Jump to content

BG CAR SHOW 2022


Lucky

Recommended Posts

1 hour ago, oddball said:

@Lucky sirovine jesu poskupele, i to poprilicno. Narocito u zemljama EU gde se sirovine daleko vise trose. Metali mozda najvise zbog aktuelne situacije. Uglavnom se ljudi hvataju za poskupljenje naftnih derivata jer je to sto najvise koriste, ali metali recimo su bas skocili. I tokom pandemije, a sada zbog Ukrajine pogotovu. Sa druge strane smatram da Turatek je previse poceo da se ponasa kao BMW. Ok, Turatek je BMWova sestrinska firma i logicno je da imaju slicnu poslovnu logiku, ali neki potezi mislim da nisu opravdani. Kao vozac motora koji ne gleda brend vec nacin izrade i prakticnost mislim da je cena pojedinih aksesoara previsoka. Medjutim, uvek ima ljudi koji ce kupiti nesto zato sto je to taj-i-taj brend to napravio.

Naravno, ne bi se ni prodavali "originalni dodaci" u tolikoj meri da nema takvih koji žele to da kupe pa da samo piše ime brenda.

To kreće od gluposti kao što su privesci za ključeve, pa posle ono majice, kape, ali naravno ide i do ovih premium dodataka za auto.

A ono sve to isto kao no-name samo nema taj price tag 🙂

Mislim na ove sitnije stvari ofc.

A za sirovine, jeste, sve je skočilo, ali ide standardno pitanje šta je opravdano a šta ne tj. u kojoj meri je povećanje opravdano. Ja gledam sa ovim nekim majstorima što se mlatim, imam utisak da jedno 50% povećanja cene tih sirovina je samo na "hajp" a 50% je realno 🙂

Link to comment
Share on other sites

Pa zavisi kako gledas na to. Imas realnu i trenutnu cenu po kojoj kupujes, ali sa druge strane imas i taj problem nesigurnosti. Ukoliko ti kupis sada po jednoj ceni ono sto ti treba da bi napravio nesto i prodas u odnosu na proracun troskova u trenutku kupovine ne znaci da neces biti u minusu prilikom sledece kupovine irovina jer nema garanta da cena nece ici gore. Ali, ima i hajpovanja, naravno. Negde su neka poskupljenja realno opravdana, negde nemaju veze sa realnim stanjem.

narocito u odnosu na to sta taj proizvod nudi.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, oddball said:

Pa zavisi kako gledas na to. Imas realnu i trenutnu cenu po kojoj kupujes, ali sa druge strane imas i taj problem nesigurnosti. Ukoliko ti kupis sada po jednoj ceni ono sto ti treba da bi napravio nesto i prodas u odnosu na proracun troskova u trenutku kupovine ne znaci da neces biti u minusu prilikom sledece kupovine irovina jer nema garanta da cena nece ici gore. Ali, ima i hajpovanja, naravno. Negde su neka poskupljenja realno opravdana, negde nemaju veze sa realnim stanjem.

narocito u odnosu na to sta taj proizvod nudi.

apsolutno sam ubeđen da svi računaju ekstraprofit kad god mogu i pravdaju se ratom, elonom muskom, bosanskim piramidama.

naravno da postoje opravdani potresi, ali iz njih mnogo neopravdanih skokova cena.

slično kao sa cenama goriva koju smo obradili ovde već milion puta - e padne cena nafte, ništa se ne dešava sa cenom, skoči cena nafte, benzin skoči duplo :))

Link to comment
Share on other sites

ejbg, da sam znao da su bili i oldtajmeri otisao bih da ih vidim. to mi je zao sto sam propustio.

sad bar znam za sledecu godinu. i moj klinac strasno gotivi oldtajmere tako da vec imam u planu sledeci sajam 🙂 

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, oddball said:

ejbg, da sam znao da su bili i oldtajmeri otisao bih da ih vidim. to mi je zao sto sam propustio.

sad bar znam za sledecu godinu. i moj klinac strasno gotivi oldtajmere tako da vec imam u planu sledeci sajam 🙂 

Ni ja nisam znao, bilo je to prijatno iznenađenje 😄

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Половина аутомобила на сајму купљена за кеш, продато више од 75 возила вреднијих од 150.000 евра
Купци у Србији потрошили су око 20 милиона евра на Сајму аутомобила у Београду. Притом, свако друго возило на тој манифестацији купљено је готовински тј. у кешу. Укупно је продато 2.000 возила од чега најмање потпуно електричних. Продато је преко 75 возила класе преко 150.000 евра што не улази у укупан збир продаје, јер је то класа за себе

 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sajam nam je možda jadan, al' smo bolji od švajcaraca!

Quote

 

The Geneva International Motor Show (GIMS) will be held exclusively in Doha, Qatar, in 2023. The event planned for Geneva in February 2023 will not take place, the " Comité permanent du Salon international de l'automobile de Genève " foundation announced today with regret.

"Due to the uncertainties in the global economy and geopolitics, as well as the risks related to the development of the pandemic, the organisers have decided to focus exclusively on the planning of the event in Doha in 2023", says Maurice Turrettini, President of the foundation "Comité permanent du Salon international de l'automobile de Genève".

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...