Jump to content

4K tv ?


exile

Recommended Posts

Deste brate


Stize black friday i #dijaspora je resila da konacno kupi TV ovde neki krsten, ukoliko bude bio neki dobar sale za taj dan pa da uvatim


E sad dugo nisam gledao televizore i pratio sta kako gde, i vidjeh sada da su 4k televizori dosta pristupacniji nego ranije

Dakle pitanja su sledeca:

Da li vredi investirati sada u neki 4k tv ? Sta treba gledati pri kupovini tacno ?

Koristio bih naravno prvenstveno za igre i filmove, i kablovsku naravno kad jednog dana se budem odlucio da uvedem to, za sada ona prva dva. Size recimo oko 50''

Imate li neke preporuke koje modele gledati ?

malo malo pa na amazonu je prodaja Sony Bravia modela, je l vrede necemu oni ?

Link to comment
Share on other sites

Pod jedan ovo što Vudu kaže, mada ono može da se primeti razlika ali ne toliko. Filmova je još uvek jaaako malo, a igre prvo razmisli koje ćeš igrati u 4K, tj šta tvoj komp može da pokrene u toj rezoluciji. Jedina druga opcija je PS4 Pro ali on nije baš 4k, iako jeste bolja rezolucija od Full HD. Druga stvar ako već gledaš 4K sad ti je novi buzzword i HDR koji ti daje bolje boje, opet je pitanje koliko je to primenjivo ali kao kad već oćeš da se otvoriš, Sony ima te modele. 

Mada realno ja bih i dalje pre uzeo neki 50-55" 2K televizor za duplo manje para, a ostatak ostavio pa za 2-3 godine uzeo 4K kako valja i dolikuje za ostatak para. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

bracala.

Nikad ne znas kad ces se seliti, da li ces ostajati tu i slicno. Nemoj odma bacati pare. Polako :D

Mislim sve ce ti reci da si zasluzio da se castis, ali ja necu. Ja sam uzeo LG 43 neki entry, 280 eura, i vise nego dosta. Ionako mi net tolko smrdi da netflix retko mogu da glatko gledam na njemu.

cuvaj pare ionako ih pojesti inflacija

 

a ako bas oces, ovaj sam gledao, super je http://www.mediamarkt.be/nl/product/_tv-lg-55uh605v-55-edge-led-smart-4k-1596712.html i pristupacan

A ako oces svi da vidi st je coko gastos, onda https://www.krefel.be/fr/tv-audio/télévisions/tv_39inch_100_cm/connect_55_uhd-lcd_black/PKEY_A4_B735_C738_31000672

Fascinantno, nikd cuo za ovu marku, ko nekada bang i olafsen https://www.krefel.be/fr/tv-audio/télévisions/tv_39inch_100_cm/connect_55_uhd-lcd_black/PKEY_A4_B735_C738_31000672

okrivio bih forum za dupli paste, ali to ne bi bilo istina!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Jes Igore to je istina, nikad se ne zna

S druge strane evo zena dolazi za stalno sledece godine, trazimo novi stan, nesto razmisljam da bi bilo sjajno imati neki fini tv za novu gajbu itd
mada meni iskreno pada na pamet da uzmem samo zato sto je black friday pa da mogu duvatim neki popust fin 

Ima na amazonu sada ponuda finih i za neke LG-ove i Sony Bravia 4k modele, kontam da ce ih biti jos, pa ako naletim na dil mozda neki fini samo add to basket i nema sta da jedem mesec dana ali boze moj igrace se sony


Sad par tu jos stvari ako znate:

Koja je fora sa tim HDR-om, ima neke oznake HDR 10 i valjda manje? 
Kako bi izgledalo igrati ovaj obican full HD sony na 4k rezoluciji, se vidi da je razvuceno, da li ruzno izgleda itd ?

 

Inace ovaj igorov LG nije uopste los, ce pogledam rivjuove

Btw i koji da kazes 2k tv bi preporucili kad smo vec kod toga, cisto ako i takav neki naleti ?

Link to comment
Share on other sites

Na 50 i manje inča se ne vidi da je razvučeno, ali onda se postavlja pitanje šta će ti 4K televizor od toliko inča (1080p će izgledati maltene isto kao na 1080p televizoru, a 4K rezolucija neće doći do izražaja čim se odaljiš više od metar i po).

HDR 10 je 10 bita po kolornoj RBG komponenti, naspram standardnih 8 (ili 6 na jeftinijim panelima), to je po meni bitniji feature od rezolucije.

Link to comment
Share on other sites

Što sad ne uzmeš kvalitetniji 1080p ispod 50 inča, a za 3-4 godine kad te ovaj smori, i kad se 4K i HDR tehnologija malo ustali (da ne kažem, kad bude dovoljno generisanog kontenta) i kad pređeš u veću gajbu, uzmeš tad neki ljudski 4K umesto da sad budeš early adopter (which is bad)

Link to comment
Share on other sites

ili opet, sacekas dok ne vidis stan na duzi period i onda uzmes tv odgovarajuce velicine / kvaliteta. A opet, mozes i da uzmes najnadrkaniji i najneisplativiji, zasluzili smo :D

Elem - Amazon. Uopste ne mora biti najjeftiniji. Ovaj moj LG LH570v je tamo bio ~400,  a kupio sam ga jelte kao sto spomenuh za 279

Inace, pre toga sam narucio blaupunkt (naravno to nema veze sa nekadasnjim blaupunktom) za 350, solidan tv, isporucen je smrskanog ekrana. Trazio sam zamenu, i posle mesec dana su me zvali sa amazona i rekli da ne mogu da garantju kvalitetnu isporuku (amazon.de za belgiju) i da mi ne preporucuju lomljive stvari da porucujem medjunarodno :D

Jos malo oko tv - da me zena nije smarala (da dete nauci french lol) nkad ne bih kupio tv. Ionako ga i ovako ne gledamo svak blene u svoj telefon.

P.S Na mojoj panasonic plazmi sto je ostala u bg, filmovi bolje izgeldaju nego na ovom LG :D

P.P.S kad smo vec kod toga - zna li neko kako stoji trziste/sajtovi kastom firmvera za LG/Samsung  -  nesto se lozim da upucam neki kastom FW sa browserom i da mogu sam da instaliram aplikacije koje ocu :D

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pusti sirotinju, ja sam uzeo Samsung 4K Series 7, šuri

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da sam se iznenadio cenama 4K televizora, meni uglavnom ostalo da su dosta skuplji od Full HD, ali to je verovatno još od prošle godine kad sam poslednji put gledao, sad koliko vidim to je tipa 200eur više na istu dijagonalu što zaista nije preterano veliko ulaganje. 

S druge strane imao sam priliku da malo probam PS4 Pro i Sony 4K TV od 49" i ono baš sam se mučio da vidim šta je tolika razlika recimo u Fifi 17 koju svi hvale po reviewovima za 4K, dok sam je recimo primetio u The Last of us: Remastered, ali opet nije nešto za šta bi dao više para ni za konzolu ni za tv. Doduše moraću u toku nedelje da još malo istestiram u normalnijem okruženju pa ću tada dati i svoje finalno viđenje. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...