Jump to content
manson

Steam Deck

Recommended Posts

https://www.steamdeck.com/en/

Processor

AMD APU
CPU: Zen 2 4c/8t, 2.4-3.5GHz (up to 448 GFlops FP32)
GPU: 8 RDNA 2 CUs, 1.0-1.6GHz (up to 1.6 TFlops FP32)
APU power: 4-15W

RAM

16 GB LPDDR5 RAM (5500 MT/s)

Storage

64 GB eMMC (PCIe Gen 2 x1)
256 GB NVMe SSD (PCIe Gen 3 x4)
512 GB high-speed NVMe SSD (PCIe Gen 3 x4)
All models include high-speed microSD card slot

Software
Operating System SteamOS 3.0 (Arch-based)
Desktop KDE Plasma

10 minutes ago, manson said:

videh ovo i ne znam šta da mislim 🙂

Hardverski - ok

Malo mi je gej da se uz upgrade cene i storagea menja i tip odnosno brzina plus ova namunjena opcija ima i bolji glass itd, to mi je onako, ne znam.

Ali suštinski najveće pitanje mi je da li će biti publike za ovo. Switch je ceo napravljen da bude Switch sa igrama napravljenim za Switch i celom tom filozofijom. 

Ovo bi trebalo da omogući da igraš bilo šta, evo i na njihovim slikama stoji DOOM, koji doom na ovome da igraš, pa to niko živ neće...

doduše nisam ispratio oko kačenja na TV i toga da li ima te funkcije.

Ima izlaz za monitor, tako da može i tv svakako, čak su provukli da možeš da nakačiš i miša, tastaturu, slušalice ako hoćeš. Ali je onda malo 1280x800 rezolucija smor... A imaš Doom i na Switchu :) ali slažem se da je tu problematika softvera - Switch su pogurale Nintendo igre kao koncept, bez toga ne bi prošao nigde, a ovde će teško neki hardcore PC gejmer da uzme i da igra CoD na portabilnoj konzoli. 

Pa nije ni namenjeno igračima COD-a.

Idite na Steam pa Activity pa vidite šta vam prijatelji igraju. Kod mene u većini slučajeva teški kežual i indie.

1 hour ago, Zwerko said:

Ima izlaz za monitor, tako da može i tv svakako, čak su provukli da možeš da nakačiš i miša, tastaturu, slušalice ako hoćeš. Ali je onda malo 1280x800 rezolucija smor... A imaš Doom i na Switchu 🙂 ali slažem se da je tu problematika softvera - Switch su pogurale Nintendo igre kao koncept, bez toga ne bi prošao nigde, a ovde će teško neki hardcore PC gejmer da uzme i da igra CoD na portabilnoj konzoli. 

ma nema ništa od toga. nije to onda za TV.

7 minutes ago, voodoo_ said:

Pa nije ni namenjeno igračima COD-a.

Idite na Steam pa Activity pa vidite šta vam prijatelji igraju. Kod mene u većini slučajeva teški kežual i indie.

pa ok, ako im je target grupa 34+ onda se slažem da možda ima smisla. den agen, rekao bih da ta ista grupa je u fazonu "ok, zatvorio sam ove excel tabele i mail, sad ću da opalim jednu partijicu ove indi igre". 

18 hours ago, manson said:

image.thumb.png.20b26be59c2aae7e6c0b7e836a4cf0f3.png

e baš to ... malo bezveze plus sa 64gb realno ne možeš ništa. tipična apple politika da ti prodaju i dalje ono ipad sa 16gb do pre godinu dana + ova glupost sa brzinom rada.

ne bi me čudilo da čak i 64gb izbace iz prodaje posle nekog vremena, u skladu sa tim naravno kako se pokaže sama konzola.

On 7/16/2021 at 2:10 PM, voodoo_ said:

pa to je zato sto si ti kazual 

BUM

• Like 1