Jump to content

Homeworld 3


Dule_smor

Recommended Posts

1 minute ago, Dule_smor said:

Pa trebalo bi, s obzirom da je onaj prvi trejler otvaranje Eye of Aarran hyperspace gate. Uff dodje mi sad ponovo sve da pikam, keca, kataklizmu, dvojku, kharak 😄

udri, trajaće kraće nego što se sećaš iz prošlosti, ja sam to skapirao kad sam igrao ponovo neke igre od pre 20 godina :))

Link to comment
Share on other sites

nastavak punokrvni

kapiram da ce biti jedno 100 godina posle dvojke 🙂

i vidimo horizontalnu bananu, ali vidimo i vertikalnu, pa moj osecaj u stomaku kaze da cemo imati i jednu i drugu sa dve razlicite strane sukoba 

ja sam stvarno nekad davno odustao od homeworlda jer se svasta izdesavalo oko developera izdavaca i tako to, medjutim nekako su se konsolidovale opcije, stari developeri se okupili, i licenca je opet kod njih zavrsila. to svakako nije recept 100% siguran kvalitet, ali je poprilicno dobra podloga

 

prosto ne vidim kako mogu da promase sa ovim,  nostalgija je toliko jaka da igra ne mora ni da bude vanserijska u ovom momentu, neka bude najprostiji nastavak pa ce biti fenomen, mada sudeci po DoK  igri mogu oni mnogo vise. Koncept megastruktura u svemiru koji su imali za drugi deo (ako se dobro secam) je najverovatnije biti realizovan sada

vreme je za remaster da se odigra ponovo 😄

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, G!!! said:

nostalgija je toliko jaka da igra ne mora ni da bude vanserijska u ovom momentu

mislim da si ovde baš u potencijalnom krivu. upravo zato što je nostalgija jaka ljudi će očekivati taj neki nivo "emocije" koji su imali tada, možda čak i igra istog kvaliteta kao kec neće uspeti to da napravi jer je prosto drugačije vreme i prošlo je 20 godina 🙂

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dule_smor said:

Nije stvar samo u kvalitetu, za ovakve igre su najbitniji atmosfera i prica, sve ostalo je u drugom planu...ako to pogode zavrsili su posao

kako misliš u RTS-u da igrivost nije bitna i to kod ovakvog RTSa? 🙂 naravno da je priča važna, ali brate ako nema tog osećaja dok cepaš direktno gameplay, ne znam, meni to kvari ... onda ću da gledam snimak na YT 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Pod igrivost mislis na grafiku, dobar engine, bez bugova itd? To verujem da nece zajebati

ne, mislim baš na gameplay - na osećaj u igri, koliko je "pozivno" da igraš, kako reaguju jedinice, kakav osećaj stvara .. itd. bagove mogu da podnesem, pa i grafiku da nije baš ne znam kakvo ludilo, ali mi priča nije dovoljna stvar ako samo izvođenje i igrivost nije ok. nadam se da sam bolje pojasnio sad.

Link to comment
Share on other sites

Deo sa povrsine planete je pocetak price u HW1 kada na Kharaku otkrivaju derelict Khar Thobe, broda kojim su oni pre vise hiljada godina dosli na Kharak posto su bili proterani sa Hiigare i bilo im je zabranjeno da koriste medjuzvezdane letove vise. Nego da ti ne spojlujem ako nisi igrao, svakako preporuka:). A u pravu si za Dinu, Homeworld storyline zaista ima taj neki epski prizvuk koji podseca na Dune univerzum:)

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Lucky said:

mislim da si ovde baš u potencijalnom krivu. upravo zato što je nostalgija jaka ljudi će očekivati taj neki nivo "emocije" koji su imali tada, možda čak i igra istog kvaliteta kao kec neće uspeti to da napravi jer je prosto drugačije vreme i prošlo je 20 godina 🙂

mislio sam vise na to da meni igra ne treba da bude vanserijska jer me nostalgija radi na max

kako ce ostali da reaguju nemam pojma, ne verujem da ce biti nesto dramaticno kao ovi novi klinci, fanovi cekaju 20 godina na nastavaki a Desert of Kharak je prihvacen fenomenalno rekao bih, i najveca zamerka je bila sto nije izdavano jos contenta i sto je multiplajer zamro brzo

Ko nije ograo Deser of Kharak, neka krene odmah, gameplay je drugaciji jer je na planeti, ali to je bila toliko dobra doza Homeworld univerzuma da se neke manjkavosti lako prevazidju

Nekada sam i mastao da cemo dobiti Homeworld seriju ili ne daj boze trilogiju [:D]

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/14/2021 at 6:14 PM, Dule_smor said:

Ahaha da vidis, to i zaboravih, valjda jer je sranje ispalo 😄

jeste i bio film loš ali mislim da je dosta warcraft film sahranilo i to što su ljudi očekivali kvalitet wacraft sinematika iz tih dana koji su ipak bili jedini stvarno kvalitetni sinematici i svi su se na njih ložili i jedva čekali da se pojavi neki novi. Sad ni toga više nema 🙂

Link to comment
Share on other sites

meni nije bio toliko los taj film, mislim jest bio sranjkast ali nekako nije bio najgori ikada 🙂

sa druge strane, orkovi takvi kakvi jestu iz igara ne znam uopste kako ih predstaviti da ne budu polusmesni , kao i u warhammer-u

 

homeworld ne bi imao takvih problema, nek naprave film u endzinu igre sto se mene tice >D

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, G!!! said:

sa druge strane, orkovi takvi kakvi jestu iz igara ne znam uopste kako ih predstaviti da ne budu polusmesni , kao i u warhammer-u

 

to jeste jedna od onih stvari koje prave problem ekranizaciji - kad neki strip ili igra itd u tom engine fazonu (ili crtano) izgleda mnogo bolje nego što ikad možeš da ga predstaviš u CGI svetu za filmove. Ali to je bio samo deo problema tog filma, no šta sad, bilo, prošlo, zaboravljeno - evo vidiš da se pola njih ni ne seća filma 🙂

35 minutes ago, mladenq said:

ja ne znam sto se toliko hejtuje warcraft film, meni je ono bilo u naajgoru ruku ok, a ako ne bih obuzdavao fangaya u sebi, rekao bih da je bilo sjajno :d

ma nije on bio toliko loš, koliko je više predmet sprdnje generalno zbog tih nekih propusta koje je imao.

49 minutes ago, G!!! said:

homeworld ne bi imao takvih problema, nek naprave film u endzinu igre sto se mene tice >D

možda ti i još baš neki hardcore fanovi, ali znamo da holivud ne radi tako 🙂

Link to comment
Share on other sites

homeworld je zapravo u originalu trebao da bude battlestar galactica igra, ali im nisu dali licencu pa su nastavili svojim putem (da bi posle izasao mod za modelima iz galaktike 😄 )

ali je svakako zadrzao taj slican osecaj i atmosferu teskobe, nestanak rodne planete, ogranicena populacija na brodu bezi pred brojcano jacim neprijateljem i u praznini svemira pokusavaju da prezive i tako to 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...