Jump to content

Overwatch 2


Lucky

Recommended Posts

Stiže od 4. oktobra, i iako me odavno prošao hajp za igranjem (čak mislim da keca nisam igrao jedno godinu dana, sad skoro sam ponovo instalirao samo da pokupujem neke skinove) probaću svakako dvojku, zanima me baš kako sad izgleda balans na mapama sa samo 5 igrača umesto 6. 

Ujedno ubacili su SMS protection na svaki nalog, moguće da to već neko koristi u industriji ali malo sam ispao iz fazona, tako da sad uz svaki nalog mora da se veže i broj telefona, baš me zanima koliko će to da smanji broj trolova i rendoma koji samo upadaju da bi smarali.

Od danas može da se preloaduje igra za launch.

Link to comment
Share on other sites

Imam tiket sa batlnetom da promenim region i izgleda neće se razrešiti na vreme... nisam valjda džaba otključavao skinove u kecu 😁

Nadam se da će ova f2p verzija uspeti da dovede društvo koje nije bilo za kec. Ali ovaj njihov 'security check' može da negira sve to...

Edited by qbA
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, qbA said:

Imam tiket sa batlnetom da promenim region i izgleda neće se razrešiti na vreme... nisam valjda džaba otključavao skinove u kecu 😁

Nadam se da će ova f2p verzija uspeti da dovede društvo koje nije bilo za kec. Ali ovaj njihov 'security check' može da negira sve to...

pa na kom si regionu bio? 🙂

1 hour ago, qbA said:

Nadam se da će ova f2p verzija uspeti da dovede društvo koje nije bilo za kec. Ali ovaj njihov 'security check' može da negira sve to...

ja sam skapirao da sam nekako nekad zapravo dodato telefon, zašto nemam pojma, siguran sam da ga ne bih dodao tek tako, očigledno su ga nekad već tražili u prošlosti.

Link to comment
Share on other sites

Screenshot 2022-10-05 at 08.22.20.png

mislio sam da su ove motivacione poruke rezervisane samo za žene 😞

8 hours ago, Zwerko said:

 

srećom pa nisam ni hteo da probam juče igru, ali DDoS napad je rofl stvar u 2022 godini :))

a zapravo sam se zeznuo onaj pre-release content mi bio ograničen DL po defaultu u battle.netu i onda je sporo išao ja nisam ni gledao i naravno nije se ni skinuo 🙂

možda je sad tokom noći 🙂

Link to comment
Share on other sites

Odigrao sam pomalo da vidim kako ide taj 5na5, šta ga znam, deluje da radi, videćemo malo kasnije kad se ljudi naviknu.

Za sad mi radi igra bez nekog dodatog traženja broja telefona, vidim da kukaju ljudi oko toga, tako da je valjda to što sam dodao broj davnih dana (iako ne znam kada) pomoglo.

aha, ustvari ne, zeznuo sam se, promenili su pravilo jer su ljudi kukali:

Quote

 

Any Overwatch player with a connected Battle.net account, which includes all players who have played since June 9, 2021, will not have to provide a phone number to play. We are working to make this change and expect it to go live on Friday, October 7. We will update players once it is in effect.

We remain committed to combating disruptive behavior in Overwatch 2—accounts that were not connected to Battle.net as well as new accounts will still have to meet SMS Protect requirements, which helps to ensure we’re protecting our community against cheating. If a player is caught engaging in disruptive behavior, their account may be banned whether they have a new account or not.

As a team, we will keep listening to ongoing feedback and will make further adjustments in this area if it is required.

 

Od heroja

Simetru su ukanalili, ne mogu da je igram sad dok to malo ne srede, teleport nema nikakvu funkciju 🙂

Rajnharta su dodatno bafovali, sad je zabavan za igranje dodatno.

Od novih likova, Sojourn je mega zabavna za igranje, ko je voleo rejl u quakeu ovde će biti kao kod kuće. 

Junker queen solidna ali moraju lepi komboi da se prave a deluje mi da će biti pakao u mečevima sad kad je jedan tenk pošto će svi hteti da igraju sa njom i neće ničemu služiti u timu :))

Kiriko je srećom isključena iz rankeda za sad jer već vidim da niko ne može da se sastavi sa njom a treba da bude hiler 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Ušao sam i ja da igram 🙂, Simetra je sad DPS i uopšte ne želim da vidim kako ti izgleda haha.

Meni je neverovatno koja razlika postoji izmedju heroja, neki su 'pickup and play' a ostali su komplikovani i zahtevaju fokus za bilo kakvu zabavu. Ne postoji sredina.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, qbA said:

Ušao sam i ja da igram 🙂, Simetra je sad DPS i uopšte ne želim da vidim kako ti izgleda haha.

Meni je neverovatno koja razlika postoji izmedju heroja, neki su 'pickup and play' a ostali su komplikovani i zahtevaju fokus za bilo kakvu zabavu. Ne postoji sredina.

istina ali šta će ti sredina? poenta za neke je da budu laki da odmah krenu da ih igraju ljudi, a kad si već odmakao onda pređeš na ove advanced i to je to :))

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, qbA said:

U pravu si, zgotivio sam baš Džanker Kraljicu u zadnja dva dana... 😄

Kad je dobra timska kompozicija, uništava sve pred sobom. Što me podseća koliko je ova igrica nalik doti... budi iste emocije.

ona je tipični tenk heroj da navlači agro na sebe kao iz MMO-ova 🙂 bukvalno deluje to uleće u fajt i cepa levo desno sve šta stigne i pravi komboe.

Vidim da se def šiftuju od koncepta igre sa štitovima, pa ne znam kako će Rejn i Sigma donekle da se uklope, videćemo.

I nova Orisa je zabavna, nisu joj  loši abilitiji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

zajebana neka prica

kako im uspeva da odrade OW2 kao najgori i najlenji "drugi deo" bilo koje igre ikada, pa WC3 Reforged, pa gomila gluposti sa mikrotransakcijama i celim tim lootbox kazinom u Diablu, pa se rebootuje WoW iznova (cekam i treci put da ga poguraju u nekom trenutku, vise me nista ne bi iznenadilo), itd, itd. u sta se sve ovo pretvorilo =c

Link to comment
Share on other sites

pitanje je koliko im zapravo uspeva, nisam primetio neke cifre oko igrača, prodaje battle passa itd, obično se tu blizzard trti ono - hvala za milion igrača i tako to. osim ako ne posmatramo probleme sa pristupom serveru kao veliki broj igrača :))

ok, definitivno se nešto kraće čeka na meč nego u OW1, ali i dalje je "honeymoon". Zapravo čekam sad kad krene prvi heroj novi koji će biti iza premiuma kako će ljudi reagovati, mada mi već sad deluje dosta hejta i prema konceptu battle passa i prema nedostatku social interakcija, medalja, itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 11/28/2022 at 2:02 AM, evgeniy said:

zajebana neka prica

kako im uspeva da odrade OW2 kao najgori i najlenji "drugi deo" bilo koje igre ikada, pa WC3 Reforged, pa gomila gluposti sa mikrotransakcijama i celim tim lootbox kazinom u Diablu, pa se rebootuje WoW iznova (cekam i treci put da ga poguraju u nekom trenutku, vise me nista ne bi iznenadilo), itd, itd. u sta se sve ovo pretvorilo =c

i naravno već menjaju pravila pa će ramatra moći ranije da se otključa za free 2 play igrače 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 12/6/2022 at 3:44 PM, Lucky said:

i naravno već menjaju pravila pa će ramatra moći ranije da se otključa za free 2 play igrače 🙂

koliko je glup ovaj ramatra pa to nema nigde. bukvalno za decu da se lože 🙂

onaj ability što "vuče na dole" nema nikakvu upotrebnu vrednost osim da ga bacaš okolo da pravi vizuelni efekat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Quote

 

Blizzard has announced that certain games will soon not be available in China anymore, as their licensing agreements with NetEase are expiring. By the end of this month, games such as Overwatch 2, World of Warcraft or Hearthstone will be shut down.

Since 2008, Blizzard Entertainment had a licensing agreement with publisher NetEase for the games World of Warcraft, Hearthstone, Warcraft III, Reforged, Overwatch, the StarCraft series, Diablo III, and Heroes of the Storm, which gave NetEase permission to publish these games in China. Since Diablo Immortal is running under a different agreement with NetEase, it will remain available in China.

 

Quote

 

The licensing agreements between Blizzard Entertainment and NetEase have been a difficult issue for a long time. But now that their original agreement was expiring, Blizzard and NetEase were unfortunately not able to agree on some important terms of cooperation and have therefore decided to end their partnership in 2023.

Earlier this month, Blizzard China reached out to NetEase and offered to extend the deal by another six months, while they are still looking for a new partner. Unfortunately, this offer was declined by NetEase, causing their official license to come to an end on January 23 and without further ado, shutting down all game servers and making Blizzard titles inaccessible to players, located in China.

 

Doduše kažu da je to samo 3 posto od revenuea koji generiše Activision, što nije nemoguće.

Iako iz Kine verovatno igra mali milion igrača, kapiram da ih plaća njih pet, tako da im verovatno nije prevelika šteta osim u smislu komunikacije koliko miliona ljudi igra Blizzard igre globalno pa se ispostavi da je 80% iz Kine :)) Makar će im biti rasterećeniji serveri!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Genijalno je šta su bitne teme u igri kad ubacuju novog heroja:

Quote

 

Lifeweaver is Overwatch’s first pansexual hero, and while he’s not the game’s first or only queer character, it seems like he’s the first to be open about his sexuality in the game. Where before queer characters like Tracer and Soldier 76 had their orientations confirmed outside the game in comics and shorts, according to the developers, Lifeweaver’s in-game lines and conversations with other heroes will affirm his sexuality. It’s not, nor has it ever been, enough that Overwatch’s queer characters only exist as such in the ancillary materials. It’s about time Overwatch’s queer representation be overt in the game itself, and I hope the developers retroactively do the same for its other queer characters in the future.


 

nisam imao pojam da je soldier isto gej :)) za trejserku sam ispratio.

ali kao theverge piše o liku i onda ceo jedan pasus je posvećeno tome kako je on pansexual i to je sad javno u igri i kao to je bitno za gameplay verovatno!

Link to comment
Share on other sites

A ja htedoh juče da napišem ispod videa "The least gay Overwatch character".

Ista priča kao i Apex Legends i Valorant koji iz neke potrebe moraju da potenciraju tu priču, kao da je ikome bitna. Actually znam lika IRL koji nije hteo da pokrene Apex Legends kad je čuo da su svi likovi ingame queer, a preferira igre tog žanra 🙂

...

Link to comment
Share on other sites

Jasna je potreba da potenciraju priču kako smo svi inkluzivni i sve je to super, i toga ima i u filmovima i serijama itd, ali nakon toga celo medijsko kačenje na tu priču da sad svi moraju i o tome da razgovaraju mi je potpuno off. Ali dobro, neko je tamo uradio matematiku i skapirao da ako ubace gej lika imaće veću popularnost igre 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...