni (perfex), a da opet nije neko preskupo djubre (zewa) i statijaznam. u sustini, sta god da je na nekoj akciji, a da nije djubre!

na kraju krajeva, mozda mudzosi i nisu toliko ludi sa onom cevcicom sto masira cmakicu! no homo ofc

Edited by evgeniy
  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, evgeniy said:

na kraju krajeva, mozda mudzosi i nisu toliko ludi sa onom cevcicom sto masira cmakicu! no homo ofc

ma kakvi mudžosi, samo koreja! em što te lepo opere, em što te posle i osuši i budeš kao nov!

7 hours ago, evgeniy said:

ne uzimam najjeftiniji odavno najvise zato sto je "naduveno" govno gde bukvalno od jedne rolne mogu jednom

kako meni reče jedan lik na pijaci, na kraju je fora u gramaži pa ti je cena manje više ista. odnosno taj od 10 rolni sa pijace od 100 dinara teži npr 200 grama isto koliko i onaj od 4 rolne za 100 dinara iz radnje. naravno sve u okvirima iste kategorizacije.

na drugu stranu imaš i one neke od 1000 dinara rolne koje naravno ne znam ko kupuje 🙂

a imaju i ove varijante da povećaju samo ovaj karton u sredini za jedno centimetar pa i tu uštede (ili u kontra smeru budu ok kao ovaj vudsijev uno što ima onaj mali karton).

Od ovih za kupovinu mislim da uzimam najčešće onaj BašBaš iz Univera (što valjda pravi Perfeks).

Link to comment
Share on other sites

U bre, ala ste osetljivi na dupeta 🙂 Pominjanje Zewa toalet papira nije bilo u kontekstu da imam nobles dupe pa samo time brišem nego mi se to tokom godina iskristalisalo kao jedan ekstremni primer koliko deru ljude za glupost sa jedne strane a koliko su cene nečega otišle u nebo sa druge strane.

Godinama sam radio blizu jednog Tempa i bilo mi je default da idem tamo za najveće gluposti jer je prosto blizu, među prvima su uvedene one samouslužne kase kojih se većina ljudi u tom trenutku bukvalno plašila i onda završiš sve za vreme koje ti treba da prođeš s jedne strane Tempa na drugu a opet prođeš jeftinije za praktično šta god da kupuješ. I tako usput primetiš neke pravilnosti što se tiče tih akcija - na primer konkretno neki Zewa od 20 komada je godinama bila regularna cena oko 600 dinara a makar jednom mesečno bude akcija da je 300 dinara ili manje i tad je jeftiniji od Perfexa. A pošto jel toalet papir ne može da se pokvari onda mi je prešlo u naviku da kad god vidim akciju kupim, trebalo, ne trebalo i ubacim u kola i imam za kad mi ustreba. I to je trajalo dosta dugo, recimo od 2017-2018 pa sigurno do pred kraj 2021. godine. I od tad mi prosto ostalo u glavi da uvek obratim pažnju kad je toalet papir na akciji.

Druga strana ove medalje je da je trenutno taj isti Zewa od 10 rolni, dakle duplo manji, 650 dinara u Maxiju na super akciji koja važi i na Zlatiboru, a inače je 900 i nešto, a taj od 20 komada je sad regularna cena recimo 1500 dinara a nešto se i ne sećam da sam viđao akcije sad skorije (mada ruku na srce više i ne idem u taj Tempo). Čisto kao ilustracija koliko su neke stvari poskupele u protekloj godini. 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 1/28/2023 at 1:14 PM, Lucky said:

Uskoro će ljudi krenuti da idu u klonju u kafanama i kafićima 🙂

IMG_8182.jpg

Ne isplati se kod kuće!

 

Ili ce neki ici po apartmanima - npr na Zlatibor da to obave :D jer je isplativije tako :D 

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, qwert00 said:

 

Ili ce neki ici po apartmanima - npr na Zlatibor da to obave 😄 jer je isplativije tako 😄

to smo kod tebe već apsolvirali a i nije u redu da dođu i cepaju ps5 na OLED od 65" i onda idu da brišu zadnjicu onim roze šmirgl toalet papirom u listićima!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...