Jump to content

RIPOUT - testiranje i ostalo!


Lucky

Recommended Posts

ayyy.thumb.jpg.9a69cc54d5a0441a7bb49093d7b9b2bc.jpg

sto bi rekao Patrick Galloway iz Undyinga - won't budge!

probao sam vise puta da restartujem, uvek zabode kada udjem u mali brod i interaktujem sa glavnom konzolom. FFFFFUUUUUUU
ili treba tako da bude, posto nema SOLO play trenutno?

tutorijal utisci (kapiram da nista novo necu da vam kazem, ali here goes):

  • oni mali burazeri "kucici/svemirska divlja svinja" sto se zalecu u noge su nekako pokazali da kretnja nije nesto najodzivnija, kao da se kreces po blatu. npr, oni su relativno bezopasan i jednostavan neprijatelj, ali vise puta su me iznabadali jer nisam strejfovao dovljno daleko ili skocio visoko kad su u naletu. igram bas dosta Deep Rock Galactica ovih dana, pa moguce da mi je on malo pomutio referentne vrednosti za "mobility", ali mislim da ne bi skodilo da se malo pritegne kretanje. tipa, cak i normalno "trcanje" mu dodje kao neko hodanje u Resident Evil i nekako ne ostavlja utisak da igram FPS.
  • oruzje bi moglo da ima malo veci taj "ooomph", ali pretpostavljam da trenutni zvuci nisu finalni i da ce to jos fino da se pegla
  • gotivan mi je sistem preuzimanja UDOVA protivnika, otvara dosta prostora za kreativne kombinacije kad se igra coop. mozda bih odradio to malo drugacije, da mora pazljivije da se ubije protivnik da ne bi unistio deo koji bas hoces. neki risk/reward fazon koji nagradjuje ako ubijas sa razmisljanjem, a ne kao zivotinja da drzis klik i unosis se u facu. jebemliga =o
  • fino je sto kopirate Dead Space pristup menijima, ali mogli biste da odete korak dalje i da skinete ammo count za oruzje i "F" krug iz donjeg levog ugla potpuno i da odlucite da skroz budu na oruzju. ako vec postoji scanner, onda mozda on moze da sluzi kao "prikazi mi sav UI odjednom", kao neko "general status" dugme, sta znam. cisto mislim da bi pomoglo oko imerzije jos malkice
  • atmosfera mi je ok, ima taj neki GTFO vajb, vlazan i ustajao vazduh, ne preterano bezbedan za udisanje, svemirska memla na inficiniranom brodu, nije lose
Edited by evgeniy
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, voodoo_ said:

Space Myths, lepo razvojno ime!

hvala!

34 minutes ago, evgeniy said:

sto bi rekao Patrick Galloway iz Undyinga - won't budge!

probao sam vise puta da restartujem, uvek zabode kada udjem u mali brod i interaktujem sa glavnom konzolom. FFFFFUUUUUUU

ili treba tako da bude, posto nema SOLO play trenutno?

 overicu tutorijal sada

jok, save problem je. 

obriši save iz steama, možda je ovde

Quote

 

SteamLibrary\steamapps\common\RIPOUT\SpaceMyths\Saved\SaveGames


 

a možda je ovde

Quote

 

C:\Users\[UserName]\AppData\Local\SpaceMyths\Saved\SaveGames


 

a možda su u bunaru! šalim se, to bi trebalo da pomogne!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Meni nikada nije bilo jasno u cemu je ta prednost invert mausa i zasto ljudi tako igraju?

ima tih ljudi kojima je to prirodnije, baš kao što kaže manson, "kao avion da voziš" 🙂

iz mog nekog blagog istraživanja, rekao bih da su u manjini ali nije zanemarljiva - recimo 20% ljudi koje znam igra tako.

slična fora kao skrolovanje na Macu i PC-ju - default skrol na PC-ju je u smeru u kojem vrtiš točkić, ali default skrol na meku je kontra - vrtiš na dole on ide na gore 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
9 hours ago, manson said:

Šta se dešava sa ovim, ima nekih novosti?

Ima, šta te zanima? 🙂

Prvo, ko god je imao ključ koji sam vam slao svojevremeno za alfu, aktivan je i dalje, upgradeujte na betu i cepajte.

Ima pregršt novog contenta (baš kao i forum!), protivnici, mape, sređen HUD, osećaj akcije, oružja itd.

Za sada ciljamo Q3/Q4 za release odnosno sept-dec prozor.

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, manson said:

Mogu li da dobijem i ja taj beta ključ? imao sam onaj neki pre alfa, šta je bilo, nemam više igru u inventaru, samo u listi želja 🙂 

wut? to jedino ako si imao demo koji smo pustili za steam fest?

ako si pre toga imao onda je to beta ključ.

nisam sad tu ali mogu ti poslati ključ samo me pinguj za dva dana ako se setiš a ja zaboravim 🙂

Link to comment
Share on other sites

Cvrc, i dalje nema invert y ose 😞 ali našao rešenje, našao na steam forumima.

izmeni se input.ini i doda se ovo

Quote

[/script/engine.inputsettings]

AxisConfig=(AxisKeyName="MouseX",AxisProperties=

(DeadZone=0.000000,Sensitivity=0.05,Exponent=1.000000,bInvert=False))

AxisConfig=(AxisKeyName="MouseY",AxisProperties=

(DeadZone=0.000000,Sensitivity=0.05,Exponent=1.000000,bInvert=True))

i sada radi invertovano 🙂

 

Ali... sada mi puca igra kada dodjem do onog šatla i aktiviram, samo kaže error i ćao 😞 i sa i bez ove izmene ini fajla. Prošla beta verzija je radila, prošao sam taj deo. Ništa, čekam final 🙂 

 

edit: ista ova poruka koju ima evgeniy par poruka gore.

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, manson said:

Ali... sada mi puca igra kada dodjem do onog šatla i aktiviram, samo kaže error i ćao 😞 i sa i bez ove izmene ini fajla. Prošla beta verzija je radila, prošao sam taj deo. Ništa, čekam final 🙂 

 

moraš da obrišeš save, pa ponovo, to je standardni bag.

mada mene i dalje čudi da si ti imao prošlu betu a sad si morao ponovo da aktiviraš za novu - to je ista beta koja bi samo trebalo da se updateuje.

Link to comment
Share on other sites

Šljaka na linuxu, prošao do prvih neprijatelja da proverim! Tako da je definitivno steam-deckable 🙂

Bilo bi kul da ima "show fps" opciju, ove 3 igre koje sam igrao u zadnjih 10 godina su sve imale, pa mogu da sjurim u praksi koji setting da prčnem da radi smooth sve. Inače na epic sve malo droppuje, al za laptop ne mogu da se bunim 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Junkie said:

Šljaka na linuxu, prošao do prvih neprijatelja da proverim! Tako da je definitivno steam-deckable 🙂

Bilo bi kul da ima "show fps" opciju, ove 3 igre koje sam igrao u zadnjih 10 godina su sve imale, pa mogu da sjurim u praksi koji setting da prčnem da radi smooth sve. Inače na epic sve malo droppuje, al za laptop ne mogu da se bunim 🙂

e ako si! super za steam deck, dobre vesti.

mislim, imam ja po statistici koliko ljudi je probalo na steam decku, tako da očigledno radi, ali ne i kako im zapravo radi 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...