Jump to content

Sinhronizacia foldera preko 2 mašine


Recommended Posts

Drugari, koji je najlakši i najpametniji free način da se celokupan Desktop i My Documents sinhronizuju na dve mašine?

Neka noob varijanta koja mi je prvo pala na pamet jeste kreiranje željenih foldera na Dropboxu i onda kreiranje prečica ka njima na desktopu i my documentsu na obe mašine, no verujem da to može i pametnije da se reši... :(

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran, ali desktop je sam po sebi "specifican" pa je pitanje koliko mozes da ga sinkujes na lak nacin osim ako noviji windowsi nemaju neku nativnu podrsku.

i meni je odmah pala napamet fora sa dropboxom koja zapravo verovatno OK i radi.

Link to comment
Share on other sites

Ako je Windows 7, onda Windows Easy Transfer. Znam da su ovo ukinuli u osmici i desetki, zašto, nemam pojma, ali bi tamo trebalo da radi User State Migration Tool

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ako sam dobro skapirao, njemu treba sync desktopa i my documents foldera sve vreme, ne želi da migrira profil na drugu mašinu? 

probaj ovo: https://getsync.com/

inače, my docs i desktop su najobičniji folderi, ne bi smelo da dođe do bilo kakvog problema prilikom sinhronizacije, osim ako nisi nešto budžio, tipa instalirao si neki program na desktop (lol).

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

aha, nisam skapirao onda dobro. Ako je u pitanju običan sync, zajebi Desktop i My Documents i ta sranja, i koristi Dropbox

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

On 7/31/2016 at 3:30 PM, Crash Override said:

Neka noob varijanta koja mi je prvo pala na pamet jeste kreiranje željenih foldera na Dropboxu i onda kreiranje prečica ka njima na desktopu i my documentsu na obe mašine, no verujem da to može i pametnije da se reši... :(

Ne moraš da praviš prečice, možeš jednostavno ceo Desktop ili My Documents folder da premestiš u Dropbox folder i automatski ce ga win kapirati s jedne strane a s druge strane ce se isto tako automatski sinhronizovati. 

Ja jedino nisam skapirao jel sinhronizacija preko neta ili nesto u lokalu? Ako je u lokalu onda mogu da imaju smisla i drugi neki softveri ako su u pitanju poveći fajlovi ili je veličina znatno veća od prostora koji nudi DB. Za preko neta nemam valjanu alternativu. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Ne moraš da praviš prečice, možeš jednostavno ceo Desktop ili My Documents folder da premestiš u Dropbox folder i automatski ce ga win kapirati s jedne strane a s druge strane ce se isto tako automatski sinhronizovati. 

Ja jedino nisam skapirao jel sinhronizacija preko neta ili nesto u lokalu? Ako je u lokalu onda mogu da imaju smisla i drugi neki softveri ako su u pitanju poveći fajlovi ili je veličina znatno veća od prostora koji nudi DB. Za preko neta nemam valjanu alternativu. 

 

Preko neta. Istražio sam da u Win10 mogu promeniti lokaciju Desktop foldera i My Documentsa i usmeriti na adekvatne dropbox foldere. Jesi na to mislio?

Link to comment
Share on other sites

Da, onda ti funkcionišeš tako kao da imaš standardni Desktop i My documents na oba kompa samo ih u pozadini DB sinhronizuje. Ja recimo promenim lokaciju tih foldera zato što mi je sistemski SSD mali a volim da držim stvari na desktopu. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...