Jump to content

Od Beograda do Kluza


Recommended Posts

E ljudi, ja sa svojih 19 godina nisam mnogo putovao a jos manje sam, nikad van Srbije(bez pratnje roditelja), ne racunam ekskurzije. 

Ne znam kako da se snadjem, gde da pogledam i kako da se sracunam lepo, pa cu preci na stvar da ne davim oko cega mi treba pomoc:

Ortak i ja hocemo da idemo na Dreamhack u Rumuniji i treba da budemo tamo prvog novembra kada se igra finalni dan. Karte su sredjene i nisu problem(karte za event). 

Ono sto me buni jeste to sto ne znam da li je moguce da nekako direktno odem od Beograda do Kluza. Gledajuci na internetu video sam razne rute koje mi nisu skroz jasne, svakako se ide preko Temisvara, ali gledam da li je nekako moguce da stignemo tamo direktno a ne da menjamo prevoz u Temisvaru. Takodje mi je cim s obzirom da nikad nisam (za sve ima prvi put) tako preskakao stanice vec znam kad idem i gde stizem, i obrnuto, da uskladim sve te rute onda i da stignem iz temisvara tacno na voz koji ide za kluz i slicno, treba mnogo veca organizacija oko svega i teze mi je da sracunam koliko nam tacno para treba da stignemo do Kluza i nazad.

Ukratko, da li je moguce da stignemo direktno od Beograda do Kluza bez da presedavamo negde? 
 

Link to comment
Share on other sites

Ukratko, da li je moguce da stignemo direktno od Beograda do Kluza bez da presedavamo negde? 

Najcesce nije moguce kupiti kartu direktno za manje gradove u drugoj drzavi, realno ne verujem da ima putnika koji idu bas na relaciji Beograd - Kluz (ili kako god da se to njihovo sranje cita). Ajde, niste bas ni toliko klinci, idete do Temisvara pa tamo uhvatite bus, evo ti link za autobuski prevoz po Rumuniji http://www.autogari.ro/ ili za vozove http://www.interrail.eu/ S obzirom da vozovi vode 9-15 sati, a bus 5-6 predlazem bus :) S tim da posto ste mladi ako idete ipak vozom uzmite Euro 26 karticu jer je popust na Interrail karte solidan. 

Takodje sve to mozes i sam da izguglas :) Ako vec idete tamo pretpostavljam da se sluzite engleskim na bar nekom osnovnom nivou, a i ako ne ionako su to Rumuni cigani, sporazumecete se nekako vec, pogotovu u Temisvaru. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Meni je strašno da mladi kod vas u Srbija,  sa 19 godine nigde nisu putovalo

Ja sam do sada bio u Rumuniji, Francuskoj, Crnoj gori i Grckoj i Bugarskoj. I nisam nesto mnogo proputovao :D

U svakom slucaju, nasao sam preko geo tursa 20e do temisvara iz bg-a, i  odande prevoz od 22.5e do kluza. Istom rutom bih se i vratio, tako da jednog coveka ispadne sve 85e, da kazem 100e u najgorem slucaju, i put je korektan.

Karte za event su 10e za poslednji dan, sto bi znacilo da nas trosak puta i karte kosta oko 120e. S obzirom da nam je budzet oko 450-500e minimalno, mislim da cemo imati dovoljno za sve.

Da se zahvalim zverku sto mi je dao ovaj bus sajt za rumuniju, tu sam i nasao prevoz za bus do kluza.

Stvar koja me sad "muci" jeste sto cu sutra da kupim tikete online, evo ukratko njihovog objasnjenja:


2. After receiving the ticket via e-mail, please print it and present it at the venue entrance for validation (the ticket doesn't need to be printed in color, but the barcode needs to be clearly visible for scanning)!

Jel zna neko kojih dimenzija treba da ostampam taj barcode da slucajno ne nastane neki problem kada se pojavim tamo?

Link to comment
Share on other sites

Velike su sanse da ce vas uhapsiti zbog emigrantske krize, jos ako izgledas kao ciganin najebao si, obrij "rumunske" brkove obavezno i nemoj da nosis sandale. Bilo bi pozeljno da im das do znanja da nisi musliman, nosi neku svinjetinu u rancu, pravi se da ne znas koji je glavni grad Sirije.

  • Upvote (+1) 2

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...