Jump to content

pričajte


manson

Recommended Posts

2 hours ago, manson said:

I Cyrax je crna žena 🙂

 

apsolutno mi nije jasno zbog čega im treba Sajraks kao crna žena 🙂 mislim, ima toliko likova, plus novih, plus starih, čemu potreba da ih još menjaju.

doduše, ja sam negde ispustio kad su uopšte Cyrax/Sektor postali ljudi, u moje vreme su bili ful androidi 🙂

Link to comment
Share on other sites

Super im je i ekipa, i narativ - igra ne treba da bude skuplja od $50, nema pay-to-win, nema gated sadržaja.

Voleo bih da uspeju, kako bi to bio signal drugima da industrija igara ne mora da prati postojeće šablone da bi igra bila uspešna.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, cali said:

Super im je i ekipa, i narativ - igra ne treba da bude skuplja od $50, nema pay-to-win, nema gated sadržaja.

Voleo bih da uspeju, kako bi to bio signal drugima da industrija igara ne mora da prati postojeće šablone da bi igra bila uspešna.

može da ode na obe strane iskreno, videli smo već takve priče pa ispadnu totalni fejl (mislim na okupljanje likova iz poznatih studija u jedan, ne na biznis model).

Link to comment
Share on other sites

lol https://blog.playstation.com/2024/09/03/an-important-update-on-concord/

Quote

Concord fans — we’ve been listening closely to your feedback since the launch of Concord on PlayStation 5 and PC and want to thank everyone who has joined the journey aboard the Northstar. Your support and the passionate community that has grown around the game has meant the world to us.

However, while many qualities of the experience resonated with players, we also recognize that other aspects of the game and our initial launch didn’t land the way we’d intended. Therefore, at this time, we have decided to take the game offline beginning September 6, 2024, and explore options, including those that will better reach our players.

While we determine the best path ahead, Concord sales will cease immediately and we will begin to offer a full refund for all gamers who have purchased the game for PS5 or PC. If you purchased the game for PlayStation 5 from the PlayStation Store or PlayStation Direct, a refund will be issued back to your original payment method.

Customers who purchased from other digital storefronts will also be refunded. More information about refunds from Steam and Epic can be found below:

Steam Store – Steam Store will refund players who bought the game over the coming days. Steam will send confirmation of the refund once it has been processed.

Epic Games Store – Epic Games Store will refund players who bought the game over the coming days and will contact each customer directly to confirm that the refund has been processed.

Other retailer refunds – For customers who have purchased a physical copy at a retailer location outside of PlayStation directly, please refer to the refund process of the retailer you purchased it from to obtain your refund.   

Once refunded, players will no longer have access to the game. 

 

Link to comment
Share on other sites

ne razumem ti to ovi ne znaju ovo a ovi ne znaju ono, opet bacas drvlje i kamenje na pogresnu stranu, ili meris koliko neka zemlja ima znanja i mogucnosti prema uspenosti nekakvih aplikacija za mobilne ?  nista te ne razumem .... 

nivo cenzure na zapadu je veci nego bilo gde na svetu pa eto opet funkcionisu, sto bi bio problem sa rusijom ili kinom ?

uska i sve bliza saradnja rusije i kine, i onda tome dodas sve zemlje koje su oko njih, prevazilazi daleko sve ono sto dolazi trenutno sa eu+us kombinacije , prosto je - progutace ih u svakom pogledu

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2024 at 1:43 PM, G!!! said:

ne razumem ti to ovi ne znaju ovo a ovi ne znaju ono, opet bacas drvlje i kamenje na pogresnu stranu, ili meris koliko neka zemlja ima znanja i mogucnosti prema uspenosti nekakvih aplikacija za mobilne ?  nista te ne razumem .... 

nivo cenzure na zapadu je veci nego bilo gde na svetu pa eto opet funkcionisu, sto bi bio problem sa rusijom ili kinom ?

nije drvlje i kamenje, samo iz iskustva u uglu pokušaja da nešto od igara napraviš/izdaš na tim teritorijama. ne kažem da možda u perspektivi neće da se srede, ali znajući ograničenja koja imaju, neće biti lako. pitanje je potencijala i veličine tržišta i da li će želeti time da se bave. da, ima kina milijardu ljudi rusija 150 miliona, velika su tržišta ali izazovi takođe veliki u tehnološkom smislu.

iz tog ugla je na zapadu lakše, nevezano za to da li rade cenzuru ili ne.

Link to comment
Share on other sites

PS55 Pro https://blog.playstation.com/2024/09/10/welcome-playstation-5-pro-the-most-visually-impressive-way-to-play-games-on-playstation/

Quote

We developed PS5 Pro with deeply engaged players and game creators in mind – as many have asked for a console that runs even higher fidelity graphics with smoother frame rates at 60FPS. We achieved this on PS5 Pro with several key performance features.*

Upgraded GPU: With PS5 Pro, we are upgrading to a GPU that has 67% more Compute Units than the current PS5 console and 28% faster memory. Overall, this enables up to 45% faster rendering for gameplay, making the experience much smoother.

Advanced Ray Tracing: We’ve added even more powerful ray tracing that provides more dynamic reflection and refraction of light. This allows the rays to be cast at double, and at times triple, the speeds of the current PS5 console.

AI-Driven Upscaling: We’re also introducing PlayStation Spectral Super Resolution, an AI-driven upscaling that uses a machine learning-based technology to provide super sharp image clarity by adding an extraordinary amount of detail.

...

The PS5 Pro console will be available this holiday at a manufacturer’s suggested retail price (MSRP) of $699.99 USD, £699.99 GBP, €799.99 EUR, and ¥119,980 JPY (includes tax). It will include a 2TB SSD, a DualSense wireless controller and a copy of Astro’s Playroom pre-installed in every PS5 Pro purchase. PS5 Pro is available as a disc-less console, with the option to purchase the currently available Disc Drive for PS5 separately.

PS5 Pro will launch on November 7, 2024 and will be available at participating retailers and directly from PlayStation at direct.playstation.com. Preorders will begin on September 26, 2024.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, manson said:

ali 800 evrića lagano :))

sećam se kad je PS3 izašao pa koštao onih 500-600 ili koliko već svi se sablaznili, dok je x360 bio onih 300tinak... a ovi zaboli 800e za PS5 pro 🙂

nadam se da će da propadnu!

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, manson said:

Da, obožavam taj pr kurs, 699 USD je 799 EUR 🙂 

 

A valjda će konačno biti i tih nekst gen igara 🙂 

iskren da budem, i mene je malo iznenadilo da cena nije 700 evra (jer i to je zapravo ~780$ što znači da je sad razlika u ceni solidnih 180$ US-EU. Obično se gađa 1:1 eur/usd u tim varijantama.

A što se igara i ostalog tiče, iskreno nisam siguran, pa ni PS4 Pro nije baš uneo "revoluciju" i nije se nešto proslavio ni sa igrama ni sa podrškom, ne znam za prodaju da ne tražim sad.

A dizajn za ovaj pro mi više govori u fazonu "morali smo da napravimo nešto", ono, vrlo lazy, evo samo ova crna linija po sred :))

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Lucky said:

nadam se da će da propadnu!

S obzirom kako im se ponaša konkurencija vrlo teško 😄 

Treba imati u vidu da je PS4 Pro bio samo nekih 10-15% prodaje PS4 konzola generalno i onda se na isplati nikome da pravi posebno igru koja će biti optimizovana za to, ako može da se podesi par reglera, da se poveća rezolucija ili frejmrejt to je ok, lagano, ali neće niko da prepravlja pola igre. Isto će biti i sa PS5 Pro. 

Opet oni gledaju da su kupci toga svakako niša, pa samim tim ljudi dobiju nešto gde će biti malo bolja grafika ili frejmrejt, imaju "najbolje PS5 iskustvo", ali to nije većina korisnika. U tom smislu ne vidim da će im visoka cena toliko naštetiti, mada fakat ispadne da na akciji možeš da nađeš PS5 Digital za bukvalno duplo manje para 😄 Plus malo ljudi pominje da Pro ima 2TB disk, po mom mišljenju je to dosta značajan upgrade. 

I što se tiče relacije cena US/EU jbg tamo su i igre $69.99 a u Evropi 79.99 eur... Tako da je ista politika 😄 Kapiram da će kod nas zvanično da bude preko 100k dinara. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Lucky said:

iskren da budem, i mene je malo iznenadilo da cena nije 700 evra (jer i to je zapravo ~780$ što znači da je sad razlika u ceni solidnih 180$ US-EU. Obično se gađa 1:1 eur/usd u tim varijantama.

A što se igara i ostalog tiče, iskreno nisam siguran, pa ni PS4 Pro nije baš uneo "revoluciju" i nije se nešto proslavio ni sa igrama ni sa podrškom, ne znam za prodaju da ne tražim sad.

A dizajn za ovaj pro mi više govori u fazonu "morali smo da napravimo nešto", ono, vrlo lazy, evo samo ova crna linija po sred :))

Doduše, opet ta USA, tamo se beše prikaže neto cena, pa se doda porez na "kasi", opet od države do države. Mada Sony napisao includes tax u onom pr saopštenju. Ali da nas deru deru nas 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Jeste, s tim da mislim da to includes taxes se odnosi samo na Japan, tj poslednju zemlju na toj listi. Jer tipa ja sam prošle godine kupovao neku konzolu za poklon u Kaliforniju pa imam Wallmart nalog i ušao sam sad čisto da proverim, Playstation 5 običan kod njih je $489 (MSRP je 499) i ovako obračuna u korpi, za Kaliforniju:

image.png

E sad ti imaš neke odbitke posle na te poreze i sranja, tako da ne znam baš koliko ispadne realno na kraju 😄 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

Doduše, opet ta USA, tamo se beše prikaže neto cena, pa se doda porez na "kasi", opet od države do države. Mada Sony napisao includes tax u onom pr saopštenju. Ali da nas deru deru nas 🙂 

a čekaj u pravu si, moja greška, na US cenu ide još i tax - znači nije baš tolika razlika ali svakako postoji.

57 minutes ago, Zwerko said:

Playstation 5 običan kod njih je $489 (MSRP je 499) i ovako obračuna u korpi, za Kaliforniju:

mislim da je kalifornija ujedno i najskuplja što se tiče takse, ali ajde neka bude tih 10% znači da je ovaj 699 zapravo 770$ što opet ispada oko 700 evri. tj. nešto malo jače.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...