Jump to content

Seoski turizam - dajte dobar


Recommended Posts

Po Srbijici naravno. Najradije bih išao po centralnoj Srbiji, ali sve dolazi u obzir samo da ne bude duže od 3 sata vožnje kolima. Linkovi, telefoni, sve može. Ako je nešto baš vrhunski na 5 sati kolima, dajte, šta sad.

Balašević blizu Rtnja, posle odeš i na Rtanj, uzmeš čaj i doneseš mi! 2,5h vožnje.

Doduše ne znam jel baš hoćeš selo totalno ono spavamo u kući od blata i jedemo šta pomuzemo (!) ili mogu ove "konoba u sred nigde" varijante (a ima i solidan velnes).

Doduše2, ako je sad za oko prvog maja, dosta je toga već zauzeto na većini lokacija.

Link to comment
Share on other sites

Zanemari naslov, i pojedine recenice u tekstu, ali baci pogled, mozda naidjes na nesto sto ti zvuci lepo.

Naravno, ako te zanima malo i setnja po takvim predelima, a ne samo etno selo fazon :)

http://www.turizamiputovanja.com/ekskluzivno-otkriveni-elementi-strogo-cuvanog-turistickog-kataloga-istocne-srbije/

Ako ti zatreba neki broj za smestaj u okolini Petrovca na Mlavi, mogu da nabavim.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Taj Balašević je kul ako ideš sam da se iskuliraš, ovako mi je malo mrljav za porodično putovanje. Ima jednu stazu među tim bungalovima i nedovršenim zamislima vlasnika, kafanu sa sasvim pristojnom klopom (kupus im sabija) i pogled na PIRAMIDU!

  • Upvote (+1) 1

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Fala svima.

Nije mi neophodno da bude blato i prljavština. U redu je da ima gde da se šeta raznovrsno. Važna mi je priroda sveukupno. Ne znam da li je neko bio u Tršiću, to mi je idealno, ali tamo sam već bio, pa ne bih ponovo.

Dajte još predloga!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da forsiram, ali dajte još predloga!

A ima još jedna stvar. Mene više interesuje porodični seoski turizam, u smislu da porodica drži to imanje, a ne da je hotel ili mnogo apartmana sa konobarima i tako to. Stevane, baci te telefone na PM ako su nešto na ovaj fazon.

Edited by bolkonski

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Nisam bas siguran koliko ima toga sto trazis ovamo u mom kraju.

Baci pogled na ovo u okolini banje Zdrelo(ova prva dva znam da hvale ljudi, ali ja nisam bio, a i glupo je da odem u komsiluk i placam smestaj :) ):

http://www.zdrelobanja.com/lat/

http://www.smestaj-jenic.rs/ 

http://novapark.rs/

 

Ili mogu da pitam sestrica koji gaji orahe i maline da li mu treba pomoc, pa da te smesti kod njega, a zauzvrat da mu prskas maline, napale ih neke bube. :D

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Сисице!

http://www.lazarevikonaci.com/

 

Био сам зимус, само свратио са пријатељима и одушевио се. Газде врхунски људи. Матори од 60так год је рокер :) Пријатељ ми каже да је клопа исто брука.

Близу све живо, а опет таман у делу да ништа не упућује на превише урбанизма.

И ја сам близу, таман да те убедим да следећи пут гласаш [;)] Зезам се, ако имате екипу за хајкинг илити пешачење около, туј сам! Ево баш у два задња наврата, пре 2 седмице и пре 10так дана, ишли смо туда или веома близу, те прешли први пут 24 км, а други (прошле суботе) око 30 и по км. [8D]

Брана у Вртуцима је одатле "иза ћошка", и кањон Ђетиње који иде до УЕ. Сад су, због избора, већи део и асфалтирали кроз кањон, те је и туда и кроз 10так тунела фино проћи. Итд итд

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo i od mene par preporuka:

Karadjordjev vajat u Orascu - super ambijent, klopa je bila korektna.. blizu je i Vila Aleksandar koji ima prelep pogled na Sumadiju i lepe bungalove :)

Etno selo Stanisici u Bijeljini 

i eventualno Golubac... doduse renoviraju tvrdjavu, ali kroz godinu dana ce biti bas lepo mesto za odmor

Link to comment
Share on other sites

Evo i od mene par preporuka:

Karadjordjev vajat u Orascu - super ambijent, klopa je bila korektna.. blizu je i Vila Aleksandar koji ima prelep pogled na Sumadiju i lepe bungalove :)

Etno selo Stanisici u Bijeljini 

i eventualno Golubac... doduse renoviraju tvrdjavu, ali kroz godinu dana ce biti bas lepo mesto za odmor

Ja bio u Golubcu za prvi maj, super je, ali ne znam gde bi smestio nekog putnika namernika? :) Ima par soba kao apartman, nema ništa od tog "seoski turizam" fazona, ima hotel Golubački grad koji je raspad - samo mesto je kul, dunav, đerdap itd, ali za smeštaj je pak'o.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...