Jump to content

Tenis 2022/24


Lucky

Recommended Posts

26 minutes ago, Leonardo DyStopio said:

Lepo, iako sticem utisak da Novaku puca pogled za plasman posle ovog OI! zlata i da dane provodi na veganskim glutenless drogama. Ono, coek odustao od odbrane titule u Sinsi, a zavrsio se tenis nedelju dana pre kraja OI!

znaš šta, 99% si u pravu za sad ovaj period dok ga još vozi hajp oko OI ... ali iskreno gledajući nivo na kojem igra, i dalje je dosta dobar, verujem da ima želje da igra i dalje i napada neke rekorde, sigurno mu je i Monfils sad dao vetar u leđa!!! :))

14 minutes ago, fuse.buca said:

Hajlajt je ovo 😄 

 

ja bukvalno i dalje ne mogu da provalim ni na usporenom snimku šta se tačno desilo :)) 

nije lako biti na poziciji debeljka sudije, ali njegova je odluka jbg.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Lucky said:

debeljka sudije, ali njegova je odluka jbg.

Njegova jeste odluka, ali se poziva da se koristi tehnologija pre definirivne odluke. Ovako, debeljko u stolici brani sopstvenu licnost. Cak i kaze da ce da se izvini Feliksu ako je pogresio, sto samo znaci da ce da pogleda usporeni snimak i da vidi da i nije bas u pravu

Link to comment
Share on other sites

 

53 minutes ago, Lucky said:

ja bukvalno i dalje ne mogu da provalim ni na usporenom snimku šta se tačno desilo :)) 

52 minutes ago, Lucky said:

nije lako biti na poziciji debeljka sudije, ali njegova je odluka jbg.

Ista prica, morao sam da trazim po netu gde ima usporeni snimak. A ovaj debeljko je isti onaj koji je na nekom proslom turniru video da je loptica izasla u aut (iza osnovne linije) ali posto se nije oglasila tehnologija (nema linijskih) on ne moze nista. Jebote glavni sudija...

A za ovaj mec poen, ima i to da se Djokovic oglasio https://tenisuzivo.com/dokovic-sramota-je-da-nemamo-ponovljeni-snimak/

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Leonardo DyStopio said:

Njegova jeste odluka, ali se poziva da se koristi tehnologija pre definirivne odluke. Ovako, debeljko u stolici brani sopstvenu licnost. Cak i kaze da ce da se izvini Feliksu ako je pogresio, sto samo znaci da ce da pogleda usporeni snimak i da vidi da i nije bas u pravu

ali to je njegov call i to je finalna, kao i u svakom sportu drugom, dok nisu sad krenuli da uvode ove VAR sisteme i replay preglede itd.

Sudja pogreši, dosudio je nešto i to je to, čak i ako se posle ispostavi da nije u pravu. Ne pratim baš toliko sport ali se ni ne sećam slučajeva da je sudijska greška dokazana i onda je promenjen ishod meča - možda dva puta a grešaka onoliko.

Dok nema replay sistema, sudija donosi odluku kakvu je doneo, sigurno je neće promeniti jer je drugi igrač rekao da nije bilo tako 🙂 Pošto nema snimka koji može da pogleda i nije mu to omogućeno pravilima (koliko ja znam?) onda nema šta on da gleda snimak -a istini za volju kakav je snimak ko zna šta bi na njemu video :))

1 hour ago, fuse.buca said:

Ista prica, morao sam da trazim po netu gde ima usporeni snimak. A ovaj debeljko je isti onaj koji je na nekom proslom turniru video da je loptica izasla u aut (iza osnovne linije) ali posto se nije oglasila tehnologija (nema linijskih) on ne moze nista. Jebote glavni sudija...

ovo mu je čudno, zar nema sudija vrhunski autoritet u odnosu na bilo šta? ako je on video da je auto može da kaže da je aut bez obzira šta kaže tehnologija.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

ja bukvalno i dalje ne mogu da provalim ni na usporenom snimku šta se tačno desilo :)) 

Vidi se na YT kad usporis na x0.25

Udarila lopta ram, pod, pa pala kod ovog ortaka u polje.

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, FATA said:

Vidi se na YT kad usporis na x0.25

Udarila lopta ram, pod, pa pala kod ovog ortaka u polje.

aha, na ovom snimku se nazire, na onom od juče u tom trenutku tačno nešto zabaguje prenos ... pa pazi, sudija bez pomoći sa strane može ovo da ne vidi lepo, samo je pitanje dal' je imao pravo da gleda neke snimke ili ne. Ako ne, onda jbg, procena je njegova i tako je kako je.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

ali to je njegov call i to je finalna, kao i u svakom sportu drugom, dok nisu sad krenuli da uvode ove VAR sisteme i replay preglede itd.

Sudja pogreši, dosudio je nešto i to je to, čak i ako se posle ispostavi da nije u pravu. Ne pratim baš toliko sport ali se ni ne sećam slučajeva da je sudijska greška dokazana i onda je promenjen ishod meča - možda dva puta a grešaka onoliko.

Dok nema replay sistema, sudija donosi odluku kakvu je doneo, sigurno je neće promeniti jer je drugi igrač rekao da nije bilo tako 🙂 Pošto nema snimka koji može da pogleda i nije mu to omogućeno pravilima (koliko ja znam?) onda nema šta on da gleda snimak -a istini za volju kakav je snimak ko zna šta bi na njemu video :))

Zapravo, finalna je supervizorova... Na papiru.

Opet, nije problem u tome da li je necija finalna ili nije, nego da se donese pravilna odluka i da se za to koriste moderna dostupna sredstva. Imamo hawkeye koji moze da saopsti 101 nepotrebnu informaciju, a ovde ne moze da se iskoristi snimak (koji svi preko TV dobiju na tacni)  da sudija, za nekoliko sekundi vremen vise, bar proveri svoju odluku pre nego sto je uklese u mramor.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Leonardo DyStopio said:

Zapravo, finalna je supervizorova... Na papiru.

Opet, nije problem u tome da li je necija finalna ili nije, nego da se donese pravilna odluka i da se za to koriste moderna dostupna sredstva. Imamo hawkeye koji moze da saopsti 101 nepotrebnu informaciju, a ovde ne moze da se iskoristi snimak (koji svi preko TV dobiju na tacni)  da sudija, za nekoliko sekundi vremen vise, bar proveri svoju odluku pre nego sto je uklese u mramor.

Pravila su pravila 🙂

Koliko dugo smo imali u basketu da mi pored malih ekrana gledamo i vidimo da li je bio faul ili nije ali sudije na terenu nemaju tu mogućnost? 🙂

Da li treba da se menjaju, verovatno, ali u ovom konkretnom slučaju ne mogu biti primenjena jer ih pravilnik ne poznaje.

Link to comment
Share on other sites

Sad več broje ko šta stigne :))

Sada je pretekao i ono što se mislilo da će biti nemoguće i nadmašio je neverovatnu konstantnost Rafaela Nadala u Top 2. Od ove sedmice Novak ima 597 nedelja u Top 2, dok je Nadal na 596 (Federer 528).

I kada se pogleda i Top 3 i tu je dominantan sa 754 sedmica na vrhu (Federer je tu stigao do 750 nedelja, a Nadal do 686).

Još jedan rekord za koji su se često hvatali navijači Federera i Nadala je potučen do nogu. Niko nije u istoriji tenisa bio konstantniji i duže na vrhu od Đokovića.

 

Link to comment
Share on other sites

Beograd odmah ispod Hihona, druge velike metropole!

Турнир у престоници Србије биће одигран на тврдој подлози у "Београдској арени", вишенаменској дворани на Новом Београду која је већ била поприште финала Дејвис купа 2010. и 2013. године.

Београду је указано поверење да организује турнир од којег је због непредвиђених оперативних проблема одустао Хихон, град на северу Шпаније.

"Захвални смо што смо добили прилику да организујемо још један АТП 250 турнир, овога пута на тврдој подлози. Београд има успешну историју турнира на тврдој подлози, а овде су играни и неки од најузбудљивијих мечева и финала Дејвис купа пре много година. Узбуђени смо што ћемо наставити са традицијом и покушати да све учинимо још узбудљивијим и бољим, овог пута на АТП турниру", рекао је директор Београд опена Ђорђе Ђоковић, брат Новака Ђоковића.

Сви остали турнири у календару АТП тура за 2024. годину остају непромењени и планирано је да се одрже према распореду, саопштио је АТП.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Wat, jel to samo ove godine ili se vraca turnir za stalno u BG? Mogao bi Nole duzme da zaokruzi na 100!

pa nije vraćanje koliko ja razumem, onaj naš Serbia Open nije deo kalendara više, ovo su nam sad prebacili drugi.  Dal' na kraju ispada ista stvar ili se drugačije vodi "u papirima" ne znam, ali ako je ovaj naširoko poznati španski grad odustao ove godine zbog "tehničkih problema" nije nemoguće da smo mi upali kao "ispomoć" kao što uvek radimo kad neko drugi nešto ne može :)) Tipa final4, Makabi mečevi itd 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...