Jump to content

Boardgames - sta igrate, saveti za kupovinu, itd


Recommended Posts

zaboravih da kazem, bukvalno pre nego da krenem da radim postolje i da lepim travkice, ispadne mi iz ruke i zaroni glavom i ramenom u braon i rukom u crnu boju

plakalo mi se koliko mi nije bilo dobro, ali sam brzo reagovao mokrim stapicem za usi, pa je bilo ribanja. na kraju se uopste ne izvaljuje, ali ja znam za jednu malu "greskicu" koja otkriva tajnu*!

* da sam trapav do jaja i da ne treba da drzim boje direktno ispod figurice dok bojim =c

Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2022 at 11:16 AM, digrejzo said:

zaboravih da kazem, bukvalno pre nego da krenem da radim postolje i da lepim travkice, ispadne mi iz ruke i zaroni glavom i ramenom u braon i rukom u crnu boju

plakalo mi se koliko mi nije bilo dobro, ali sam brzo reagovao mokrim stapicem za usi, pa je bilo ribanja. na kraju se uopste ne izvaljuje, ali ja znam za jednu malu "greskicu" koja otkriva tajnu*!

* da sam trapav do jaja i da ne treba da drzim boje direktno ispod figurice dok bojim =c

brate ako si trapav i još ovo bojiš onda +5 na sve.

ja bukvalno znam koliko sam za neke tako pipave stvari nesposoban i kao potrudim se da se to ne dogodi i ono se svakako dogodi 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ako ima nekog ko se loži na Star Trek, ozbiljno preporučujem Fleet Captains https://boardgamegeek.com/boardgame/79127/star-trek-fleet-captains

Sami brodovi su fantastično napravljeni plus se mogu farbati ko đeli da budu još realniji, borbe dobro osmišljene kroz kombinaciju setovanja brodova (oružje, štit, senzori, pogon), kockica i kartica, a simulacija istraživanja dobro urađena kroz šestougaona polja koja predstavljaju svemir koji je na početku igre upside down. Postoje i dve ekspanzije - Romulan Empire i Dominion.

Sve u svemu, fantastična igra koja će oduševiti svakog Trekija

  • Like +1 1

You say, away with you Communists; we say, away with you imperialists!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

stigao konacno i  DUNC IMPERIUM \o/

morao sam da ispostujem Draletov mini review, a i kida igra objektivno, swe pohwale! koliko vidim po utiscima, Rise of Ix ekspanzija je bas fino zaokruzio celu pricu, lepo je znati da nisu preterali. i da su samo dodali sve ono sto igru cini dobrom (ali sa merom), ali lagano, prvo osnovnoj igri da isisam dusu. utisak posle prve partije je da jedva cekam vikend da odigram jos barem dve, zarazno je jako. bila je fina tenzija tu negde do 6-7. poena, ali sam onda vezao neke gotivne intrigue karte, pobedio u okrsaju sa 2VP nagradom za prvo mesto i u jednom krugu uzeo 4 poena ukupno. topla preporuka! \o/

IMG_20221214_193203.thumb.jpg.b13e5b7a1b827f302f8bdd9390452050.jpg

Spoiler

 

vec u prvoj partiji sam morao da uspostavim dominaciju! kenjale me doduse malo i karte koje je bot izvlacio, dva puta je solidno ostetio drugog igraca, pa steta da ne iskoristim kad sam u situacijli jelte!

IMG_20221214_223220.thumb.jpg.72ab882dbb8b9a62dfbc175c07916673.jpg

 

  • Like +1 1
  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

KlaskDesignerMikkelBertelsenInterview_Ga

danas na predstavljanju, danski stoni fudbal - KLASK!

ukratko, u pitanju je igra iz dexterity kategorije (Crokinole, klasican stoni fudbal, itd), gde je akcenat na fizickoj strani igranja igre i direktnog nadmetanja sa protivnikom. pravila su jednostavna - primite gol, zaglavite svog igraca u rupi za gol, navucete na sebe dva bela magnetica ili jednostavno izgubite kontrolu nad svojim napadacem i ne mozete nikako da ga vratite magnetom koji pomerate ispod table - poen za protivnika. cela stvar je jako fino izradjena i nema vecih problema sto se habanja tice, ali ce vremenom svakako doci. izlizace se prostor ispred oba gola jer tu najvise bleje crni coveculjci, ali nista sto ce nesto preterano uticati na igrivost, ako ista, bice jos glatkija povrsina. uz igru dobijate rezervnu lopticu, jedan mali beli magnet i 6x folija koje se lepe sa donje strane napadaca tako da manje grebu teren i generalno se bolje klizaju. ja sam odradio jos jedan mali mod gde sam isekao rezervne klizace koje sam dobio uz misa, pa se sada jos bolje pomeraju napadaci i sve je k'o podmazaoo (no homo). glavna stvar je sto ne moze da se skloni sa stola dok se ne odigra barem 10ak partija (svaka do 6 poena), daleko vise kad se skupi vise ljudi i napravi se neki mini turnir.

da ne drvim dalje, evo jedan kratki how to play koji ce sve to mnogo gotivnije prikazati:

Spoiler

 

sjajan poklon za svadbu ili useljenje!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, evgeniy said:

da ne drvim dalje, evo jedan kratki how to play koji ce sve to mnogo gotivnije prikazati:

 

ovo deluje kao nešto što bi moglo da se nađe u flying tigeru ali izgleda da nema.

jel treba da cimam ortake iz danske? 🙂 ili ima negde u lokalu?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, evgeniy said:

valja klaskserbia burazer na IG za 4500rsd (barem kad sam ja kupio). moguce da gresim, ali mislim da ga kod nas neces naci nigde drugde inace

aha, gledam malo po netu, oko 40-50 evra je generalno, tako da nije taj sa KP nešto skuplji.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

evo i jedan Jakhal iz WH40k, prilicno sam zadovoljan kako je ispao, isprobavao sam neke nove fore i naravno da je gotivniji uzivo!

KmFIb2c.jpg

F6EOb15.jpg

sledeca zrtva je Tech-priest Dominus, odradio sam i neko"Mars" test postolje da vidim da li mi izgleda ok, mada mislim da fali mozda jos malo crvenila. njegovo postolje ima dosta manje kamencica i vise je ravno/monotono/mrtvo, pa ce biti dosta fino kad se odradi. imam i kutiju sa 10 Chaos marinaca, ali jos ne znam da li cu da ih radim sve u istoj boji, ili cu da isprobavam razlicite kombinacije jer ima vise frakcija. za sad sam u 40k univerzumu jer imaju najbolje minijature jbg, a i nemam 3d stampac da se zajebavam van toga. cilj je da obojim razlicite minijature iz razlicitih frakcija, u gotivnim pozama i zanimljivim bojama, i napravim neki mali WH40k hram na jednoj polici.

Spoiler

CFDoDuy.jpg

m3Pihco.jpg

60010199044_NachmundGroup2.jpg

@Lucy mrdaj ovo u WH40k topik ako treba, posto sam se ipak malo udaljio od bordgejmova (na kratko)!

Edited by evgeniy
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bravo Mešugo, ovo je sad već druga priča!

Slučajno naiđoh i na ovu vest:

Quote

 

Tvorac međunarodno poznate društvene igre "Katan" Klaus Tuber preminuo je u 70. godini, piše BBC.

Tuberm rođen u Nemačkoj, preminuo je 1. aprila nakon "kratke i teške bolesti", navodi se u saopštenju njegove porodice.

Više od 40 miliona primeraka "Katana" prodato je od kada se pojavio na policama 1995. godine, a prevedena je na više od 40 jezika. 
"Katan Studio" ga je u jednoj izjavi opisao kao "ljubazno i nesebično ljudsko biće" i "inspirativnog vođu". Kompanija je ohrabrila ljubitelje da odaju počast Tuberu tako što će "biti ljubazni jedni prema drugima, neustrašivo se baviti svojim kreativnim strastima i uživati u igri sa svojim najmilijima".
U igri "Katan", prvobitno poznatoj kao "The Settlers of Catan", igrači se takmiče da kolonizuju izmišljeno ostrvo Katan.

 

Screenshot 2023-04-06 at 09.07.21.png

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Je l' ima nešto čime bih klinca od skoro 8 godina koji loše čita ćirilicu, a još lošije latinicu i još uvek baš i ne vlada engleskim mogao polako da počnem da uvodim u svet igara na tabli?

Dosadašnji maksimalni domet nam je monopol junior, tako da mislim da bi nam i nešto poput, recimo Talismana, bilo too much.

Sent from my M2101K9AG using Tapatalk

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Imaš gomilu igara koje ne zahtevaju čitanje jednom kad im objasniš pravila.

Kralj Kockica, Animal upon Animal, Rhino Hero, Rally Trucks, Secret Code 13+4 i Playa, Playa, Dino Rescue i Kraken Attack su neke od igara koje igramo u tom uzrastu.

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

postoji bas gomila, sve zavisi koju kompleksnost trazis, ali u tom uzrastu pretpostavljam da je tema/dizajn presudan da bi klinci bili zakucani za sto. isto tako bih licno izbegavao igre koje vode evidenciju poena tokom igre jer neka deca jednostavno ne goive da gube ili im paznja drasticno opadne kad vide gde su u odnosu na druge igrace i da nema smisla dalje igrati jer ne mogu da pobede, ali sve zavisi od deteta!

ono sto sam licno video da je dobro proslo kod devojcice od 6 godina (ipak za nijansu kompleksnije od kalijeve liste, a mozda i ne) jeste Point Salad, Carcassonne, Cascadia, Takenoko, Quacks of Quedlinburg (iako ima teksta na kartama, sve je objasnjeno simbolima i lako se pamti), Mysterium/Mysterium Park (kapiram da bi se i Dixit slicno pokazao), Azul .

Link to comment
Share on other sites

On 4/15/2023 at 7:01 AM, kruko said:

Je l' ima nešto čime bih klinca od skoro 8 godina koji loše čita ćirilicu, a još lošije latinicu i još uvek baš i ne vlada engleskim mogao polako da počnem da uvodim u svet igara na tabli?

Dosadašnji maksimalni domet nam je monopol junior, tako da mislim da bi nam i nešto poput, recimo Talismana, bilo too much.

Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
 

imaš majnkraft borgejm, lagan je.

  • Like +1 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...