Jump to content

Otisao hard? Kako dalje?


FATA

Recommended Posts

Laptop kupljen 2014 sa HD od 750gb, u medjuvremenu kupim SSD i stavim ga za sistemski a ovaj drugi kao storidz. Danas po povratku kuci ukljucim laptop i posle nekog vremena vidim da mi sentinel prikazuje samo jednu temperaturu i smorim se ko ker... Pogledao u disk managmentu i ne prikazuje ga. Poslednji put kad sam video da je radio je bio 16.09. U medjuvremenu je bio u torbi i sad se setih da mi je torba 17.09 skliznula sa stolice i pala na parket sa visine od 30-40cm tipa visina kolena. Komp sam koristio danas i juce iako je bilo dosta toplo i SSD radi bez problema. Sta mi je ciniti i kako da proverim da li je crko ili u njemu ima jos zivota?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ako škljoca, biće zajebano... True story od skora je da sam jedan hdd od ucveljene vlasnice iščupao, kačio direktno u desktop i nema ga. Nekako se pojavio preko USB 3.0 rack-a, D particija dostupna, sve se iskkopiralo. C obrisana, provukao je kroz GetDataBack, dvadesetak gigabajta je vadio dan i po, ali spasao je 90% podataka. JBG, probaj.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 9/19/2018 at 8:11 PM, FATA said:

Laptop kupljen 2014 sa HD od 750gb, u medjuvremenu kupim SSD i stavim ga za sistemski a ovaj drugi kao storidz. Danas po povratku kuci ukljucim laptop i posle nekog vremena vidim da mi sentinel prikazuje samo jednu temperaturu i smorim se ko ker... Pogledao u disk managmentu i ne prikazuje ga. Poslednji put kad sam video da je radio je bio 16.09. U medjuvremenu je bio u torbi i sad se setih da mi je torba 17.09 skliznula sa stolice i pala na parket sa visine od 30-40cm tipa visina kolena. Komp sam koristio danas i juce iako je bilo dosta toplo i SSD radi bez problema. Sta mi je ciniti i kako da proverim da li je crko ili u njemu ima jos zivota?

nekad se kod hard diskova aktivira "magija" pa imaš priliku da spasiš podatke ili tako nešto, iako je u 99% slučajeva gotov. Imao sam jedan hard koji je krenuo da škljoca tako i nije ga očitavao, probao na par kompova i batalio. Posle jedno 6 meseci ga slučajno nađem i rek'o daj da probam i on - radi. Isto tako drugi hard koji nije hteo da radi na dva računara (a do tad je radio normalno) na trećem šljaka. A i dan danas u ovom storage kompu imam neki hard koji je u jednom trenutku krenuo da "škljoca" i neće da radi, nešto sam se patio sa njim 3-4 dana i nakon toga je proradio... tako da probaj neke druge kompove, rackove itd, čisto za svaki slučaj.

Link to comment
Share on other sites

False flag! Prilikom pada, fioka se odvojila dovoljno da izgubi kontakt jer kineska fioka od 300dinara nema sraf da se pricvrsti za kuciste. 

Hvala Laki za savet! Imam i ja 2 harda koji skljocaju i drze se na 17 i 45%, ali i dalje daju znake zivota. Cudno mi bilo za ovaj hard koji je 100/100 da tako naprasno nestane

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

On 9/23/2018 at 10:09 AM, FATA said:

False flag! Prilikom pada, fioka se odvojila dovoljno da izgubi kontakt jer kineska fioka od 300dinara nema sraf da se pricvrsti za kuciste. 

Hvala Laki za savet! Imam i ja 2 harda koji skljocaju i drze se na 17 i 45%, ali i dalje daju znake zivota. Cudno mi bilo za ovaj hard koji je 100/100 da tako naprasno nestane

brate fato, pa valjda to prvo proveriš!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...