Jump to content

pričajte


manson

Recommended Posts

Posted (edited)

Hah, koji clusterfuck sa Helldivers 2. Biće obavezan PSN nalog. Mi smo jedna od mnogo država koja nije na PSN spisku, Steam je već blokirao kupovinu igre za te države dok ne vide šta će Sony da uradi za dalje. Ko se izigrao, može sada i refundaciju da traži 🙂 

Komentari su sada mostly negative 🙂 

 

pogrešan topik, ajd neka neko prebaci u pričajte 🙂 

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

Hah, koji clusterfuck sa Helldivers 2. Biće obavezan PSN nalog. Mi smo jedna od mnogo država koja nije na PSN spisku, Steam je već blokirao kupovinu igre za te države dok ne vide šta će Sony da uradi za dalje. Ko se izigrao, može sada i refundaciju da traži 🙂 

Komentari su sada mostly negative 🙂 

 

pogrešan topik, ajd neka neko prebaci u pričajte 🙂 

prebacih!

koliko sam video, to za PSN su komunicirali još "od prvog dana" ali nije bilo baš toliko očigledno ljudima. Možda su i malo držali sa strane dok ne vide šta će da se desi sa igrom i kako će ljudi da reaguju.

Inače moram reći da sam se iznenadio da se Helldivers zapravo razvijao tako dugo, nešto tipa skoro 10 godina. Mislio sam da je više jedna od onih "brzih" godinu dana u developmentu ili maks dve igara pa se pojavila i sve iznenadila. Ovo je ipak bilo planski pravljeno toliko dugo.

A ovo oko PSN i nije neko iznenađenje, a i da ti budem iskren naprodavali su se toliko da im refundacije neće baš puno naškoditi kapiram :)) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

što je priznaćeš džukački.

 

aaaaa, jeste, nisam ispratio, kad sam čitao nešto prvi put mislio sam da su rekli da je oduvek PSN kao "potreban" i najavljen kao obavezan, ali očigledno nije tako.

ništa, ako Steam ponudi ful refund to je super, samo ne znam kako će to da se odrazi na samu naplatu od publishera. Jer Steam nudi refund jer još nije plasirao sredstva izdavaču, ali Helldivers postoji već neko vreme, tako da su pare odavno dali Soniju, izuzev u proteklih tipa 2-3 nedelje ili tako nešto.

tako da kapiram da mogu da refundiraju samo ove što su kupili u proteklih nedelju dana npr.

Link to comment
Share on other sites

Objavili su sad da odustaju od vezivanja za PSN nalog 

Neverovatno je koliko neko u nekoj korporaciji kao dodje na ideju "aj sad da vežemo naloge da bi PSN dobio više korisnika jer je popularna igra pa nam je to dobro za izveštaj shareholderima" ali kao ne razmisli o bilo čemu drugom 🙂

I sad je pitanje oće li se ti negativni reviews vratiti na pozitivne? Jer kao igra je i dalje ok i sve to pa je pitanje da li ima smisla review bombing? 

 

 

 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, manson said:

doduše i dalje ne može da se kupi iz Srbije 🙂 i sada je overwhelmingly negative 🙂

 

malo će se srediti ali ne previše 🙂

55 minutes ago, Zwerko said:

I sad je pitanje oće li se ti negativni reviews vratiti na pozitivne? Jer kao igra je i dalje ok i sve to pa je pitanje da li ima smisla review bombing? 

 

 

pa ovo što kaže cali, na koji drugi način bi se promenila odluka? neko kukanje po tviteru verovatno ne bi dalo rezultate, ovo na steamu svakako može da da. Doduše u pitanju jeste velika firma sa sigurno direkt kontaktom sa Steamom pa čak i sad mogu da dogovore neki "feature" na naslovnoj i malo peglaju itd.

Ne verujem da će svi koji su dali negativnu ispraviti u pozitivnu, a i nekako bi se suviše "lako" izvukli kad bi sad sve bilo puj pike ne važi. 

Link to comment
Share on other sites

Jasno mi je da su postigli cilj, nego gledam to iz perspektive live service igre, sad je kao sve ok i ok je igra, ali kada neko dodje na Steam a da recimo ne zna celu priču može da vidi "mostly negative" reviews i da ga onda to odvrati od kupovine igre, bez da dalje ulazi u detalje kako i zašto. A to opet smanjuje broj igrača gde je onima koji igraju zapravo u interesu da ima što više igrača 😄 

Inače naletoh i na ovo, ne znam ni da li je primenjivo u praksi niti kako, ili je samo trol i zezaju se, ali interesantna fora 🙂

 

 

  • Haha (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Zwerko said:

Inače naletoh i na ovo, ne znam ni da li je primenjivo u praksi niti kako, ili je samo trol i zezaju se, ali interesantna fora 🙂

 

pa ja bih ih za ovo namerno napenalio i dodao još negativnih.

kao hehe probali smo app, jbg nije nam prošlo evo nećemo i ajde sad vi lepo vratite reviewove na pozitivne hehe!

35 minutes ago, Zwerko said:

Jasno mi je da su postigli cilj, nego gledam to iz perspektive live service igre, sad je kao sve ok i ok je igra, ali kada neko dodje na Steam a da recimo ne zna celu priču može da vidi "mostly negative" reviews i da ga onda to odvrati od kupovine igre, bez da dalje ulazi u detalje kako i zašto. A to opet smanjuje broj igrača gde je onima koji igraju zapravo u interesu da ima što više igrača 😄 

 

pa dobro, to i jeste razlog zašto je akcija prošla.

da su reviewovi neka nebitna stvar koju niko ne gleda znaš kad bi promenili odluku 🙂

nego upravo zato što ostaju bez keša u perspektivi 🙂

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je vise prevagnulo sto je Valve stopirao prodaju dosta zemalja, plus je krenuo sa refundom za igru. Pise da su dobili refund ljudi koji su imali na desetine sati u igri. 

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, daniiL said:

Mislim da je vise prevagnulo sto je Valve stopirao prodaju dosta zemalja, plus je krenuo sa refundom za igru. Pise da su dobili refund ljudi koji su imali na desetine sati u igri. 

pa da, refundirali su ovima što su im pare još uvek bile kod Steama a nisu bile isplaćene dalje Soniju, bez obzira na broj odigranih sati.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su refundirali svima koji su tražili, bez obzira na broj sati ili drugi status. Poenta je da u ovakvim slučajevima platforma gleda da ispadne korektna prema korisnicima jer je Steamu Sony kao izdavač neka poslednja rupa na svirali, a taj kome oni refundiraju će nastaviti dugoročno da ima poverenje u platformu i da kupuje igre kod njih, tj da oni na njemu dugoročno zarađuju. Setimo se da je isti princip i Sony primenio kada je izašao CP2077 za PS4 u katastrofalnom stanju - refundirali su svima koji su tražili i pre nego što je do CDPR rekao da će uraditi jer im je bitno da ljudi ostanu vezani za platformu. Pri čemu je do tada Sony politika za refund bila - ako si preloadovao igru (nije izašla još), nema refund, čim si kliknuo download to je to 🙂 

Druga je stvar što je ovde Steam dodatno bio u procepu jer ima pravnih začkoljica - tipa oni su ukinuli za kupovinu sve zemlje gde zvanično ne postoji PSN, uključujući i Srbiju, a svi znaju da ljudi iz tih zemalja koriste PSN na "zaobilazne" načine, ali prosto nisu oni hteli time da se bave. Drugo problematično je što koliko sam skontao po netu PSN za neke zemlje (pročitah Nemačka i još neka) traži recimo lični dokument skeniran da bi otvorio nalog, što nije slučaj sa Steamom i potencijalno bi njima pravilo još problema. U suštini svega ovoga ne bi ni bilo da je Sony na početku rekao da je PSN nalog uslov (mislim da je to slučaj za sve EA i Ubisoft igre na primer kada kupuješ na Steamu) ili da su ga uvek držali kao opciono da možeš da povežeš. Problem je što su ubacili tek kada su skontali koliko je igra popularna... 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zwerko said:

Mislim da su refundirali svima koji su tražili, bez obzira na broj sati ili drugi status. Poenta je da u ovakvim slučajevima platforma gleda da ispadne korektna prema korisnicima jer je Steamu Sony kao izdavač neka poslednja rupa na svirali, a taj kome oni refundiraju će nastaviti dugoročno da ima poverenje u platformu i da kupuje igre kod njih, tj da oni na njemu dugoročno zarađuju. Setimo se da je isti princip i Sony primenio kada je izašao CP2077 za PS4 u katastrofalnom stanju - refundirali su svima koji su tražili i pre nego što je do CDPR rekao da će uraditi jer im je bitno da ljudi ostanu vezani za platformu. Pri čemu je do tada Sony politika za refund bila - ako si preloadovao igru (nije izašla još), nema refund, čim si kliknuo download to je to 🙂 

 

ima i toga naravno, ali je opet neko morao da stavi matematiku na papir pa vidi konkretno šta im se isplati i sa kolikim minusom u ovo hoće da idu.

jer realno steam nije baš morao da uradi ovo, nije njihov propust, ali su ovako "ispali kul". ne verujem da bi neko bacio drvlje i kamenje na steam da se ništa nije promenilo, svi bi rekli "e soni je ispao gej, gaben je i dalje naš vladar i idemo dalje". ovako su samo ispali dodatno "dobri" što je naravno skroz ok i nema frke, posebno ako su refundirali baš baš svakome ko je kupio igru.

2 hours ago, Zwerko said:

ili da su ga uvek držali kao opciono da možeš da povežeš. Problem je što su ubacili tek kada su skontali koliko je igra popularna... 

naravno, mada mene i dalje čudi da nisu očekivali "ništa spec" od igre koja se razvijala deceniju, ipak je trebalo sipati pare u taj development.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, cali said:

Ne znam kako se to uklapa sa Helldivers, ali Cyberpunk su dve godine peglali praktično besplatno, i trenutno su na 1% od Overwhelmingly Positive (95% upvote)

napravili su oni od cyberpunk dobru igru sada, kao što je i mogla da bude da nisu požurili sa izdavanjem.

sećam se kad je flopnula prodavali su se diskovi za konzole tipa za 5 evra, niko nije hteo da ih kupi.

srećom pa CD project ima para pa je mogao da plaća i dalje developere da "namunje" igru iako je bila kršina u tom trenutku.

Ali ne može puno studija sebi tako nešto da dozvoli.

To je slično kao No Man's Sky koji je sad prilično kul naslov, ali kad se pojavio bio je totalni promašaj i naravno niko ga nije kupio. Tu već nisam siguran gde su našli pare da ga razviju dalje u nešto igrabilno 🙂

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, cali said:

Ne znam kako se to uklapa sa Helldivers, ali Cyberpunk su dve godine peglali praktično besplatno, i trenutno su na 1% od Overwhelmingly Positive (95% upvote)

Mala ispravka - na 1% od Overwhelmingly Positive u Recent reviews, tj u poslednjih 30 dana. U ukupnom su na 83%, dakle daleko od 95% koliko ti treba za Overwhelmingly positive. S tim da ne bih rekao da su uporedive situacije jer je Helldivers 2 sve vreme u positive segmentu dok ovi nisu sad zasrali, čak su se i sad vratili na Mostly positive (preko 70%) s obzirom da je generalno vrlo dobra i zabavna igra, a pre svega izašla je u tehnički ispravnom stanju. S druge strane ne treba zaboraviti ni da Cyberpunk 2077 nije imao toliko problema na PC-u - igra je radila dosta korektno, poneki bag tu i tamo, ali ništa dramatično. Oni su čak i u tih početnih par meseci bili na Steamu na ~75%, lošije nego sada, ali ništa katastrofalno. Na Metacritic media reviews ona ima 86% - pošto su im davali samo PC verziju 🙂 

Problem sa tom igrom je pre svega bio na PS4 i Xbox One gde prosto nije radila, a i sada kada su je opravili radi tako da imaš deset puta manje ljudi u gradu u odnosu na PC ili next gen konzole, jer samo tako i može da radi 😄 A oni su gurali da je izdaju za stare konzole jer je nešto tipa 45% pre-ordera bilo na starim konzolama i tu su računali da uzmu solidan keš. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

To je slično kao No Man's Sky koji je sad prilično kul naslov, ali kad se pojavio bio je totalni promašaj i naravno niko ga nije kupio. Tu već nisam siguran gde su našli pare da ga razviju dalje u nešto igrabilno 🙂

Zaboravih da se na ovo osvrnem - pa oni su samo u toku 2016. godine prodali nešto 2 miliona kopija, imali su preko 200k samo pre-ordera. A s obzirom da Sony ne daje refund... 😄 Pri tome je do sada valjda prodalo nešto 10 miliona komada. plus su oni bili relativno mali tim tako da uopšte nije teško zamisliti da su se od toga finansirali. Sve u svemu kada gledamo hajp koji je bio protiv te igre uglavnom dođemo do toga da stvoriš utisak na osnovu glasne internet manjine koja pravi mims i sl. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

I taman kad smo uspeli da nagrdimo kako je Sony najdebilnija firma pojavljuje se novi takmac koji mu skida titulu bez mnogo muke i cementira se na tronu. Takoreći ostale singleplayer igre RIP... 

https://www.ign.com/articles/microsoft-closes-redfall-developer-arkane-austin-hifi-rush-developer-tango-gameworks-and-more-in-devastating-cuts-at-bethesda

Quote

Microsoft Closes Redfall Developer Arkane Austin, Hi-Fi Rush Developer Tango Gameworks, and More in Devastating Cuts at Bethesda
Staff told via email.

Microsoft has closed a number of Bethesda studios, including Redfall maker Arkane Austin, Hi-Fi Rush and The Evil Within developer Tango Gameworks, and more in devastating cuts at Bethesda, IGN can confirm.

Alpha Dog Games, maker of mobile game Mighty Doom, will also close. Roundhouse Studios will be absorbed by The Elder Scrolls Online developer ZeniMax Online Studios. Microsoft, currently valued at over $3 trillion, did not say how many staff will lose their jobs, but significant layoffs are inevitable. IGN has asked Bethesda for comment. Microsoft declined to expand further when contacted by IGN.

On Redfall, the disastrous vampire co-op game will now not receive promised updates, including an offline mode and new character DLC, as Microsoft has ended all development on the game. Microsoft said Redfall will remain online to play, and it will provide a "make-good" offer for those who bought the Hero DLC.

Bukvalno ubiše studije koji im prave dobre igre 😞 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

jbg to su te igrarije velikih ekipa... samo tamo neko pogleda neke cifre i kao "seci".

plus kad su ameri u pitanju to kod njih još i lagano ide, bukvalno samo pošalju mailove ljudima, kao što i piše ovde u tekstu i to je to, uzmite svoje kutije i spakujte stvari 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cali said:

BTW epilog za Helldivers je da je izgleda community menadžer dobio šut kartu

 

https://kotaku.com/helldivers-2-community-manager-fired-psn-steam-1851462302

Eh, pa kad je ispao glup 🙂

Ne možeš da tražiš ljudima da review bombuju da bi Arrowhead imao "više municije" 🙂 

Evidentno je neki neiskusni community u pitanju a možda je i bio angažovan "sa strane" a ne baš kao zvanični zaposleni i to sve.

ipak je community rola.

ali u sušitni glup razlog, napraviše od njega žrtveno jagnje a ustvari neki car što je u startu rekao da PSN bude obavezan i dalje žvižducka negde i pravi se lud 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...