Jump to content

Homeworld 3


Dule_smor

Recommended Posts

  • 1 month later...

gimmick, niko živ ovo neće ovako da igra jer nema nikakve poente. 

možda kao neki vid treninga, pa kao ljudi se pomeraju i fizički su aktivni rukama, ali iz ugla funkcionalnosti je nula u odnosu na tastaturu i miša.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 4/18/2024 at 10:47 PM, manson said:

USD 174,99

 

imajući u vidu šta se sve dobija, ovo uopšte zapravo nije visoka cena - takvi collectorsi idu i preko 200$ a da ne pričamo što sad imaš i ove obične digitalne igre za 150$ u kojima ne dobiješ ništa 🙂

Link to comment
Share on other sites

Previše je komplikovano - ne možeš da tehnički izvedeš. Jer na Steamu (ili drugim PC nezavisnim platformama) ne možeš da pokreneš instalaciju sa CD-a ili USBa i da se igra patchuje za day1 (a diskove ili USB moraš da proizvedeš fazon tri meseca pred release). I sad EA Origin, mislim i Square Enix (u saradnji sa omraženim Denuvo) ili Sony i Xbox imaju te fore, ti ubaciš disk, on proveri da je original i onda skine recimo 200GB podataka za day1 patch, znam da je Call of Duty poznat po tome, bukvalno ti disk služi samo da pokreneš download na Sony konzoli. A njima se ne isplati da razvijaju launcher samo za to sigurno, plus svi pizde na 50 launchera.

Tako da je skoro pa neizvodivo uz najbolju želju izdavača srednjeg ranga...

  • Like +1 1
  • Thanks (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, G!!! said:

mozda i konacno sklopim apgrejd koji sam obezbedio za komp oko nove godine lol

ma jok, šta će ti to.

upgrade je samo manji deo posla, prebaci posle sve aplikacije i fajlove!

naravno stvari su olakšane što nam je većina koječega po cloudu itd, ali ne i sve.

ja sam nešto menjao krajem godine i mislim da sam pre bukvalno dve nedelje instalirao neke programe koji su mi trebali a zaboravio sam, pa dok sam se setio šta i kako :))

Link to comment
Share on other sites

eto nisam cak nisam ni mislio da instaliram win ponovo, imam grafulju da ubacim i novo napajanje 🙂 

mada, kada menjam plocu uradim i win! valjda se ne instalira  vise kojekakvi krsh, win je stabilniji, i drajveri su totalno druga prica. na klaudu ne drzim nista, prosto sam oldskulparanoik po tom pitanju 😄 (znam znam, samo prosto ne volim koncept klauda)

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
7 hours ago, G!!! said:

anyway, juce sam stavio novu grafu i novo napajanje! igra instalirana, boze zdravlja pa je probam veceras ! 🙂

 

kako si instalirrao vec kad jos nije releasovana:D Doduse ja uzeh preko CDkeys sajta i aktivirah na Steamu, sad cekam da bude dostupna pa da skinem sutra, prekosutra. Ti si mozda vec preorder uzeo.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Predjoh prve 3 misije, za sada deluje kao dobri stari Homeworld. Nadam se samo da kampanja nece biti prekratka i da ce prica biti dobra. I svidja mi se sto su sad normalni cinematici izmedju, a ne stari crtani crno beli.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, manson said:

Koju si grafiku stavio na kraju?

Gigabyte RTX 3080 12GB Gaming OC  (sramota me da kazem da mi je stajala od pre nove godine meseci u fioci) ali sam dodao i Be Quiet 12 -850w, prethodno napajanje je bilo pa skoro 10 god staro (mada odlicno)

20 hours ago, Dule_smor said:

 

kako si instalirrao vec kad jos nije releasovana:D Doduse ja uzeh preko CDkeys sajta i aktivirah na Steamu, sad cekam da bude dostupna pa da skinem sutra, prekosutra. Ti si mozda vec preorder uzeo.

preorder !

jesi li koristio novu semu kontrole ili staru ? znam da sam u demou probao novu, i bas je bila nova! 🙂

nazalost, koliko sam dobio info, kampanja je ono fazon 10h 😕

opsti utisak je da je ovo homeworld 2.1, i da neki brojni detalji fale (hyperspace, i gadjanje subsistema npr), ali da je atmosfera pogodjena, grafika je top, muzika solidna...

nisam stigao da pokrenem 😞

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Staru semu, nemam zivaca za novu osim ako nije nesto omg dobro. A ovo za gadjanje subsistema su stvarno papani sto su izbacili.

mali update posle 5 misija...smaraju malo ove strukture na mapi, ne mora bas svaka misija sa njima da bude...i nekako mi je mothership mali i nije toliko epic kao u dvojci ili sam ja istripovao...takodje cinematici jesu dobri, ali malo mi vuce prica na neku cringy stranu, nadam se da tripujem, videcemo

Edited by Dule_smor

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

odigrao sam tutorial, i tu je taj homeworld osecaj za filing 🙂 milinica

i endzin je bas bas lep! ono lepo skroz 😄 ali, optimizaciju su nesto pokrljali, i onda sam se igrao isa podesavanjima  i sinoc i preksinoc, i skontao da u nekim situacijama dobijam vise frejmova ako podignem kvalitet lol ! nesto sam smanjio nesto sam podigao i dobio od 100 do min 35 frejmova na benchmarku, i kao ok idemo...  Onda sam iscitao da neki ne mogu da igraju ni sa 4090 nevezano sa podesavanjima, dok drugi pice sa osrednjim konfama... ray tracing ne ukljucujem, jer pojede fazon 30% perfomansi trenutno, ali mislim da ima sasvim dovoljno podesavanja da namestis da radi kako treba

 

tacno sam znao da ce smarati sa megastrukturama, ali dobro aj sta sad

sinematike sam video da su promenili, ne znam zasto, prosto oni su deo atmosfere koju igru cini to sto jeste

storytelling su isto promenili, i to mi je mozda najnepotrebnija promena, pa cemo od epskih momenata doci do toga kako nekim individuama sa imenom i prezimenom je tesko i tako te irelevantne stvari... koga boli uvo za to 🙂

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zavrsih kampanju. Ne znam sta da kazem osim jebeno jadno. Em traje samo 8h (13 kratkih misija, jedino je poslednja malo duza), em je prica i atmosfera bas cringy i jadna, a kraj jos gluplji. Da ne spojlujem sad, videcete i sami. Sinematici izmedju su isto smesni, likovi glume poluhistericno itd. Od one epske HW atmosfere nema ni delica, bas sam razocaran. Jedino je vizuelno dobra igra i zvucni efekti standardno. Cak se i oko muzike nisu potrudili, reciklirali par najpoznatijih tema iz keca i dvojke, ostalo nista. I tako, mozda sam ja matori bumerski prdonja, ali ovo je stvarno bruka po meni za tako legendarni serijal.

  • Sad 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 4/23/2024 at 8:15 AM, voodoo_ said:

Mi na poslu već tradicionalno prilikom apgrejda samo izvadimo hard i prebacimo u novi komp, eventualno kloniramo ako je HDD na SSD, uglavnom niko nije reinstalirao Windows od kako se zaposlio.

nisam ni video ovo pitanje - da ti budem iskren, nisam bio siguran šta sve imam na hardu i šta se zapatilo, ne mislim samo na viruse jer nisam kliktao na reklame da povećam spolovilo, nego ko zna šta je ostalo od kojekakvih aplikacija koje više ne koristim ali ipak su im ostali neki repovi, pa neke stare verzije, i onda rek'o daj da napravim freš start!

On 5/18/2024 at 11:16 PM, Dule_smor said:

Zavrsih kampanju. Ne znam sta da kazem osim jebeno jadno. Em traje samo 8h (13 kratkih misija, jedino je poslednja malo duza), em je prica i atmosfera bas cringy i jadna, a kraj jos gluplji. Da ne spojlujem sad, videcete i sami. Sinematici izmedju su isto smesni, likovi glume poluhistericno itd. Od one epske HW atmosfere nema ni delica, bas sam razocaran. Jedino je vizuelno dobra igra i zvucni efekti standardno. Cak se i oko muzike nisu potrudili, reciklirali par najpoznatijih tema iz keca i dvojke, ostalo nista. I tako, mozda sam ja matori bumerski prdonja, ali ovo je stvarno bruka po meni za tako legendarni serijal.

opa, mixed reviews na steamu, nisam ni ispratio da budem iskren, iznenadih se sad.

jel moguće da su toliko fejlovali? 😞

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...