Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

18 minutes ago, Jose Jimenez said:

"Because I don't want to change my holiday plan," he explains, "and I could make sure I recovered and won't be infected again during the holiday if I intentionally control the time I get infected." He admits he did not expect the muscle aches that came with the infection, but says the symptoms have been largely as expected.

Think About It GIF by Identity

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Priča se priča da kinezi dolaze!

Quote

 

Poslije tri godine, kontinentalna Kina je otvorila morske i kopnene prelaze sa Hong Kongom i ukinula zahtjev da svi putnici idu u obavezni karantin

Poslije tri godine, kontinentalna Kina je otvorila morske i kopnene prelaze sa Hong Kongom i ukinula zahtjev da svi putnici idu u karantin, okončavši na taj način i posljednju okosnicu politike nulte tolerancije na kovid koja je štitila 1,4 milijarde stanovnika Kine od virusa, ali ih je istovremeno odsjekla od ostatka svijeta.

Otvaranje granica je uslijedilo nakon što je u subotu počeo “čun jun”, period od 40 dana Lunarne nove godine, tokom kojeg se prije pandemije događala najveća svjetska godišnja migracija, jer su se ljudi vraćali u svoje rodne gradove ili putovali kako bi proveli praznike sa porodicama.

Ove sezone se očekuje oko dvije milijarde putovanja, skoro duplo u odnosu na prošlu godinu, navodi Rojters. Očekuje se da veliki broj Kineza počne da putuje u inostranstvo, što je dugo čekana promjena za turistička mjesta poput Tajlanda i Indonezije. Međutim, nekoliko vlada - zabrinutih zbog širenja kovida u Kini - uvelo je ograničenja za putnike iz te zemlje. Putovanja se neće brzo vratiti na nivo od prije pandemije između ostalog i zbog smanjenog broja međunarodnih letova, kazali su za Rojters analitičari.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Stigao je!

Quote

 

Државни секретар Министарства здравља др Мирсад Ђерлек каже да још нема потврде, али мисли да се појавио нови сој коронавируса и у Србији с обзиром на повећан број заражених и да се очекује његова детекција. Поручује да не треба дизати панику и да га храбри блажа клиничка слика новог соја вируса.

Мирсад Ђерлек је у Дневнику РТС-а рекао да сматра да се нови сој коронавируса појавио и у нашој земљи, али да се очекује његова детекција, односно регистрација. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

wow

Quote

 

Против доктора Жана Митрева данас је подигнута оптужница у Основном тужилаштву у Скопљу зато што је примењивао инвазивну методу за пречишћавање крви у лечењу оболелих од ковида-19. Сумња се да су 24 особе преминуле због ове методе. Оптужница је подигнута не само против доктора Митрева него и против његове приватне клинике.

Тужилаштво је подигло оптужницу после истраге инициране истраживачком причом мреже ИРЛ о неетичкој употреби методе хемофилтрације. То је инвазивна метода пречишћавања крви у лечењу пацијената с коронавирусом.

Лекар и власник приватне болнице Жан Митрев у октобру прошле године је дао милион евра у готовини Основном кривичном суду у Скопљу као гаранцију да неће побећи из земље. Због опасности од бекства претходно му је у августу прошле године одузет пасош.

Како наводе у Тужилаштву, Митрев је преварио пацијенте тако што је противзаконито зарадио 1,6 милиона евра.

Пацијентима су обављане најмање две хемофилтрације без претходне препоруке лекара, а услов за лечење био је да се унапред уплати 12.000 евра да би били хоспитализовани у клиници.

 

Naravno niko ništa ne bi uradio da nisu neki novinari napravili priču.

Ali lik opušteno iskeširao milion evra za kauciju :))

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/slovacka-donirala-srbiji-fajzerove-vakcine-protiv-kovida-stiglo-300000-doza-cepiva/fqp3fcj

Vlada Srbije podseća da je vakcinacija jedini specifičan i dokazano efikasan način sprečavanja pojave teških formi bolesti, hospitalizacije i smrtnih ishoda, naročito kod najosetljivih kategorija stanovništva kao što su stariji od 50 godina i osobe sa oslabljenim imunitetom iz bilo kog razloga.

Pa da počnemo.. 😶

Edited by rbds

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rbds said:

, naročito kod najosetljivih kategorija stanovništva kao što su stariji od 50 godina i osobe sa oslabljenim imunitetom iz bilo kog razloga...

Igora u karantin!!!!

Jbt, stariji od 50 godina najosetljiviji :c

NeverUem

  • Haha (+1) 2

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, rbds said:

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/slovacka-donirala-srbiji-fajzerove-vakcine-protiv-kovida-stiglo-300000-doza-cepiva/fqp3fcj

Vlada Srbije podseća da je vakcinacija jedini specifičan i dokazano efikasan način sprečavanja pojave teških formi bolesti, hospitalizacije i smrtnih ishoda, naročito kod najosetljivih kategorija stanovništva kao što su stariji od 50 godina i osobe sa oslabljenim imunitetom iz bilo kog razloga.

Pa da počnemo.. 😶

šta, what, zbunjen sam? mi kao glavni donatori vakcina celoj evropi u jeku pandemije sad dobijamo donacije drugih, plus 300000 doza? pa to će da se baci sve, dal' ima 2 osobe na punktovima za vakcinaciju dnevno, svim zajedno kad se saberu, ja ne znam. Objavljivali su one podatke o vakcinisanim licima redovno, ali ne vidim sad na ovom covid sajtu da to ima, stoji samo ono oko testiranih, obolelih itd, bilo bi zanimljivo videti koliko se ljudi vakcinisalo u proteklih šest meseci na primer.

Link to comment
Share on other sites

Mi na poslu i dalje nosimo maske.😑 

Čim se Đerlek pojavio na RTSu, to je već stiglo odavno. Iskreno se nadam, a i mislim da više nikada neće biti one agonije iz 2020te. Dobra stvar je što su ljudi prihvatili respiratorne infekcije koje kruže ovih dana kao grip/običnu prehladu, a ne potencijalni kovid.

  • Sad 1

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

On 1/14/2023 at 9:04 AM, absolute said:

Jbt, stariji od 50 godina najosetljiviji :c

Нека их вакцинишу што више, Фајзером, па да се решимо те гласачке машине, једном за свагда!

Ко каже да Запад није донео ништа добро? :tf:

18 hours ago, absolute said:

Satan i jos dva :tf:

Буквално сам хтео то да напишем ахахахаха 🤣

16 hours ago, Lucky said:

ili satan tri puta! ide sa jednog punkta na drugi, da ga ne provale!

Идем путем, игла сад блиста,
Ја сам прави Сатаниста!

https://www.youtube.com/watch?v=Y7oqfusKfUI

  • Like +1 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, SATAN said:

dobićeš plus samo zato što je snimak sa tv palme!

10 hours ago, rbds said:

Mi na poslu i dalje nosimo maske.😑 

Čim se Đerlek pojavio na RTSu, to je već stiglo odavno. Iskreno se nadam, a i mislim da više nikada neće biti one agonije iz 2020te. Dobra stvar je što su ljudi prihvatili respiratorne infekcije koje kruže ovih dana kao grip/običnu prehladu, a ne potencijalni kovid.

ja zapravo stičem utisak nekog obrnutog tripa kod ljudi koji sad imaju covid. pošto nam na tvu sad već mesecima unazad serviraju "blagi su simptomi, sad covid prolazi bez većih komplikacija" itd itd, sad su ljudi u fazonu "a ma imam covid, dobro je nije grip!" :))

Link to comment
Share on other sites

Release the kraken!

Inače mi je ovaj ceo film bio vrh jer ja ovu dvojicu redovno mešam :)) Nemaju veze jedan sa drugim naravno 🙂

 

Quote

 

У Србији још није потврђен нови сој коронавируса – кракен. Лекари ипаки верују да је већ у циркулацији, јер је забележен у земљама окружења. Kарактеришу га висока температура и повраћање, а многи се ових дана жале баш на те симптоме. Присутни су и други респираторни вируси, који се брзо преносе, па стручњаци апелују да сви са симптомима буду у изолацији, али и да носе маске како би заштитили људе око себе.

Изгледа да смо због пандемије, изолације, обавезног ношења маски, постали осетљивији и подложнији разним вирусима.

 

Ovaj boldovani deo mi je posebno vrh 🙂

Quote

 

Појашњава да нисмо рањивији, али да наш имунитет није био стимулисан на одговарајући начин, и да се сада код многих, пре свих деце, разноразне инфекције надовезују једна на другу:

"Наш имунски систем функционише тако што памти, и многи патогени, оно што сви знају шта значи, бустују нас из сезоне у сезону, и у одређеним периодима осећамо јачи односно мањи интензитет и симптоме. Током две до три године ми се са тим патогенима нисмо сусретали, нарочито деца, која јесу најчешћи извор инфекција у овом периоду."

 

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...