Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

59 minutes ago, drndara said:

Gavrilo Princip upucao Franca Ferdinanda , 28.06.1914. u Sarajevu pa poceo prvi svetski.

A i Hitler je rodjen tamo.

Dok ne skinemo ponovo azdaji glavu trpecemo ugnjetavanja, dokle god bude narod bude bio pasivan i tolerantan.

57 minutes ago, Dule_smor said:

Ne razumem poentu pitanja, neka ironija ili sta?

Zverkova svaka recenica zvuci kao sprdacina, ako nisi primetio poslednjih 15 godina : DDD

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

znaci prisutan je ljudski uticaj svakako, ali svako ko krene nesto o toj temi je ravnozemljas, vrh postavka

Свако ко крене ка балкан.инфо филозофији размишљања је гори од равноземљаша. 

Као што је неко написао, разумем се у молекуларну биологију, као Марица у крив курац, али зато "ту нешто смрди". 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Немој да ме схватиш погрешно, далеко од тога да "слепо верујем" и сценарио сервиран јавности. Но, пошто се разумеш, да ли би био љубазан, да изнесеш своје цењено, научно мишљење са што више детаља, базирано на истрази који си обавио, како бих могао да разумем и увидим (не само ја већ и светска јавност) на који начин је вирус креиран од стране људи. 

Ево чекам. 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Ako su klonirali ovcu Doli 1996 godine, šta je problem jedan virus da rekobinuju kako im je volja? 

Doli je stvorena tehnikom nuklearnog transfera somatskih (telesnih) ćelija, kojom se jedro iz ćelije odrasle ovce prebacuje u neoplođenu jajnu ćeliju i potom implantira u surogat-majku radi rođenja. 

Pojašnjenja radi, telesne ćeljje imaju 2n diploidan broj hromozoma, a polne (jajna ćelija i spermatozoid) n haploidan. Spajanjem polnih ćelija stvara se zigot i on ima 2n broj hromozoma.

Edited by rbds
  • Upvote (+1) 1

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, SATAN said:

Немој да ме схватиш погрешно, далеко од тога да "слепо верујем" и сценарио сервиран јавности. Но, пошто се разумеш, да ли би био љубазан, да изнесеш своје цењено, научно мишљење са што више детаља, базирано на истрази који си обавио, како бих могао да разумем и увидим (не само ја већ и светска јавност) на који начин је вирус креиран од стране људи. 

Ево чекам. 

Trenutno su u USA neka svedočenja pred kongresom, pošto izgleda da su Fauči i njegova ekipa bili jedan od finansijera nekih istraživanja u Vuhanu, izmedju ostalog i gain of function istraživanja. Gain-of-function research - Wikipedia

recimo

https://www.youtube.com/watch?v=uFlv5RojIcs

Tako da je vrlo moguće da je covid-19 nastao u laboratoriji. E sad da li je namerno pušten ili ne, to sumnjam da ćemo ikada saznati.

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites



Немој да ме схватиш погрешно, далеко од тога да "слепо верујем" и сценарио сервиран јавности. Но, пошто се разумеш, да ли би био љубазан, да изнесеш своје цењено, научно мишљење са што више детаља, базирано на истрази који си обавио, како бих могао да разумем и увидим (не само ја већ и светска јавност) на који начин је вирус креиран од стране људи. 

Ево чекам. 


Prvo ne tvrdim decidno da je kreiran vestacki. Drugo, moje misljenje po tom pitanju je izneto u vise navrata ovde, i to relativno razumljivo za svakoga. Za neko strucnije objasnjenje bojim se da bi morao da studiras medicinu 6 godina i radis jedno 10ak godina kao lekar. Dotle ces morati da se oslonis na objasnjenja struke u svetske javnosti koja je poznata po filantropiji i brizi za ljudske zivote.
  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ma nek te obori Satan sopstvenim nezavisnim istraživanjima...tako će ti najbolje zapušiti usta...

 

I dalje su sve nagađanja sa svih strana...znaćemo za 10ak godina više...taman da se spremim i ja za vakcinu u tom nekom periodu...

ili nek pošalju vojsku i policiju u međuvremenu, ako odluče da je ipak obavezno.

 

 

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 2

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam da li je prirodan ili veštački, mislim da su obe stvari moguće, i takodje mislim da je moguće i da je namerno i slučajno pušten, tako da mislim da postoji i dobra šansa da se sve jednostavno desilo "prirodnim" putem. Ono u šta sam ubedjen jeste, da bilo šta da se desi na planeti zemlji, od kad ona postoji, od prirodnih katastrofa, sukoba naroda, ratova, etc, neko ima koristi od toga, i ko god bio veliki igrač, naćiće način da od toga profitira. Tako je i sa koronom, bilo ona prirodna ili veštačka, sile koje upravljaju svetom će pokušati da iskoriste to na svoj način. I takodje mislim da je moguće da izmešu cele vaks vs antivaks priče sa obe strane stoji jedna ista grupacija ljudi, kojoj odgovara polarizacija i veštački pravljenje podela.
Ono što kaže ližr, vezano za Izrael, imao sam prilike od 2018. zbog posla da posetim Tel Aviv jedno 10ak puta. Koliki napor i novac ta država ulaže u sigurnost svojih građana, apsolutno sam ubedjen da nemaju ni najmanju nameru da pobiju svoj narod, jer njima jednostavno stanovništvo ne sme da se rapidno smanji, ili će ih Arapi pojesti. Zato i cenim da su prvi krenuli sa vakcinacijom, da što pre stvore neki vid imuniteta i da se zaštite od možda drugih sojeva koji bi veštački bili ubačeni medju njih po gradovima. Ko je bio tamo, zna, u toku jednog dana, ako odete na posao i možda u mall, proćićete kroz 5 do 10 detektora metala i bićete takodje pretrasani nekoliko puta i provereni. Sve to, da bi 50 godina kasnije pobili svoje ljude vakcinom? Teško

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Highl1 said:

Ja ne znam da li je prirodan ili veštački, mislim da su obe stvari moguće, i takodje mislim da je moguće i da je namerno i slučajno pušten, tako da mislim da postoji i dobra šansa da se sve jednostavno desilo "prirodnim" putem. Ono u šta sam ubedjen jeste, da bilo šta da se desi na planeti zemlji, od kad ona postoji, od prirodnih katastrofa, sukoba naroda, ratova, etc, neko ima koristi od toga, i ko god bio veliki igrač, naćiće način da od toga profitira. Tako je i sa koronom, bilo ona prirodna ili veštačka, sile koje upravljaju svetom će pokušati da iskoriste to na svoj način. I takodje mislim da je moguće da izmešu cele vaks vs antivaks priče sa obe strane stoji jedna ista grupacija ljudi, kojoj odgovara polarizacija i veštački pravljenje podela.
Ono što kaže ližr, vezano za Izrael, imao sam prilike od 2018. zbog posla da posetim Tel Aviv jedno 10ak puta. Koliki napor i novac ta država ulaže u sigurnost svojih građana, apsolutno sam ubedjen da nemaju ni najmanju nameru da pobiju svoj narod, jer njima jednostavno stanovništvo ne sme da se rapidno smanji, ili će ih Arapi pojesti. Zato i cenim da su prvi krenuli sa vakcinacijom, da što pre stvore neki vid imuniteta i da se zaštite od možda drugih sojeva koji bi veštački bili ubačeni medju njih po gradovima. Ko je bio tamo, zna, u toku jednog dana, ako odete na posao i možda u mall, proćićete kroz 5 do 10 detektora metala i bićete takodje pretrasani nekoliko puta i provereni. Sve to, da bi 50 godina kasnije pobili svoje ljude vakcinom? Teško

Da li nesrece nastaju da bi neko izvukao korist iz toga ili se korist izvlaci kada se nesreca prirodno desila? Mislim da je to pitanje sa koronom. Naravno da nisam strucan da procenim da li je virus stvoren u laboratoriji ili je prirodan, ali da li je to uopste u ovom momentu bitno? U vrtlogu svetske politike, tesko da ce se prava istina ikada saznati. Isto tako je i sa "mojim" nesrecnim Sputnjikom, koji WHO i EMA ne zele da odobre, da bi Rusima bio nedostupan veci broj trzista iz KOVAKS programa. Pfizer ne stize da isporuci dovoljno vakcina za zemlje treceg svega dok EMA i WHO blokiraju Sputnjik, cime direktno uzrokuju smrt desetina hiljada ljudi siromasnih zemalja koje bi ta vakcina mozda spasila.

Izrael je jedna od zemalja sa najvecim prirodnim prirastajem na svetu (3.01 po podacima iz 2019) i osnova njihove cionisticko-rasisticke politke je sto veca populacija. Da sam Jevrej, moja drzava bi bila prva kojoj bih poverio svoje zdravlje i nikom vise.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Dende said:

Da li nesrece nastaju da bi neko izvukao korist iz toga ili se korist izvlaci kada se nesreca prirodno desila? Mislim da je to pitanje sa koronom. Naravno da nisam strucan da procenim da li je virus stvoren u laboratoriji ili je prirodan, ali da li je to uopste u ovom momentu bitno? U vrtlogu svetske politike, tesko da ce se prava istina ikada saznati. Isto tako je i sa "mojim" nesrecnim Sputnjikom, koji WHO i EMA ne zele da odobre, da bi Rusima bio nedostupan veci broj trzista iz KOVAKS programa. Pfizer ne stize da isporuci dovoljno vakcina za zemlje treceg svega dok EMA i WHO blokiraju Sputnjik, cime direktno uzrokuju smrt desetina hiljada ljudi siromasnih zemalja koje bi ta vakcina mozda spasila.

Izrael je jedna od zemalja sa najvecim prirodnim prirastajem na svetu (3.01 po podacima iz 2019) i osnova njihove cionisticko-rasisticke politke je sto veca populacija. Da sam Jevrej, moja drzava bi bila prva kojoj bih poverio svoje zdravlje i nikom vise.

lepo si sve rekao u prvoj rečenici, ali u obe situacije, mi kao obični građani ove planete nemamo baš puno izbora. Lokalno udruživanje, bunt protiv vlasti i svetskih sila, ne znam koliko to ima koristi

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Highl1 said:

Ja ne znam da li je prirodan ili veštački, mislim da su obe stvari moguće, i takodje mislim da je moguće i da je namerno i slučajno pušten, tako da mislim da postoji i dobra šansa da se sve jednostavno desilo "prirodnim" putem. Ono u šta sam ubedjen jeste, da bilo šta da se desi na planeti zemlji, od kad ona postoji, od prirodnih katastrofa, sukoba naroda, ratova, etc, neko ima koristi od toga, i ko god bio veliki igrač, naćiće način da od toga profitira. Tako je i sa koronom, bilo ona prirodna ili veštačka, sile koje upravljaju svetom će pokušati da iskoriste to na svoj način. I takodje mislim da je moguće da izmešu cele vaks vs antivaks priče sa obe strane stoji jedna ista grupacija ljudi, kojoj odgovara polarizacija i veštački pravljenje podela.
Ono što kaže ližr, vezano za Izrael, imao sam prilike od 2018. zbog posla da posetim Tel Aviv jedno 10ak puta. Koliki napor i novac ta država ulaže u sigurnost svojih građana, apsolutno sam ubedjen da nemaju ni najmanju nameru da pobiju svoj narod, jer njima jednostavno stanovništvo ne sme da se rapidno smanji, ili će ih Arapi pojesti. Zato i cenim da su prvi krenuli sa vakcinacijom, da što pre stvore neki vid imuniteta i da se zaštite od možda drugih sojeva koji bi veštački bili ubačeni medju njih po gradovima. Ko je bio tamo, zna, u toku jednog dana, ako odete na posao i možda u mall, proćićete kroz 5 do 10 detektora metala i bićete takodje pretrasani nekoliko puta i provereni. Sve to, da bi 50 godina kasnije pobili svoje ljude vakcinom? Teško

 

40 minutes ago, Dende said:

Da li nesrece nastaju da bi neko izvukao korist iz toga ili se korist izvlaci kada se nesreca prirodno desila? Mislim da je to pitanje sa koronom. Naravno da nisam strucan da procenim da li je virus stvoren u laboratoriji ili je prirodan, ali da li je to uopste u ovom momentu bitno? U vrtlogu svetske politike, tesko da ce se prava istina ikada saznati. Isto tako je i sa "mojim" nesrecnim Sputnjikom, koji WHO i EMA ne zele da odobre, da bi Rusima bio nedostupan veci broj trzista iz KOVAKS programa. Pfizer ne stize da isporuci dovoljno vakcina za zemlje treceg svega dok EMA i WHO blokiraju Sputnjik, cime direktno uzrokuju smrt desetina hiljada ljudi siromasnih zemalja koje bi ta vakcina mozda spasila.

Izrael je jedna od zemalja sa najvecim prirodnim prirastajem na svetu (3.01 po podacima iz 2019) i osnova njihove cionisticko-rasisticke politke je sto veca populacija. Da sam Jevrej, moja drzava bi bila prva kojoj bih poverio svoje zdravlje i nikom vise.

 

potpuno se slazem sa ovime sto ste napisali...jedino sto smatram da jeste bitno da se istina kad tad otkrije do kraja, ali to se nazalost nikada nece desiti...a ovo za ubijanje naroda vakcinama ja nikada nisam ni tvrdio...tako da sto kaze Pera ne ostaje narodu nista nego da slusa licemere kako ga lazu da brinu o nama dok se bogate na ko zna koje nacine i eto pravimo se da je sve super...jebem ti takvu civilazaciju i drustvo, ali tako je oduvek bilo ocigledno :c

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Highl1 said:

lepo si sve rekao u prvoj rečenici, ali u obe situacije, mi kao obični građani ove planete nemamo baš puno izbora. Lokalno udruživanje, bunt protiv vlasti i svetskih sila, ne znam koliko to ima koristi

Nemamo, slazem se. Najbolje sto ja kao average Joe mogu da uradim je da napravim edukovanu odluku kod svake situacije koju ova pandemija stavi pred mene. Ja sam dosta rano resio da cu se vakcinisati, ali nisam bio te srece da primim vakcinu pre nego sto sam se razboleo. Nije mi bilo svejedno dok sam bio bolestan, na ivici sam bio da odem u bolnicu. Sa druge strane, svako od nas vec zna ljude (mlade i stare) koji su umrli od korone. Mislim da je upravo ta nepredvidljivost ishoda bolesti, kao i volatilnost (ja sam jedno 5x "ozdravio" dok sam bio bolestan) na mom tasu prevagnula na stranu vakcine. Naravno da bih najvise voleo da nista nisam morao da primam niti da se razbolim, ali mislim da vise niko na planeti nema te opcije na raspolaganju, dakle vakcina ili razboljevanje. Ako se razbolis bez vakcine, veca je sansa da najebes, tako sam ja makar izveo laicki zakljucak.

Sto se tice obavezne vakcinacije, kao pravnik se naravno protivim tome, ali da treba otezati zivot nevakcinisanima koliko god je to moguce - naravno, sto pre. U demokratskom drustvu mora postojati pravo na izbor, ali sve dok taj izbor ne ugrozava druge. Odlukom da se nevakcinise, gradjaninov izbor ugrozava druge.

24 minutes ago, Dule_smor said:

potpuno se slazem sa ovime sto ste napisali...jedino sto smatram da jeste bitno da se istina kad tad otkrije do kraja, ali to se nazalost nikada nece desiti...a ovo za ubijanje naroda vakcinama ja nikada nisam ni tvrdio...tako da sto kaze Pera ne ostaje narodu nista nego da slusa licemere kako ga lazu da brinu o nama dok se bogate na ko zna koje nacine i eto pravimo se da je sve super...jebem ti takvu civilazaciju i drustvo, ali tako je oduvek bilo ocigledno :c

To mozda za xyz godina, a mozda ni tada. Bio bi potreban konzensuz ranga trenutka kad su se stvarale UN 😄 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Namibia to suspend Russia's Sputnik V COVID vaccine amid concerns over HIV infections (republicworld.com)

Quote

According to a press release, Namibia’s health ministry said that the decision to halt the use of the Russian vaccine was 'out of an abundance of caution' that men who received Sputnik V may be at the highest risk of contracting HIV. It added that the nation is suspending, with immediate effect, the use of the Sputnik V shots until the formula is listed for emergency use by the World Health Organization. 

As per the press note, Namibia had taken delivery of a Serbian donation of 30,000 Sputnik V doses, out of which less than 120 have been administered so far.

Ne može bez nas 😞

Link to comment
Share on other sites

Kako ja vidim amaterski ovo dva su pitanja:

Prvo poreklo virusa. Prirodan ili vestacki(slucajno ili namerno pusten). Ako je namerno onda ili tipa drzava, farmecutske kuce neke, terorizam, smanjenje ljudske populacije i sta god ako je namerno

 

Drugo vakcina i generalno briga kolektivna o gradjanima ali i licna briga pojedinca ( kolektivna briga nije uvek isto sto i licna briga). Odluka o vakcinaciji je licni cin koji pojedinac donosu na osnovu informacija koje ima i brige o kolektivnoj ali pre svega i licnoj brizi o sebi i svojima. I ja licno postujen pravo pojedinca da to odluci sam,sem ako drzava naredi nesto svima u opstem intresu svih. A bas iz ovoga gore i stoji da ljudi cesto vakcinisy sebe ali nece i decy u ovoj sityacijingde su deca zaist a manje ugrozena. Prvi sam primwr osobe koja ne spremna da se vakcinisw kad mi isteknu antitela ali ni po razno ne bih vakcinisao ovom korona vakcnom svojd 9snje dete( vakcinina je uredno svim obaveznim i standsrdnim vakcinamA)...

 

Glavno je da po meni da ovs gde gornjd stvari poreklo a i resavNje problema nisu povezani ili su bas minimano povezani. I mene kao pojedinca vjse brine kako se resiti epidemije a ne samo poreklo. Jer koje god da je treba nam resenje...

Da iako cu se vakcinisati i dalje imam i odredjenu nesigurnost prema vakcinama ali sam video i tezinu bolesti na licnom primeru. I jasno mi da dogorocni efekti mogu biti jasni tek za vise godibe..ali kako za ucinak vakcine i lose stvaru koje budu od nje, isto tako i za efektne dugorocne nakon prelezane korone..bas zato smatram i dalje da svako treba da donese samostalno odluku o ovome. I da odluka nije bas uvek jednostavna...

Takodje jasnk mi je da najvecd grupe nevakcinisah su medicinski radnici, mladja populacija i ravnizemljasi inteoretiracari zavere koji tipa svoju decu ne vakcjnisy ni obaveznjm decjim vakcinama i sl... Da ne bude zabude ne izjednacavam ove grupe. One su totalnk razlicite i imajh razlicite razloge za nevakcinaciju protiv korone. Svestan sam i da su mnogo jedva prelomili da se vakcinisu ( i da tu posebno ima med radnika koju su cesto indirektno naterani na to).

Opet vakcija mi deluje ipak najbolje resenje sada. Ali uz veliki stepen nesigurnosti.

 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dende said:

 

Sto se tice obavezne vakcinacije, kao pravnik se naravno protivim tome, ali da treba otezati zivot nevakcinisanima koliko god je to moguce - naravno, sto pre. U demokratskom drustvu mora postojati pravo na izbor, ali sve dok taj izbor ne ugrozava druge. Odlukom da se nevakcinise, gradjaninov izbor ugrozava druge.

 

Odlukom da se ne vakciniše eksperimentalnom i (za sada) dobrovoljnom vakcinom, ne ugrožava ništa više nego onaj ko se odluči da primi eksperimentalnu i (za sada) dobrovoljnu vakcinu (ili barem nije utvrđeno sa sigurnošću  koliko, kada, šta i gde). Inače, čitam danas onog simpatičnog dedicu Radovanovića da će se nova doza vakcine (4-a) primati ako posle treće bude oboljevanja. Ako to nije priznanje da ništa ne znaju, ja ne znam šta jeste...

Demokratsko (lol) otežavanje života je, inače, drugo ime za diskriminaciju, da ne koristimo teže reči i izraze.

Ako neko misli da je ugrožen, treba da se štiti i da ne izlazi nigde.

Edited by absolute
  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Takodje mi nije jasno kad napadete duleta ovde i za ovo.on je em lekar em je korektan(em je kao i Mara nakon duze odluke ipak se vakcinisao- koliko pod indirketnom prisilom a koliko samovoljno ne znam). Ali to sto su dobro porazmisliti i sto su med radnici meni ovde jedino uliva poverenje i jedino bih njihova misljenja dobrano uvazio u ovoj temi..

A po tipa +1  na duletovim postovima vidi se da se dosta nas slaze sa ovom ocenom. I da ni oni za vakcinicaiju ni oni protiv generalno mu ne daju minuse

 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dende said:

Nemamo, slazem se. Najbolje sto ja kao average Joe mogu da uradim je da napravim edukovanu odluku kod svake situacije koju ova pandemija stavi pred mene. Ja sam dosta rano resio da cu se vakcinisati, ali nisam bio te srece da primim vakcinu pre nego sto sam se razboleo. Nije mi bilo svejedno dok sam bio bolestan, na ivici sam bio da odem u bolnicu. Sa druge strane, svako od nas vec zna ljude (mlade i stare) koji su umrli od korone. Mislim da je upravo ta nepredvidljivost ishoda bolesti, kao i volatilnost (ja sam jedno 5x "ozdravio" dok sam bio bolestan) na mom tasu prevagnula na stranu vakcine. Naravno da bih najvise voleo da nista nisam morao da primam niti da se razbolim, ali mislim da vise niko na planeti nema te opcije na raspolaganju, dakle vakcina ili razboljevanje. Ako se razbolis bez vakcine, veca je sansa da najebes, tako sam ja makar izveo laicki zakljucak.

Sto se tice obavezne vakcinacije, kao pravnik se naravno protivim tome, ali da treba otezati zivot nevakcinisanima koliko god je to moguce - naravno, sto pre. U demokratskom drustvu mora postojati pravo na izbor, ali sve dok taj izbor ne ugrozava druge. Odlukom da se nevakcinise, gradjaninov izbor ugrozava druge.

To mozda za xyz godina, a mozda ni tada. Bio bi potreban konzensuz ranga trenutka kad su se stvarale UN 😄 

Jako bih voleo pojasnjenje kako nevakcinisana osoba ugrozava vakcinisanu, evo na mom primeru, keva moja je vakcinisana Fajzerom 3 puta, ja nisam primio ni jednu niti cu, kako to ja ugrozavam nju?

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Jose Jimenez said:

Edit: Dule je delimično odgovorio na ovo pitanje, pa ću ga poštedeti ponavljanja 😄

wat, koje pitanje?

17 hours ago, Zwerko said:

Poenta pitanja jeste moja postavka da su se epidemije/pandemije dešavale mnogo pre nego što smo mi bili i približno na tehnološkom nivou da sami kreiramo virus (ili makar modifikujemo neki postojeći). A ti si sad 100% ubeđen da je ovaj sad kreiran veštački i to sve baziraš na tome jer prosto nešto "smrdi" a ne možeš da tačno kažeš šta. Ja samo pitam da li si potpuno ubeđen da ovo nije prirodna pandemija kao što su bile prethodne i ako jesi zašto?

Ja ne znam da li je kreiran ili je pušten od nekud namerno ili je prosto onaj pojeo šišmiša i to je to. Kao što i sam kažeš "bitno je da se sazna istina ali je verovatno nikada nećemo saznati". I ok, onda sedimo po internetima godinama sa pričom "a su nas zajebali s onim Covid-19, to je sigurno neko pustio, ne znam ko, ali da nam napakosti". Šta dobijamo time?

Meni najviše od svega ovoga u celoj priči smrdi odgovor različitih zemalja na virus i tu ima najviše mešetarenja, od Vučića, preko brata Sija pa do Putina i Bajdena, svako gleda kako da izvuče svoju korist, ali to nema nikakve veze s time kako je virus potekao osim ako se nisu svi sjatili zajedno i dogovorili. 

ne tvrdim ja nista 100%, ipak nemam toliko samopouzdanja i prepotentnosti kao neki, iako mi je to struka...u pravu si, ne dobijamo nista, ali mi se smucilo vise da primam sve zdravo za gotovo i kao jbga, sta se moze...ne verujem ni ja da su se svi sad nesto dogovorili, ali postoji verovatno neka pozadinska prica i igraci koji koriste ovu situaciju zarad licnog bogacenja i ko zna cega jos

17 hours ago, qwert00 said:

Takodje mi nije jasno kad napadete duleta ovde i za ovo.on je em lekar em je korektan(em je kao i Mara nakon duze odluke ipak se vakcinisao- koliko pod indirketnom prisilom a koliko samovoljno ne znam). Ali to sto su dobro porazmisliti i sto su med radnici meni ovde jedino uliva poverenje i jedino bih njihova misljenja dobrano uvazio u ovoj temi..

A po tipa +1  na duletovim postovima vidi se da se dosta nas slaze sa ovom ocenom. I da ni oni za vakcinicaiju ni oni protiv generalno mu ne daju minuse

 

vakcinisao sam se svojom odlukom iskljucivo, nije bilo nikakve prisile...a sacekao sam jedino zato jer mi zeljena vakcina nije bila dostupna ovde u Nemackoj pa sam primio Sputnik cim sam otisao na prvi odmor u Srbiju...i primicu buster sada krajem decembra kada opet budem dolazio na odmor uprkos tome sto nije priznat ovde u EU...takoda se ne vakcinisem zbog QR kodova, kovid pasosa i olaksavanja zivota kao vecina ljudi...to mi je tek smesno i zalosno, pa valjda vakcinu treba primiti zbog sebe i drugih, a ne zbog privilegija

  • Upvote (+1) 2

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...