Jump to content

Recommended Posts

22 minutes ago, Dule_smor said:

Ahaha...btw, ja evo 1,5 god kako ne igram i prija mi bas 😄

isti osećaj imam otkad ne igram DOTU :))

Overwatch mi ponekad nedostaje, pošto je brza akcija i prosto kad neko ne zna da igra manje te boli jer partija traje 10 minuta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ccc

https://wargaming.com/en/news/business-operations-worldwide/

Quote

Wargaming announces decision to leave Russia and Belarus

Over the past weeks, Wargaming has been conducting a strategic review of business operations worldwide. The company has decided it will not own or operate any businesses in Russia and Belarus and will leave both countries.

Effective March 31 the company transferred its live games business in Russia and Belarus to local management of Lesta Studio that is no longer affiliated with Wargaming. The company will not profit from this process either today or going forward. Much to the contrary we expect to suffer substantial losses as a direct result of this decision.

We will be completing the operational transition with all due speed while remaining in full compliance with all laws and ensuring the ongoing safety and support of our employees. During the transition period the live products will remain available in Russia and Belarus and will be operated by the new owner.

Wargaming has also started the process of closing its studio in Minsk, Belarus.

We will be providing as much severance and support as possible to our employees affected by the change.

Despite the magnitude of this decision, we as a company are confident in the future of our business and are committed to delivering quality games to our players.

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/25/2022 at 6:49 PM, Dule_smor said:

Ahaha...btw, ja evo 1,5 god kako ne igram i prija mi bas 😄

I meni isto prija, mada ne igram odavno, mislim od 2013 ili 2014. Arty main - uglavnom u klanskim. Dao sam ortaku da igra s' vremena na vreme.
https://worldoftanks.eu/en/community/accounts/500528162-drndara/

On 3/25/2022 at 7:12 PM, Lucky said:

isti osećaj imam otkad ne igram DOTU :))

Overwatch mi ponekad nedostaje, pošto je brza akcija i prosto kad neko ne zna da igra manje te boli jer partija traje 10 minuta.

Nesto brzo i da nema nerviranja. 😄

Edited by drndara

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drndara said:

Nesto brzo i da nema nerviranja. 😄

ovo drugo ne postoji osim ako ne upališ tipa na 5 minuta Journey ili tako neku igru i malo trčiš okolo 🙂

Kad je samo ovo prvo, tu već imaš neke izbore 🙂

Tipa, quake2!

2 hours ago, manson said:

mega pajserska odluka, posebno sad kad je već i delimično prošao ceo hajp.

još ovi carevi belorusi originalno, a rusija im tipa glavno tržište 🙂

mada, možda je ta druga firma koja preuzima zapravo

GamingWar

:))

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, drndara said:

Video tu vest jutros i bila mi poprilicno smesna a opet ih sa druge strane razumem.

iskreno, mislim da polovina igrača nema pojma čija je firma wargaming, druga polovina ni ne mari za to ko su i šta su jer je i WoT tako nekakva igra koju igraju ti "ratni ljudi" da kažemo 🙂 u nedostatku boljeg izraza. 

čist iznuđen potez, mora da ih je neko "pecnuo" jer su belorusi pa kao "e da vam ne zatvorimo slavinu u EU" (odakle zarađuju tipa 80% para) pa su morali da promene tj. zatvore kanc.

Link to comment
Share on other sites

On 3/25/2022 at 10:42 AM, Lucky said:

au da, uopšte mi nije palo napamet da proverim kakve su implikacije rata u UKR sa stanjem u WoTu 🙂

takva da su se povukli iz Rusije i Belorusije. Ugasili su studio u Minsku. Nisu precizirali zasto, nisu pominjali podrsku rata u UA. Mislim da je ovo iznudjeni potez zbog placanja zaposlenima jer su obe zemlje dobrim delom van SWIFT-a.

igranje juce bilo pakao. serveri su imali smekerski lag tako da sam igrao arty samo. moguce da su imali i neke servere u Rusiji i Belorusiji pa sada to resavaju.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, oddball said:

takva da su se povukli iz Rusije i Belorusije. Ugasili su studio u Minsku. Nisu precizirali zasto, nisu pominjali podrsku rata u UA. Mislim da je ovo iznudjeni potez zbog placanja zaposlenima jer su obe zemlje dobrim delom van SWIFT-a.

igranje juce bilo pakao. serveri su imali smekerski lag tako da sam igrao arty samo. moguce da su imali i neke servere u Rusiji i Belorusiji pa sada to resavaju.

da, da, ispratio sam tu vest. meni je to baš neverovatno imajući u vidu da su originalno odatle plus im je rusija bitno tržište (mada verovatno ne plaćaju toliko kao zapadnjaci). ne bi me čudilo da samo prepustle hendlovanje stvari tamo nekoj drugoj firmi, možda opet svojoj, a možda po uzoru na kinu naprave neki dil sa nekim da preuzme hendling. 

ne znam oko servera situaciju ofc, ne igram aktivno. 

to da se povuku zbog problema sa plaćanjem za poslenima je malo čudna odluka, kao ono neko polomi ruku a ti kao lekar ga ubiješ umesto da mu staviš gips :)) kao, ne možemo da vas plaćamo evo vam otkaz 🙂 mislim, to su veliki studiji, morali bi prebaciti negde sve te ljude u najlogičnijem potezu, ali opet neće ni svako da pređe itd. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, oddball said:

@Lucky imaju oni sistem pomoci oko preseljenja na Kipar (recimo) ali organizaciono nije to neki izazov da prebacis studio iz jedne zemlje u drugu ako za tim ma potrebe.

nije problem organizaciono (mada nije i da nije, done that have a tshirt) ali je problem sa ljudima koji ipak nisu "kompjuteri" - neko neće, neko ima porodicu, nekome neće porodica, nekome hoće porodica on neće, nekome neće drugo dete a prvo je oduševljeno i tako 🙂

Link to comment
Share on other sites

Oni su još kad je bilo ono sranje sa Lukašenkom, tipa pre godinu i nešto, već ponudili svim zaposlenima iz Minska da ih presele negde u neku od ovih baltičkih zemalja, mislim tipa Viljnus ili tako nešto gde su već imali kancelariju. Tako da mislim da su što se toga tiče verovatno u međuvremenu i pokrili te najbitnije pozicije. 

Ne bih rekao da je to bilo kakav problem sa SWIFT plaćanjima, da se to zaobići jer nije da ne radi SWIFT za sve, a plus oni imaju gomilu prihoda koje ostvaruju u samoj Rusiji i Belorusiji, tako da bi to verovatno moglo da pokrije makar plate zaposlenih. 

Ono što ja znam od njihovih zaposlenih jeste da se oni još od tada trude da se distanciraju od priče s Belorusijom jer im se desilo da kad su bili ti neki protesti su neki njihovi zaposleni, koji su stranci, tvitovali neka sranja i došla država i lepo im odsekla net u kancelarijama 🙂 u smislu oni su dugoročno svakako gledali da se dislociraju iz Belorusije, ovo je verovatno samo ubrzalo priču. 

Pritom su na početku ovog sranja otpustili onog SerB-a koji je bio bukvalno glavni dizajner igre zato što je na svom profilu napisao da podržava Ruse u Ukrajini. Rekao bih da im je jako bitno da se predstave kao pro-zapadni. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ladno vec nekoliko dana imam lagove tokom igranja. ne vredi ni promena servera, update drivera.... tek kada sam smanjio detalje u igri malo manje lagova ima. jbmti Wargaming... tacno od kada su objavili da gase BR i RU timove tada je pocelo ovo sa lagom. nije do neta jer CoD mi radi odlicno.

  • Like +1 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, oddball said:

ladno vec nekoliko dana imam lagove tokom igranja. ne vredi ni promena servera, update drivera.... tek kada sam smanjio detalje u igri malo manje lagova ima. jbmti Wargaming... tacno od kada su objavili da gase BR i RU timove tada je pocelo ovo sa lagom. nije do neta jer CoD mi radi odlicno.

prebacuju servere ko zna gde pa to sve štuca, ko zna i kako rerutiraju saobraćaj sad itd.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Ja pisao da mi zamrznu premium nalog jos pre skoro 2 godine posto sam imao preko 100 dana...i oni kao prihvatili, zamrzli ga, ali mi pise da imam 0 dana premiuma, pederi

hahaha, pa što nisi proveravao 🙂 a i možda ima neka fora da može max freeze tipa 6 meseci ili tako nešto 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam imao pojma da je to ikada moglo da se zamrzne. Zato premium uvek kupujem kroz zlato, pa kad znam da neću da igram samo bleji na accountu. Inače meni igra radi skroz ok, nikakvih problema nisam imao, a sad sam uzeo da igram posle nekoliko meseci. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa i ne moze da se zamrzne tek tako, al meni su kao izasli u susret taj jedan put samo posto mi je nalog bukvalno napravljen prvog dana kad je izasla igra...makar su mi tako rekli, al vidis posle su mi opet nestali premium dani...al bmk, ionako ne planiram da igram vise, smorilo je i ljudi su previse toksicni

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Pa i ne moze da se zamrzne tek tako, al meni su kao izasli u susret taj jedan put samo posto mi je nalog bukvalno napravljen prvog dana kad je izasla igra...makar su mi tako rekli, al vidis posle su mi opet nestali premium dani...al bmk, ionako ne planiram da igram vise, smorilo je i ljudi su previse toksicni

kao i u svakoj drugoj online igri 🙂

kapiram sad šah online da kreneš da igraš našao bi toksične 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

ugasis chat i to je to, stvar resena. po meni veci problem je u samim partijama. ranije pobede od 15:2 su bile bas bas BAS retkost, dok su sada normalna pojava. Retko kad se desi da bude partija u kojoj uzivas u peglanju. Nemam problem da izgubim partiju kada je fajt dobar. Ali sada toga nema, bas je retko. I jos sada ovi lagovi, jedino sa arty mogu da igram koliko toliko. Ozbiljno razmisljam da prodam acc.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...