Jump to content

MacBook Air M1, za i protiv


fox m.

Recommended Posts

Ako bi se koristio za svakodnevne stvari, QA i DevOps radnje.

Ili mora Windows emulacija ili Linux?

Primarno me loži tišina, hoću da zamenim deceniju+ staru šklopociju od dual core Lenova koji ne mogu da smislim više.

Ili da uzmem neki T4xx Thinkpad i nabudžim ga do kraja.

Link to comment
Share on other sites

Kako si opisao, tako su ti pomogli

Šta su svakodnevne QA i devops radnje? Je l imaš neki specifičan alat ili puštaš džobove na remote build serveru? Git, bash, pajton i slično će da ti rade skoro isto svuda, za ostalo istraži malo

Da je dobar kao hardver, jeste valjda jebem li ga

Link to comment
Share on other sites

iako sam true macfag, air nije dobar za to jer mu je mali ekran. Ako ces ga kaciti na externi ekran i externu tastaturu (potrebni su adapteri), onda da.
Ako svoje svakodnevne poslove mozes da zavrsis na malom ekranu i maloj tastaturi, onda da.

Osecaj kada u kaficu otvoris mac, pijes latte i slusas tiho dada glisica na svom mac uredjaju je, pa prosto predivan


 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

On 8/25/2022 at 10:52 AM, fox m. said:

Ako bi se koristio za svakodnevne stvari, QA i DevOps radnje.

Ili mora Windows emulacija ili Linux?

Primarno me loži tišina, hoću da zamenim deceniju+ staru šklopociju od dual core Lenova koji ne mogu da smislim više.

Ili da uzmem neki T4xx Thinkpad i nabudžim ga do kraja.

ajd ja ću da odgovorim na naziv topica dok ovo drugo ne pojasniš.

za - baterija koja traje milion godina, trackpad, osx, nema kuler i mac je (posle možeš bolje da ga prodaš), punjač mali i usb-c pa možeš da puniš i telefon itd (zgodno za putovanja). brz, trenutno se budi iz sleepa, njegove aplikacije (appleove) rade odlično.

protiv - samo usb-c portovi, ne-nativne-optimizovane m1 aplikacije rade krš tj. baguju ga, nekad tih 8GB ram može da bude malo

ekran bih ostavio tu i tamo, mali je za svakodnevni rad ako treba da gledaš u njega 8h itd, ali ovo u starbaksu što kaže igor je sasvim ok i na putu i šta god.

Link to comment
Share on other sites

On 8/28/2022 at 8:42 AM, voodoo_ said:

Šta su svakodnevne QA i devops radnje? Je l imaš neki specifičan alat ili puštaš džobove na remote build serveru? Git, bash, pajton i slično će da ti rade skoro isto svuda, za ostalo istraži malo

Pod svakodnevne stvari mislio sam na surf, muziku, video i tako to, ima zarez. To naravno nije problem. Za ovo drugo ne znam unapred, tek treba da učim. Kontam da jedina prepreka može da bude memorija zbog količine stvari koji se vrte u isto vreme. Svakako treba da zamenim postojeći laptop bez obzira na "pro" aspekte, pa ako može dve muve jednim udarcem bilo bi super.

Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2022 at 10:07 PM, fox m. said:

Pod svakodnevne stvari mislio sam na surf, muziku, video i tako to, ima zarez. To naravno nije problem. Za ovo drugo ne znam unapred, tek treba da učim. Kontam da jedina prepreka može da bude memorija zbog količine stvari koji se vrte u isto vreme. Svakako treba da zamenim postojeći laptop bez obzira na "pro" aspekte, pa ako može dve muve jednim udarcem bilo bi super.

onda nemaš brige, sve će to super da ti radi.

memorija može da bude problem iz mog iskustva kao što napisah gore, ali meni se to događa samo u slučaju da imam jedno 7-8 otvorenih appova sa više tabova ako su browseri u pitanju itd. Pri čemu mislim da Thunderbird zapravo jede najviše, a moguće i ovi polu-optimizovani tipa Viber, Skype etc, ali me mrzelo da istražujem baš previše.

tako da mislim da nećeš biti nezadovoljan, posebno zbog baterije, kvaliteta ekrana i na kraju krajeva same izrade uređaja, uz sve pomenuto gore.

Link to comment
Share on other sites

Just now, fox m. said:

Jel Tbird i dalje najbolji mejl klijent, i na OSXu?

pa ne mora da bude, Mail je sasvim ok klijent a ima i još dobrih alternativa. ja sam se za njega nešto zakucao jer ga koristim i na win i na osx i onda mi je lako da prebacim baze kad reinstaliram komp itd, pa zato koristim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...